Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Van értelme így edzeni, ad...

Van értelme így edzeni, ad valami pluszt?

Figyelt kérdés

Tehát ha azt csinálom, hogy pl. bicepsszel belehúzok 8 ismétlést x súlyba, a 8 ismétlés bukást jelent a 9. már nem megy. Ezután veszek le a súlyból, mondjuk 5-10kg-ot és újból belenyomok annyit amennyi megy, majd megint veszek le belőle és ezt megcsinálom párszor.


Vagyis mondjuk 40kg-ba belemegy 8, pihén nélkül egyből leveszem 30-ra, belemegy max 3, megint veszek le belőle és megint belemegy pár darab.


Ennek van értelme, ad valami extrát?


2023. febr. 1. 11:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Magyarul vetkőző sorozatok? Ezek pluszt nem adnak, de időnként kihívásnak, meg mókázásnak abszolút beleférnek egy edzésprogramba (én is szeretem őket poénból). Egyébként csak vetkőző sorozatokkal operálni kontraproduktív és értelmetlen.
2023. febr. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem vetkőző sorozatról beszélek. Hanem arről, hogy bukásig tolsz egy gyakorlatot, majd pihenés nélkül visszaveszel a súlyból és csinálod tovább.

Pl. egy csigás lehúzásnál x súlyba megcsinálsz annyit amennyit tudsz, pihenés nélkül a gépen lejjebb veszed a súlyt és még belehúzol annyit amennyit tudsz a kisebb súlyba is.

2023. febr. 1. 13:01
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tulajdonképpen ezek a vetkőző sorozatok, vagy égető szériák.
2023. febr. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Én úgy tudtam, hogy a vetkőző sorozat az pont a piramis ellentéte, hogy megcsinálok egy szettet majd a következőt nagyobb súllyal csinálom és így tovább, ez a piramis. És a vetkőző sorozat pont ennek az ellentéte, hogy ha pl. 4 sorozatom van, akkor az 1. sorozatban használom a legtöbb súlyt, 2.-ban kevesebbet, stbb..

De itt egy sorozatról van szó, tehát bukásig csinálom a sorozatot, majd pihenés nélkül veszek a súlyból és csinálom tovább a gyakorlatot, itt ez egy sorozatnak számít

2023. febr. 1. 14:14
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Értsd már meg, hogy ez a vetkőző sorozat, nem az, aminek te hitted. Olvasd el még egyszer az 1. kommentet.
2023. febr. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Értjük miről beszélsz kérdező. Ez megint egy olyan módszer, hogy naturálban, tökátlag kondis arcként nem ezen fog múlni a fejlődésed. Ha egy koxos, profi versenyző vagy, komoly izomtömeggel, akkor valóban adhat némi pluszt. Persze, ha szereted a változatosságot, van hozzá kedved, lehet csinálni, de mondom, naturálként né várj ettől a módszertől semmi extrát.
2023. febr. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

nem hogy extrát ne várj, hanem ez konkrétan visszavet a fejlődésben.

mivel nem pihensz, kissebb súlyal tudsz dolgozni mintha pihennél ergo csökkented a volument, +iszonyat regenerációs igényt hoz magával.

értelmesebb pl 20kg-ba belehúzni 3x 8-at, mint pl 20-ba 1x8-at, 15-be 1x 6-ot meg 10-be 1x5-öt

2023. febr. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
7-es vagyok, az lemaradt hogy hébe-hóba meglehet csinálni szórakozásból ahogy az 1-es írja.
2023. febr. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#7, de pont ezt írtam, hogy nem erről van szó.

ha pl. 20kg-ba belehúzol 3x8-at akkor nem sorozatról sorozatra csökkented a súlyt, hanem az első sorozatban megcsinálsz 8-at, itt belebuksz a súlyba és nem megy több ismétlés, ezért leveszed 15kg-ra, ebbe is belehúzol párat bukásig, megint leveszel belőle, mondjuk 10kg-ra és ebbe is belehúzol bukásig, ezt mind pihenés nélkül, tehát mintha csinálnál 10 kilós kézisúlyzóval egykezes bicepszet, nem megy több ismétlés, ezután egyből felveszel egy kisebb súlyút és azzal is csinálsz pár ismétlést.

Ez egy sorozat volt a 3-ból. A 2. sorozat ugyanúgy 20kg-mal megy, és ott is ha belebuksz leveszel a súlyból és húzol bele annyit amennyi megy. Ugyanúgy a 3.-nál ott is visszapakolod 20kg-ra és azzal csinálod először.

2023. febr. 1. 16:31
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem ad semmi pluszt, csak kihívásnak jó, egyébként baromság. Ennyi. Érted?
2023. febr. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!