Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ennek az edzéstervnek lenne...

Ennek az edzéstervnek lenne értelme?

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok teljesen, alapvetően jó kondicióban vagyok, de vékony vagyok, és tömeget szeretnék növelni, viszont nagyon túlzásokba sem szeretnék esni.


Saját testsúlyos edzést csinálok, heti 3 alkalommal (hétfő, szerda, péntek), napi 40 perc, a program már megvan, különféle gyakorlatok (pl. fekvőtámasz szűk tartással, guggolás variációk stb.). A jelenlegi kondíciommal például vállszéles fekvőtámaszból 20 db-ot tudok csinálni szabályosan, tehát az elején nem lesz egy nagy ismétlésszám.


A tömegnöveléshez szükséges szénhidrát és fehérje nagyjából meg lesz naponta, bár a szénhidrát nem igen jön össze, de jelentősen több lesz az eddiginél, a fehérje pedig bőven meg lesz.


A Nutridrink Gainer Pro tömegnövelőjét fogom fogyasztani ez mellett, plusz vettem egy BioTech multivitamint is.

Esetleg ha valaki tud ennél jobbat, azon az áron (11.990 Ft - 5 kg), akkor szívesen meghallhatom a tanácsát.


Esetleg ha van más tanács, akkor azt meghallgatom, de egyelőre saját testsúlyos edzést szeretnék, ezeket a gyakorlatokat szeretném tökéletesíteni, és amikor már azt érzem, hogy kevés, utána szeretnék csak súlyzós edzéseket csinálni. Azonban ha a saját testsúlyos edzésből is összejön mondjuk 3-4 hónap alatt +5-6 kg, akkor már elégedett leszek, az lenne az ideális testsúlyom, tehát ez esetben a saját testsúlyos edzést folytatom.


Köszönöm.


2021. jún. 17. 14:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Saját testsúlyos edzéssel nem igazán tudsz fejlődni, az izmokhoz kellenek a súlyok.
2021. jún. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az elején teljesen jó lesz a saját testúlyos edzés. Még az is lehet, hogy az első egy évben megleszel súlyok nélkül.


Egyébként ami teljesen felesleges, az a nutridrinkes tömegnövelő. Igazából minden tömegnövelő por felesleges, egészségtelen és vacak. Már számtalanszor leírtuk, hogy miért, olvassgass vissza az oldalon, ha kétségeid vannak. A multivitamin viszont fontos és jó. Mellé pattint össze egy olyan étrendet, amivel fedezni tudod a kalóriatöbbleted szutyok, cukrozott tömegnövelő por nélkül is. Táplálékkiegészítők közül egyedül a fehérje por lehet fontos, ha indokolt. A gyümölcsök, az olajos magvak, a teljes kiörlésű cuccok és a zab legyenek a legjobb barátaid.

2021. jún. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszodat.


Nem is Nutridrink, valamiért rosszul írtam, ugye a Nutriversum Gainer Pro-ról van szó. Ebben van kreatin is pluszba.

2021. jún. 17. 18:01
 4/9 anonim ***** válasza:

Akkor nutriversum. Teljesen mindegy. Tömegnövelő port bem fogyasztunk. Ez évek óta alapszabály. Kérdezz meg egy haladó testépítőt, akinek jó izomtömege van. Fogadjunk, hogy egyik sem iszik tömegnövelőt és ugyanazt fogja tanácsolni, mint én. Az ócska tömegnövelő porokat a tápkiegészítő cégek kifejezetten a kezdő laikusok átverése miatt találták ki. Már csak az lenne egészségtelenebb és undorítóbb, ha evőkanállal ennéd a kristály cukrot. Hamar meglenne a böjtje egészségügyileg, de legalább a tömeged is nőne, az biztos. Egy sportoló nem iszik ilyen szemetet.

Ha kreatin kell, akkor vegyél külön kreatin-monohidrátot. Ha fehérje kell, akkor vegyél külön tejsavó, marha vagy növényi fehérjét. Ha tömegelni szeretnél, akkor szilárd, minőségi élelmiszerekből fedezd a kalóriatöbbletedet.

Ha több kalóriát viszel be, mint amennyit elégetsz, akkor hízni fogsz. Nincs szüksége senkinek ilyen hitvány tömegnöveló porokra.

2021. jún. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm. Akkor mit ajánlasz, csak fehérjét, melyiket konkrétan?


Egyébként ez is egészségtelen lehet? [link]

2021. jún. 17. 18:53
 6/9 anonim ***** válasza:

Valagnyi maltodextrin és valagnyi mesterséges aroma. Ez messze nem a legegészségtelenebb tápkiegészítő, amit valaha láttam, de nem a legjobb és tényleg teljesen felesleges.

Most miért akarsz ilyen ökörségekre pénzt költeni? Több, mint 6 ezer forint. Ennyi pénzből tudsz venni rohadt sok gyümölcsöt, magot, zabpelyhet, aztán mehet is a tömegnövelés. Minden szempontból jobban és finomabban jársz.


Fehérjéből nekem eddig a Sciteces és GymBeames tejsavó fehérjék váltak be legjobban. Marha fehérjéből a Bioteches beef proteint ajánlom, finom és könnyen oldódik, ráadásul nekem tök jól emészthető. Növényi fehérje port ritkán vásárolok, de ha igen, akkor a Pure Goldtól veszek az akciók miatt.

2021. jún. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tudod mi a problémám? Én szívesebben vennék inkább gyümölcsöket, magvakat, viszont olyan munkát végzek, ami nem 8 óra naponta, hanem több (mellette maszekolok is), és egyszerűen nincs időm ennyit enni, még hétvégén is dolozom legtöbbször, ezért gondoltam ebből meginni naponta két adagot egyszerűbb megoldás.
2021. jún. 18. 07:16
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor meg csinálj te otthon saját készítésű, egészséges homemade tömegnövelő turmixot. Még akkor is jobban jársz. Tele van a net olyan turmix receptekkel, amivel egybe be tudsz vinni 2500-3000 kalóriát és csak egészséges élelmiszerekből áll. Egy kis tejsavó fehérje por, egy kis banán, egy kis körte, egy kis eper, egy kis zab, egy kis mandulaital, turmixolás, és meg is van a tömegnövelő italod. Nem kell ezeket a cukros bolti förtelmeket szlapálni.
2021. jún. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2021. jún. 18. 14:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!