Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy lehet/érdemes e hetente...

Hogy lehet/érdemes e hetente tizenkevés sorozatot végezni izomcsoportonként?

Figyelt kérdés

Ugye egy izmot érdemes hetente kétszer edzeni. Viszont ha mind2 edzésen van 3 gyakorlat és gyakorlatonként van 3 sorozat, az ugye 9sorozat/ edzés, de mivel hetente két edzés van, így ez 18 hetente. Ez még nem számít túl soknak egyértelműen?


Egy videóban volt róla szó, hogy Mr olympia (nem tudom ki) hetente csinált valami tizenkevés sorozatot, tehát 10-15 között, asszem 12-t. Viszont akkor ezt hogy? Ha kétszer edzek egy izmot hetente, akkor a 3 gyakorlat és mindig 3 sorozattal 18 jön ki.


Tehát akkor edzésenként vagy csak 2 gyakorlat, vagy gyakorlatonként csak 2 sorozat? Ennek van értelme?



2023. márc. 9. 12:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kevésnek tűnik a két gyakorlat? Szerintem elég. Most már jó ideje pont ezt szoktam, hogy két gyarkorlat 3, esetleg 4 sorozattal és ezt egy héten kétszer, legfeljebb változtatok a gyakorlatok sorrendjén.

De ez nem 2 gyakorlat edzésenként, elég sok izom van az emberen... egy edzésen 2-3 izmot meg lehet edzeni. Illetve a hát elég összetett, arra szoktam 3 gyakorlatot (pl. húzódzkodás lassú negatívval, döntött törzsű evezés, dumbbell seal row (magyarul nem tudom hogy van)).

2023. márc. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Neked kell erezni h mit birsz. En nem mindenre edzek 2x csak ami nehezebben fejlodik. Altalaba egy izomcsoport 2-3gyak 5 sorozat
2023. márc. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nem kell annyi gyakorlat szerintem se elég max2, mert sok az a 18szett.
2023. márc. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"Kevésnek tűnik a két gyakorlat? Szerintem elég. Most már jó ideje pont ezt szoktam, hogy két gyarkorlat 3, esetleg 4 sorozattal és ezt egy héten kétszer, legfeljebb változtatok a gyakorlatok sorrendjén.


De ez nem 2 gyakorlat edzésenként, elég sok izom van az emberen... egy edzésen 2-3 izmot meg lehet edzeni. Illetve a hát elég összetett, arra szoktam 3 gyakorlatot (pl. húzódzkodás lassú negatívval, döntött törzsű evezés, dumbbell seal row (magyarul nem tudom hogy van))."


Minden edzésen 2 izmot edzem, 3 gyakorlat és 3 sorozat/izom.


A 18 sorozat hetente soknak tűnik, de ha úgy veszem, a 3 gyakorlat és minden gyakorlatba 3 sorozat az nem sok, csak ez ugye heti 2x.


A 18 sorozat 2 edzésre lebontva szerintetek egyértelműen sok, vagy még beleférhet kategória? De 2 gyakorlat 1 izomra edzésenként? Akkor csinálok egy sima pados és egy 45 fokos fekvenyomást és ennyi az egész edzésem mellre? Ez kevésnek tűnik, a 2 gyakorlat.


De akkor meg csinálnék 4-4 sorozatot edzésenként és akkor mivel mindent hetente 2x edzem, akkor 16 lenne 18 helyett, kb ugyanaz.


Hogy csináljam? Belefér a 2x9, azaz 18/ hét, vagy egyértelműen sok?

2023. márc. 10. 23:41
 5/8 anonim ***** válasza:

Ennyire nem kell mereven hozzáállni. Biztos van aki bír 18 sorozatot, de az is szinte biztos, hogy elég kevesebb. Illetve mint írtam, nem igényel minden izomcsoport ugyanannyit. Plusz két sorozatnál többet ér néha ha mellette normálisan kajálsz inkább és sokat alszol pl.

"Akkor csinálok egy sima pados és egy 45 fokos fekvenyomást és ennyi az egész edzésem mellre?" Akár így is lehet, de a 45 fokos az már félig váll edzés. Most is csak azt tudjuk mondani, hogy neked kell kitapasztalnod, hogy mire van szüksége a szervezetednek edzésben és mi az amit még kibír. A legtöbb ember nem azért nem fejlődik, mert nem csinál 20+ sorozatot egy héten egy izomra, vagy mert annyit csinál de túledzi magát hanem mert 1,szar kivitelezéssel, kis mozgástartományban rángatja csak a súlyt 2,fogalma sincs a kajálásról 3,alszik 6-7 órát és egy zombi

2023. márc. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja de amúgy heti 14-16 sorozattal is túl tudod edzeni magad, ha annyira intenzíven csinálod. Az intenzitást is periodizálni kell, mert egy idő után gyengébb leszel csak.
2023. márc. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

kísérletezz

csinálj 4-6hétig heti 10-12 sorozatot, és figyeld h erősödsz-e, fájnak-e az ízületeid stb

majd csinálj 4-6hétig 14-16sorozatot

aztán 16-18 sorozatot.

és meglátod h mennyi volumentől fejlődsz a legjobban úgy hogy még nem érzed úgy magad folyamatosan mint akit agyonvertek.

de akár ciklizálni is lehet

mondjuk 5hetes blokkok

1. hét 12sorozat/izom

2.hét 14sorozat/izom

3. hét 16 sorozat/izom

4. hét 18sorozat/izom

5.hét deload 6sorozat/izom

aztán kezdődik előlről.

2023. márc. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Egyébjént lenne egy új kérdésem hozzátok!!!


Át állnék arra, hogy marad a 3 gyakorlat, de az utolsó gyakorlatból csak 2 sorozat lenne már. Így heti 2 edzéssel az izomra 18 helyett 16 lenne a sorozatszám. Nem sokkal kevesebb, de kevesebb!


Viszont elég 2 sorozat egy gyakorlatból? Van értelme így egy gyakorlatnak, hogy van kettő eléggé intenzív sorozat?


Ez az új kérdésem!

2023. márc. 12. 13:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!