Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Elkezdett fájni a vállam,...

Elkezdett fájni a vállam, folytassam az edzést vagy pihenjek?

Figyelt kérdés

kb másfél hete történt valami a vállammal a terembe, ne röhögjetek ki, de annál a mozdulatnál amikor törlöm a fenekem belenyilall a vállamba a fájdalom. Mikor a hátam mögött becsukok egy ajtót akkor is. Az ilyen hátra nyúlós kicsit kéz kitekeredős mozdulatoknál.

Milyen sérülés lehet ez? Mivel kezeljem, ha kezelésre szorul? Vagy elég pihentetni? Mehetek edzeni olyan testrészekre amibe nem kell váll?



2022. dec. 31. 00:24
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz távgyógyítással megmondani a probléma okát. Egy dolog biztos- a vállad környékén nagyon zsúfoltan futnak izmok, szalagok, idegek. Egy jelentéktelen kis húzódás is nagyon kellemetlen tud lenni napokig vagy hetekig ( akár tovább is..). Én egy apró húzódást 1-2 nap pihentetés után finoman körbe-edzettem pár éve- ennek az lett az eredménye, hogy annyira begyulladt, akármennyire is akartam volna edzeni NEM TUDTAM a fájdalomtól.. Azt javaslom, inkább pihentessed a vállad 1-2 hétig. Addig lehet 1000 más dolgot edzeni. Inkább pici pihi és 100%-os edzés, mint nem regenerálódsz és hónapokig csak nyüglődsz vele.. Jobbulást, jó egészséget!
2023. jan. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat!

10.esnek válasz: sajnos nem tudom milyen gyakorlat közben történt, mert a teremben nem éreztem semmi fájdalmat. Egyszer csak megjelent.

Annyira azért nem durva, hogy ne tudjam emelni a kezem és bicepsz közben se érzem a fájdalmat például. Fekvenyomásnál kicsit érzem, de az sem vészes.

A fájdalom akkor jön ki mintha a padon tolódzkodás gyakorlatot csinálnám, viszont azt az utóbbi fél évben nem csináltam, szóval nem az okozta.

Nem tudom milyen gyakorlatokat kéne csinálnom akkor ha 100%ban pihentetni akarom, most akkor 2 hétig hasazzal meg lábazzak? :D

2023. jan. 4. 22:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!