Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az erőemelés a súlyemeléshez...

Az erőemelés a súlyemeléshez vagy a testépitéshez áll közelebb?

Figyelt kérdés

2020. máj. 4. 03:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindhárom sportágnak más céljai vannak.Az erőemelés 3fogásneme a fekvenyomás,felhúzás,guggolás,amit testépítők is végeznek,de más ismétléstartományban dolgoznak,több izolációs gyakorlattal.

A súlyemelő a szakítás,lökésben ,valamint ezek kiegészítőgyakorlataiban,részgyakorlataiban,húzás,guggolás,fejfölé nyomás akar jó lenni.Nagy izületi mobilitás,robbanékony erő ,technika,kell hozzá.

Ha mindenáron azt kell meghatározni,hogy melyikhez áll közelebb,akkor a testépítéshez.

2020. máj. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőhöz és egyikhez sem. A keleti nézetek szerint a súlyemeléshez, a nyugatiak szerint a testépítéshez.


De ez a kérdés miért merült fel benned?

2020. máj. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Többször felmerült bennem a gondolat, hogy az erőemelők túlságosan is testépítősen edzenek, és inkább a súlyemelőkről kéne példát venni. A legtöbb erőemelő testépítő gyakorlatokat végez, gyakran felmennek 8 ismétlésig az alapgyakorlatokban, izomépítő blokkokat csinálnak. Ezzel szemben pl. a Westside Barbell erőemelőinek edzése sokkal inkább hasonlít a súlyemelőkéhez.


Tegnap meg pont olvastam egy cikket, hogy van két tábor, az egyik szerint az erőemelés a testépítésnek egy "speciális ága", mások szerint meg a súlyemeléshez kell hasonlítani és a súlyemelő módszereket átírni az erőemelésbe.

Én a súlyemelés felőli megközelítés pártján vagyok.


Érdekel hogy ti mit gondoltok erről.

2020. máj. 4. 23:31
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem van haszna a súlyemelő gyakorlatoknak.Nem véletlen,hogy rengeteg más sportágban a felkészülési szakaszban súlyemelés is van,mint kiegészítő,erősítő edzés.

Viszont sokkal összetettebb mozgásforma,és a helytelen kivitelezés sérülésveszélyes is.ezért edző nélkül nemigen lehet nekifogni.Nagyon fontos az izületek mobilitása is.Pld a csukló előfeszítése felvételnél.A vállak,a csípő.

Szval nem olyan egyszerü,hogy leszaladok,nyomok pár szériát mellre,és kész.

Másodsorban az erőemelők a gugolást nem tarkón gyakorolják.Mivel lentebb tartva nagyobb súlyt tudnak megmozgatni,míg egy súlyemelő tarkón guggol,mert az alsó szakaszt,ass to grass szeretné erősíteni.Fontos,hogy az indítás robbanékony legyen..


Szval nem árt a súlyemelés,csak mélyebben belemenve már az elérések nagyok lesznek,és ugye egy erőemelőnek minek a trapézizmok edzése,minek dinamikus magashúzásokat csinálni 180-200 kilóval,hiszen nem lesz szüksége rá,és csak a regenerációját nyújtja vele.Míg egy súlyemelőnek a felvételnél szüksége van erre a kiegészítő gyakorlatra,mellizomra meg egyáltalán nem.

2020. máj. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha generikusan nézem őket mint sportág, akkor a súlyemeléshez, két okból. Egyik, hogy az erőemelés és a súlyemelés versenysport, ahol az elért eredményt egyértelmű számok mutatják. Ezzel szemben a testépítés esztétikai sportág, amiben a független bírálat ellenére bizonyos mértékben szubjektivitás is jelen van. A másik pedig a terhelés és versenyzés jellege azonos: egy ismétléses maximum a cél, míg testépítésben a cél érdekében a gyakorlatok volumene a prioritás.

Ha az adott sportban, a cél érdekében használt gyakorlatokat veszem alapul, akkor pedig egyértelműen a testépítéshez áll közelebb az erőemelés. Szinte az összes erőemelő gyakorlatot végzi egy testépítő, valamilyen formában a felkészülés alatt, míg a súlyemelésben használt alap gyakorlatokat kevésbé. Ugyan ez igaz visszafele is.

2020. máj. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem úgy értettem, hogy súlyemelő gyakorlatokat kéne csinálni egy erőemelőnek, hanem hogy edzésfilozófiai szempontból kéne hasonlóan programozni. Pl egy csomó erőemelő csinál 4x8-akat fekvenyomásban, súlyemelők meg inkább 1-3 ismétléseket csinálnak. A kiegészítő gyakorlatokban meg felmennek extrém magas ismétlésszámokra is.


Meg egy erőemelőnek is érdemes súlyemelő stílusú "ass to grass" guggolásokat csinálni, mert ez jobban erősíti a lábakat. A low bar meg inkább egy technikai variáció, hogy nagyobb súlyt tudj használni.

2020. máj. 5. 17:30
 7/7 MadSeal ***** válasza:
100%
Szerintem mind2 helyről szednek bőven. A programok és periodizációk alpja a súlyemelésből lett átvéve, viszont mivel a robbanékonyság nem fő szempont, ezért az izomtömeg növelésére leginkább alkalmas tartományt is kihasználják valamilyen szinten, amin pedig a testépítés is alapszik. Egy súlyemelőnek nem adna annyi pluszt az-az extra tömeg, mint amennyit merevítene rajtuk, akár mennyire is figyelnek a nyújtásra.
2020. máj. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!