Lehet, hogy egy ektomorf szervezetének fenntartani egy 93-94 kilós tömeget annyira megterhelő mint egy mezomorfnak a 120 kiló?
Nyilván a célom sosem lehetett az, hogy nagynak nézzek ki de így 94 kilóval legalább nem nézek ki cingárnak. 188 cm vagyok egyébként.
De ennek mi lehet az ára? Nagyon megterhelő lehet egy ektomorf szervezetének?
10
Nem is tudom ezeket a hülyeségeket honnan veszik.
Én még sosem láttam edzés nélkül klasszikus mezomorfot. A britek, skandinávok között sem találkoztam ilyennel. Annyi, hogy ez a kelta-szász meg a skandináv-germán népség általában magasabb, mint a kelet-európaiak vagy a dél-európaiak.
Edzés vagy valami más fizikai aktivitás nélkül, ahol nagy súlyokat kell mozgatni nem leszel erős. Aki 160 kilót emel az csinál valamit, különben nem tudná megemelni a súlyt.
Az IQ-t meg a magasságot ne keverjük szerintem ide.
12
Én komolyan ismertem srácokat akik 90 kilóval nyomtak fekve első napjukon míg én max 50-60 kg-al. Ez máris 50% erőfölény.
Persze én is ismertem ilyet, aki egyből nyomta a 100 kilót fekve, persze 190 centi volt és 130 kiló.
Meg ismertem egy srácot, akinek volt max. 32-es karja de 40 kilóval tudott párat bicepszezni falnál.
Gondolom a te ismerőseid is vagy nagydarabok voltak vagy volt valami sportmúlt vagy kőkemény fizikai meló, amiről nem tudtál.
#12
Miért ne keverjük ide? Az alap adottságaink határozzák meg a képességeinket, határokat szabnak. Ebben az esetben a természetes tesztoszteron szint egy determináló körülmény, naturalon. Mert nem megkerülhető és érdemben nem növelhető, naturalon.
Ugyanez igaz az IQ szintre és a magasságra is.
#16
A magasságnak rengeteg!
Az IQ-t csak a különbségek szemléltetése miatt hoztam fel.
Ha már tesztoszteron...
Férfiak esetében 10-28 nmol/l referencia érték.
Szerinted a 10 és a 28 között minimális a különbség??
Majdnem a háromszorosa...
Igen, majdnem háromszorosa, de szerinted 100 férfiból hánynak éri el a maximumot? Szerintem nem soknak. Az átlag férfiban minimális lehet az értékek közötti különbség, küllemre meg azt sem fogod megmondani, hogy valakinek 28 nmol/l.
Maximum abban van különbség, hogy mennyi izmot tud talán felépíteni, de ott se olyan kiugró, pár kiló eltérés lehet.
De ezek a klasszikus tankönyvi ábrázolások, ahol a mezomorfot olyannak mutatják be aki sport nélkül izmos meg mindenben jó, azok puszták misztikumok.
Aki edzés nélkül egy adott csoporthoz képest erős, az valószínűleg azért olyan amilyen, mert elég magas, plusz mellé lehet, hogy van egy nagy súlytöbblete.
#18
Igen, tehát nem ugyanolyan mint a többiek!
"Igen, tehát nem ugyanolyan mint a többiek!"
Nem is azt mondtam, hogy ugyanolyan....
Nem minden ember ugyanolyan, ez értelemszerű.
De az átlag emberek között nincsenek olyan nagy különbségek, mint ahogy gondolod.
Meg van egy olyan dolog, hogy relatív erő. Ebben az is benne van, hogy a saját súlyod, a tested hogyan tudod kontrollálni, illetve, hogy a tested tömegéhez képest mekkora súlyokat tudsz megmozgatni.
Az, hogy valaki 190 centi és 120 kilós, mert lehet van túlsúlya és az első edzésen nyom 80 kilós fekve az arányaiban nem is olyan jó.
Persze többet emel, mint a 80 kilós társa, aki csak mondjuk 50 kilót nyom ki. De arányaiban ugyanott van, még kicsit rosszabb is.
Meg a másik, hogy a klasszikus testépítő/erőemelő alapgyakorlatok, mint a fekvenyomás mondjuk elég erősen testsúlyfüggő gyakorlatok. Tehát ha nagyobb a súlyod, akkor többet fogsz nyomni és ez az edzetlen kezdő egyénekre is igaz.
Tehát a 120 kilós ember többet fog fekvenyomni, mint a 80 kilós, még akkor is, ha egyikük se fogott súlyt soha előtte.
Viszont, ha a 120 kilós lefogy 80 kilóra, akkor már jóval gyengébb lesz, lehet csak annyit nyom, vagy még kevesebbet, mint aki eleve 80 kilós volt.
Túlmisztifikálod az egészet. Persze, hogy egy magasabb nehezebb vagy éppen több zsírt, izmot tud felpakolni a testére, ebből kifolyólag erősebb is lehet valamivel, de nincsenek olyan kiugró különbségek, mint mondjuk két olyan ember esetében, ahol az egyik ember szteroidokat nyom, a másik meg natural.
Vannak persze különbségek, de szerintem nem olyan hű de nagyon jelentősek.
Például lehet valaki 190 centi 100 kiló és felhúzásban nagyon jó, de magas, hosszú karjai vannak és más gyakorlatok, mint mondjuk egy fekvenyomás már nem fekszik neki annyira, mint mondjuk egy 180 centis 100 kilós embernek, aki persze meg lehet másban gyengébb, mint a magasabb társa.
Tehát a különbségek valamilyen szinten kiegyenlítődnek.
Nyilván vannak nagyon erős emberek genetikailag, vannak erre példák a történelemben, de ez nagyon ritka is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!