Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Van értelme naturál hobbigyúró...

Van értelme naturál hobbigyúrósként tömegelni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


180cm és 85kg vagyok jelenleg. kb. 15% tzs, másfél év edzés. A kinézetemmel teljes mértékig elégedett vagyok, ez az a tzs%, ahol látszik is, hogy edzek, nem tűnök el pólóban, de még jól is érzem magam és relatív erős is vagyok. :D Azért szálkásítani nem szeretnék, hogy minél több kockám legyen. Az esetek 99%-ban úgy sem póló nélkül vagyok, nem is látszana.


Mivel egyébként sem vagyok vékony, így nem látnám értelmét a felesleges tömegelésnek, hogy majd én 250-300 kalória plusszal havi 1 kgot felszedek, mert ennek a 90%-a zsír és víz lesz. Viszont, ott van az ellenérv, miszerint többletben lehet a legjobb ütemben fejlődni.

Nem szeretnék zsírosabb lenni, ami többlet nélkül lehetetlen.


Kérdés:

1, Vizuálisan, ha kevés a többlet (mondjuk 100), akkor nem tűnik fel annyira, hogy zsírosabb lettem, nem?

2, Szintentartó kalóriának mennyire van értelme? Meddig lehet eljutni ezzel? Személy szerint nem preferálom naturál szinten a behízunk majd lefogyunk dolgot. (persze, aki versenyszerűen csinálja, azt megértem, mert így lehet a legjobban fejlődni) Mentálisan nem a legjobb nekem az, ha zsírosodok, mert kövérként nőttem fel. (és itt nem 5kg feleslegre gondolok, hanem 40-re.)



2023. jan. 31. 14:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
szintentartó +100-150kcallal nem fogsz elhízni.
2023. jan. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
83%
Ezt ki kell tapasztalnod. Én a plussz 100-150 kaloriaval nem fejlődök semmit, csak szinten tartásra elég. Nekem 3-400 plussz kell a fejlődéshez. Ettől sem vagyok zsíros . Attól is függ mennyire pörög az anyagcseréd . Ha nagyon, akkor ehetsz többet , ha lassú akkor nem nagyon. Válassz ki valamit, csináld egy hónapig , és a végén meglátod mennyire volt jó, és tudsz változtatni .
2023. jan. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!