Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az erőemelés vagy a súlyemelés...

Az erőemelés vagy a súlyemelés “igazibb” sport, mint a testépítés?

Figyelt kérdés

2021. nov. 23. 13:09
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

Muszáj ennyire szétprovokálni az összes aktív felhasználót? Hogy van képed ilyet megkérdezni a "Testépítés" kategóriában? Legalább lenne benned annyi tapintat, hogy ezt a szánalmas kérdést nem ebbe a kategóriába írod ki.

A testépítést sokan csak egy parádénak, egy szépségversenynek tartják, aminek az egyedüli célja a kinézet és a minél jobb test. Ilyen tekintetben nem sport, hiszen a szó szoros értelemben nem áll mögötte tényleges sportteljesítmény. Én viszont azt gondolom, hogy azok az atléták, aki profi szinten versenyeznek, az egész életüket beleteszik az edzésbe és a táplálkozásba, sőt az egészségüket is feláldozzák annak érdekében, hogy a különböző szerekkel minél jobb formára tegyenek szert, az igenis tisztelendő, mégha sokan ezt nem is ismerik el. Nyilván a naturál hobbi gyúrósok 99 százalékának konditermes bohóckodása nem tartozik a tisztelendő kategóriába.

Az erőemelés és pláne a súlyemelés más. Ott van egy szó szoros értelemben vett sportteljesítmény. Ilyen szempontból ez a két sportág összehasonlíthatatlan a testépítéssel.

2021. nov. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%

Mi az hogy igazi?

#1 Tehát szerinted a napi X óra edzés,szigorú étrend az nem számít sportteljesítménynek?Betolják a koxot és a szerencsétől függően másodikak vagy nyolcadikak lesznek a Mr.Olympián?

2021. nov. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Én egy megyei szinten versenyző birkózó vagyok, úgyhogy az én szememben ez nem számít a szó szoros értelemben véve sportteljesítménynek. Sajnálom, de ebben azokkal az élsportolókkal és mesteredzőkkel értek egyet, akik szerint a testépítés magában nem különálló sportág úgy, mint mondjuk az erőemelés, a súlyemelés, vagy akár a boksz, az úszás, a futás, a kosárlabda. Ettől még minden tiszteletem a versenyző testépítőknek, mert egyszerűen elképesztő az a teljesítmény, energia, idő, pénz, lemondás, áldozat, amit beletesznek a munkában azért, hogy egy valamilyen versenyen valahányadikok legyenek. Emelem kalapomat előttük!

Emiatt az általános vélemény miatt most ne ess nekem, mert a kérdező direkt ezt akarja, ezért írta ki a kérdést. Ha most emiatt a vélemény miatt elkezdesz itt kardoskodni, akkor csak annyit érsz el, hogy a kérdezőnek lesz mire kiverni.

2021. nov. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

#2 szerintem úgy értette az első, hogy amíg más sportágakban versenyen kell nyújtani a spprtteljesítményt, ami szemmel látható és mérhető, addig a testépítésben nincs ilyen. Nem egyértelműek a helyezések minden ember számára, mivel magán a versenyen nincs tényleges sportteljesítmény, csak közvetetten, mivel az juttat el és az határozza meg a versenyformát.


Kérdező, testépítésben és erőemelésben is versenyzek, szerintem a testépítés sokkal nehezebb és sokkal több lemondást igényel.

2021. nov. 24. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy ha valaki elmegy konditerembe gyúrogatni, annak van e akkora sportértéke, mint ha valaki súlyemelő egyesületbe járna, vagy pl birkózó lenne
2021. nov. 26. 01:45
 6/7 anonim ***** válasza:
10%
Nincs
2021. nov. 26. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja.Ha elmész biciklizni a családdal annak nincs akkora sportértéke mint a Tour de Franc nak.


Ez az,amikor az észlény a versenysportot akarja összehasonlítani a hobbysporttal.


A másik része meg amikor azon vitáznak hogy melyik film,melyik zene,sport a jobb.


Az,amelyik neked tetszik bmeg!

Unatkozol hogy egyértelmű f.$ágokat kerdezel,és vársz válaszokat?

2021. nov. 26. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!