Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hányszor eddzek egy héten, és...

Hányszor eddzek egy héten, és hogyan osszam fel az edzéseket abban az esetben, ha bukásig edzek? (tényleg bukásig..)

Figyelt kérdés

Jelenleg heti 5x edzek, viszont érzem, hogy néha sok.


Alapvetően nem lenne probléma ezzel, ha vissza vennék az intenzitásból.

Tudom, hogy hipertrófia szempontjából nem jobb az, ha RPE 10-ig megyek, mintha RPE 9-ig mennék, de egyszerűen nem tudom megállni azt, hogy a 3 szettemből legalább 2 ne bukásig menjen el..


És itt tényleg a bukásról beszélek, nem pedig a sablon 4x12 mindenből RPE -3, mint amit a kondisok 90%-a csinál. A többséggel ellentétben én tényleg addig edzek, ameddig bírom. (ami nyilván nem előnyös, de még mindig jobb, mintha a közelében sem lennék a bukásnak)


Viszont, fogalmam sincs, hogyan tudnék változtatni, mert van pár kritériumom: heti 2x legyen megedzve minden izomcsoport, maximum 12 szett / izomcsoport (karra 8, mert az attól is fejlődik, ha elmegyek a súlyok mellett, szerencsére jó rá a genetikám, nagyon.)


Alsótest-felsőtest bontás az nem lenne rossz, viszont itt 1 edzésen rettentő sok a szett. 2 mell, 2 hát, 1 oldalsó váll, 2 kar. Mire a karhoz érek, legszívesebben inkább haza is mennék.. (tudom, mert 1 edzésem az 5ből az felsőtest)


Milyen megoldások lehetnek?



2023. ápr. 18. 18:57
 1/2 anonim ***** válasza:
2023. ápr. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Számos variációt ki lehet hozni.Én pldául az alsó felsőt igy bontottam:

Hétfő Váll

Kedd Mell hát

Szerda kar has

Csüt láb

És indul ismét

Péntek váll...

stb

Amikor kell bedobok 1 nap szünetet.


Hetente 2 szer meg van edzve minden.Illetve a lenyeg hogy 7 napon belül.

Nem kimerítő mert 1 ill max 2 izom van edzve.

Ez amolyan hibrid bontás.Nem követi a naptári hetet hanem egységként 7 napot ami természetesen változik mert aminden héten más napra esnek az edzések.

Akinek ugye a beosztása a naptári hét szerint oldható csak meg annak ez nem jó,de nekem nincs ilyen kötöttségem.

E szerint eleget tudsz pihenni.

2023. ápr. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!