Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan folytassam az utam,hogy...

Hogyan folytassam az utam,hogy ujra jó forméban legyek?

Figyelt kérdés

35 éves férfi vagyok és 5 éve nem edzem aktivan.Heti 2-3 laza edzésem eddig is volt lekiismeretből,de a sport a család plusz munka miatt nagyon hátraszorult.Szeretnék ezen változtatni.169 cm magas 74 kg vagyok.Ektomorf vagyok vékony csontozatú,de azért van még rajta egy pici izom.A gondom,hogy sajna zsir van a hasamon.Szeretnék ettől megszabadulni.

A kérdésem az lenne,hogy merre induljak el?Először diétázzam le a zsirt magamról,vagy tömegeljek és utána diétázzam le a zsirt?

Mit javasoltok?


Mivel csak 75kg vagyok ezért az alap tömegem férfihez mérten nemtul sok.Nem is szivesen veszitenék az amugysem nagy testtömegemből,de a hasamtól rosszul vagyok.Muszáj vele valamit csinálnom...


Köszönöm.


2022. márc. 5. 19:03
 1/2 anonim ***** válasza:
61%

169 centisen, naturál hobbistaként nem nagyon fogsz 75-80 kilós testsúly fölé menni, ha viszonylag sovány is szeretnél maradni.

Nyilván először be kellene állítanod a kaját úgy, hogy lassanként meginduljon a fogyás, mert először kell leadnod tömeget, ha csökkenteni szeretnéd a hasadon levő felesleget, illetve több figyelmet kellene fordítanod a kardióra.

A kampányszerű tömegeléseket nem javaslom, mert akkor magadra rántasz egy csomó felesleget is, és azt megint nehéz lesz leadni.

2022. márc. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Amit az első írt. Én először leadnám a felesleget mert folyton zavarni fog csak hasad. Közben attól még normálisan neki kell állni edzeni. Utána pedig óvatosan neki lehet állni az izmosodásnak "tömegelés"nek. Amúgy nem hiszem, hogy ektomorf lennél, az más alkat... de nem mintha számítana. A testsúlyba pedig nem kell belebolondulni, van több mint elég ismerősöm akik arra büszkék, hogy 100 kiló körül vannak, még csak nem is magasak és nem edzenek.

[link]

ez a fickó 175 cm és 75kg, te 169cm-el sem akarsz több lenni szerintem.

2022. márc. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!