Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Vélemény erről a heti 3 napos...

Vélemény erről a heti 3 napos edzéstervről?

Figyelt kérdés

Teljes test edzések, ebből hétfőn és pénteken lábazok is, szerdán csak felsőtest.


Hétfő:

Guggolás: 5x8-10

Fekvenyomás: 4x8

Deadlift: 4x3-6

Kitörés: 4x8-12

Vádli állva: 4x8-12

Egykezes evezés: 4x8-12

Plank


Szerda:

Húzodzkodás: 5x8-10

Fekvenyomás: 5x5

Fordított evezés: 4x8-15

Fekvenyomás döntött padon, egykezesekkel: 4x8-12

Tricepsz letolás: 4x10-15

Bicepsz egykezesekkel: 4x8-12

Oldalemelés: 4x10-15


Péntek:

Guggolás: 5x6

Román felhúzás: 4x8-12

Bolgár guggolás: 4x8-12

Vádli állva: 4x-8-12

Fekvenyomás: 5x5

Fej fölé nyomás egykezesekkel: 4x8-12

Bicepsz fr rúddal: 4x8-12


180cm/70kg 20/F, pár hónapja edzek. Láb az egyik gyengepontom, arra kiemelt figyelmet szeretnék fordítani.

Egyelőre heti 3x tudok lejárni edzeni, de ezekből szeretném kihozni a maximumot. Sok vagy kevés a gyakorlat egyes izomcsoportokra? Gyakorlatválasztásban vagy felosztásban is szívesen fogadok tanácsokat.


Kajára, alvásra, bemelegítésre, nyújtásokra stb. igyekszek figyelni, ezektől most tekintsünk el.



2022. dec. 2. 13:09
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
de miért teljes test?nem lenne értelmesebb mondjuk 2 izomcsoport/edzés?sokkal koncentráltabban tudnád végrehajtani
2022. dec. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%

nem jó

pl mellre csinálsz heti 18sorozatot, feszítőre 17-et

felesleges ennyit kezdőként

bőven elég a kissebb izmoknak heti 8, a nagyobbaknak 12sorozat, aztán ha meg áll a fejlődés lehet hozzápakolni még volument.

2022. dec. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
45%
Ez egy kezdő erőemelő edzésterv, ennyire az elején nem a tökéletes személyreszabás a fontos hanem hogy fenntartható legyen. Ha még 2hónap mulva is örömmel jársz le gyúrni akkor tekinthetjük beváltnak. Sok erőt fog hozni viszonylag gyorsan ha ezt csinálod, eleinte ez az elsődleges, izom méretet már nagy súlyokkal könnyebb lessz építeni. Személyes preferencia kérdése ÉN az egyik fekvenyomást tolódzkodásra cserélném, mondjuk nem a szerdát amikor van külön tricepsz is.
2022. dec. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen egy kezdő erőemelő edzéstervből indultam ki, de alakítgattam rajta meg adtam hozzá gyakorlatokat más izomcsoportokhoz is, mert úgy éreztem hogy túlságosan fekvenyomás/guggolás/felhúzás fókuszú a szintemhez képest, én előbb még izmosodni szeretnék hogy legyen majd értelme tényleg ezekre koncentrálni.

Mellből kicsit visszavettem, a feszítőre viszont megpróbálom a heti 2x8 gyakorlatot, úgy hallottam a láb és hát jobban tud fejlődni ha megvan a legalább 8-10 sorozat/edzés, nekem meg alapból nehezen fejlődik a lábam úgyhogy adok egy próbát ennek, majd a következő hetek eldöntik hogy tudok-e regenerálódni belőle, de 3-4 nap pihenőkkel nem szabadna gond legyen.

Köszi a tanácsokat ment a zöld.


Az elsőnek: Azért nem edzek úgy ahogy írod, mert akkor 1 edzés alatt kellene 12-16 sorozatokat csinálni 1 izomcsoportra, aminek a második fele nem lenne hatékony sorozat, illetve a hipertrófia szempontjából is jobb heti 2x megedzeni 1 izomcsoportot. Keress rá yt-n, több videó is van tanulmányok összegzéséről, heti 2 edzés/izomcsoport szinte minden szempontból jobban bevált.

2022. dec. 5. 10:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!