Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Naturálon hogy célszerű...

Naturálon hogy célszerű megedzeni egy izmot? Mekkora intenzitással és milyen gyakran?

Figyelt kérdés

Vegyünk egy izomcsoportot.


I. 3-4 sorozat bukás nélkül a (klasszikus H-Sz-P teljes testes)


II. Ugyanez csak bukásig vinni a 3-4 sorozatot.


III. 6 sorozat mindenre, olyan RPE8-as intezitással, majd minimum 2 nap pihi.


IV. 10-12 intenzív kinyírós sorozat, majd 4 nap pihi.


2023. jan. 4. 18:24
 1/7 anonim ***** válasza:
28%

I. Mit jelent a 3-4 sorozat bukás nélkül? RPE 6, vagy RPE 9? Nagyon nem mindegy.


II. Értelmetlen minden sorozatot bukásig vinni. Hipertrófia, azaz izomépítés szempontjából NINCS különbség egy RPE 9, és egy RPE 10-es sorozat között. Ellenben, regenerációt tekintve rengeteg különbség van, mert sokkal könnyebben fogsz egy RPE 9-ből regenerálódni, mint egy bukásig vitt RPE 10-zel. Szóval, aki még mindig ezen a no pain no gain mentalitással jár edzeni, és minden áron háború van és az életéért küzd az ismétléseinél, annak 0 fogalma van a testépítésről.


III. A 4 közül talán ennek van a legtöbb értelme. 2 nap pihivel ez azt jelenti, hogy heti szinten 2x edzed meg az adott izmot. 1 edzésen 6 sorozat, másik edzésen is 6 sorozat. 12 sorozat naturálban, ha tényleg RPE 8, annak elégnek kell lennie mell/hát/karra. (lábnál nehéz szétszedni a dolgokat, ott 12 csak a combra kell körülbelül) Annyi megjegyzés esetleg, hogy ne mind RPE 8 legyen, hanem az utolsó az RPE 9, vagy, ha izolációs a gyakorlat, akkor ott mehet RPE 10 is. De csak az utolsóban.


IV. Ez pedig egy tipikus bro splites felfogás. A legnagyobb probléma az ezekkel, hogy, ha Te képes vagy 1 edzésen 1 izomcsoportra 12 intenzív szettre, az azt jelenti, hogy azok a szettek nem intenzívek.


Összességében pedig:


A lényeg, amire mindenkinek figyelnie kellene az az, hogy heti 2x eddz meg egy izomcsoportot minimum (a plafon nyilván 3 lenne. 3-nál többet szerintem nem is lehet összehozni normális intenzitással), legyen 10-15 kemény, intenzív sorozatod, és kész. (Nyilván itt mivel 2x edzel meg 1 izomcsoportot, így nem nehéz kimatekozni, hogy 12 szettet 6-6-ra fogsz elosztani.)

2023. jan. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%

"3-nál többet szerintem nem is lehet összehozni normális intenzitással"


Vagyis, de, intenzitással lehet, de felosztással már nem igen. Nem láttam olyan embert, aki például 4x edzene meg valamit 1 héten.


Heti 1x megedzeni mindenki tud valamit. Heti 2x, ahhoz már kell egy kis tudás edzésprogramozást tekintve, a 3 meg már majdnem művészet.. :D (nyilván nem, de sokkal nehezebb összerakni egy teljes testes edzést heti 3x, mintsem egy bro splites sz*rt, ahol 1x edzel meg valamit)


#1 voltam

2023. jan. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hat az mulik a genetikadon, h miota edzel, mik a celjaid.. kezdoknek oke h jok ezek a 3 sorozatok meg 2 gyakorlat, de en tizenev utan azt meg se erzem kb. Betegseg utan csinalok annyit
2023. jan. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a terjedelmes válaszokat.


Mondjuk akkor egy heti 2x6 RPE8-9 edzés között hány nap teljen el? 2 vagy 3?

2023. jan. 4. 22:12
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Amennyi számodra elég a regenerációhoz.
2023. jan. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%
Nem tudom mennyire rugalmas az időbeosztásod, de ha belefér, akkor heti 2-3x edzés lenne optimális, minden edzés között 2 nap pihivel ez egyik héten 2-re, de olykor 3-ra fog kijönni, mindig más napra esik az edzés.
2023. jan. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
72%
Én amikor egész testes, legfőképpen alapgyakorlatokból álló edzést csináltam, 4 munkasorozat ment mindenre 5-10 ismétlésekkel és a bukás előtti ismétlés után álltam meg. Tehát ha a 8. ismétlés lenne a bukás, akkor a 7. után megálltam. 1 nap edzés, 2 nap pihi, én így nyomtam, 3-500-as kalóriatöbbletben, én ettől fejlődtem. Majdnem 1 évig edzettem így.
2023. jan. 5. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!