Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Most akkor mit jelent az...

Most akkor mit jelent az intenzitás, hogy milyen közel vagy az egyismétléses maximumodhoz, vagy milyen közel vagy bukáshoz?

Figyelt kérdés

Pl. nyomás mellgépen. 100 kilóba nyomsz egyet, max. kettőt, oszt' csókolom bukás, közelebb nem is lehettél volna az egyismétléses maxodhoz.

Vagy nyomsz 50 kilóval és valahol a 30.- 40. ismétlés után jön a bukás.

Ugye mindkettő bukásig lett nyomva, de melyik az intenzívebb?



#edzés #gyúrás #Svórcenegger
2023. jún. 4. 06:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

hogy milyen közel vagy az egyismétléses maximumodhoz,

ez az abszolút intenzitás

vagy milyen közel vagy bukáshoz?

ez meg a relatív intenzitás


a 100kilós sorozat intenzívebb, mert magas ismétlésszámnál nehezebb megítélni a bukás közelségét, + egy nagysúlyos nyomás jobban leterheli az idegrendszert.


mind2tényezőt érdemes figyelembe venni.

1ismétléses max 75-90%-ával közelítsd meg a bukást, és izmos leszel.

de gyúrósként nem kell felméregetni az 1es maxokat, amibe 6-12ismétlésnél nem megy több, az a súly megfelelő lesz.

2023. jún. 4. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Viszont az egyismétléses max. kb. 85%-a felett már nem megy a 6 ismétlés. Na ilyenkor mi van?

Biztonságos gyakorlatoknál (pl. gépi nyomások, peckdeck gép) szoktam csinálni nagy súllyal, amiből csak 3-4 ismétlés megy, aztán bukovári. Mi van, ha nincs meg a 6 ismétlés?

2023. jún. 4. 13:51
 3/7 anonim ***** válasza:
használlj kevesebb súlyt értelemszerűen
2023. jún. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#2


Nyomhatsz kisebb ismétlésszámú sorozatokat is (lehet menni nehéz egyekre is akár), de azt tudnod kell, hogy az idegrendszer ilyenkor nagyon terhelődik, tehát néhány héten belül kénytelen leszel majd terheléselvételt alkalmazni, és lemenni 75-80%-ra, esetleg még az alá is.

Ezért van az, hogy a 4x8, 5x5 és az ilyesmi "bevált" sémák arany középutat jelentenek, mert a súly elég nagy lehet ahhoz, hogy erősödjön/izmosodjon az ember, ugyanakkor nem merül ki olyan gyorsan az idegrendszer, mint a kis ismétlésszámú, nagy intenzitású sorozatoktól (az utóbbiak szerintem inkább egy erőemelő verseny előtt, az ún. peakelés fázisában hasznosak).

2023. jún. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2#

Nem tudjuk mivan.

Fentebb leírták.

Nem mindegy hogy hány sorozatot csináltál.

5 ismetlés alá nem érdemes menned.

Az 1 max nyomása is felesleges.

Elég Ha tudod fejlődtél a 7-10 ismétlésben.

A következő kisérletet vegeztem el magamon.

Fej fölött nyomas állva.

Az elmélet a volumen megtartása mellett szubmaximális ismetlések.

3×8 =24

8×3=24


8 sorozatot csináltam akkora terheléssel ami 3 x megy.


Eredmény:

Az utolsó 2-3sorozat nem ment csupan 2 ismetlessel.A pihenőidő hosszabb volt.Enbek ellenére azt hitem szétszakadok.

Ezt a módszert öszesen 3 szor csinaltam végig.Ennek ellenere az izületeknek nagyon nem tett jót!


A konklúzió az hogy alacsony ismétlesszammal es nagy súllyal nem tudod megcsinalni a kellő volument mert borzasztó megterheló az agynak es az izületeidnek.A vege bizonyara sérüles lett volna ha nem hagyom abba.Eredménye nulla volt.Nem lettem erósebb.A rövidsege miatt mondjuk ezt nem lehet tudbi hogy mi lett volna.De garant hogy nem is birtam volna rutinszerűen így edzeni.

2023. jún. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha növeled az intenzitást vissza kell venni a volumenből ember. Ha meg a volument akarod emeleni, az intenzitást kell rövidebbre szabni. Te egyszerre akartad a kettőt, naná hogy szart se ért. :D
2023. jún. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6#

Igen igazad van.

Elmeletben tudtam.Viszont gyakorlatban nem.És én kiváncsi voltam hogy milyen.Nem fűztem hozzá túl sok reményt amúgy.

Ezt nevezem olyasvalaminek hogy az ember próbálkozik átb.szni a testét valami trükkel.

Csakhogy ezek a trükkök nem működnek :D

2023. jún. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!