Mi értelme van az edzéstervekben az ismétlésszámnak?
Leírják pl. hogy az adott gyakorlatból csináljunk meg 5x5-t, de ennek mi értelme van? Ha menne a súlyba 7-8 ismétlés akkor 5-nél álljunk meg? Nem látom a logikát ebben, szerintem feszegetni kellene a határokat minden edzésen, bukás előtt 1 ismétléssel megállva vagy bukásig kéne csinálni minden gyakorlatot, minden sorozatban.
Igazából a sorozatszámnak sem látom az értelmét. Én nem is alkalmazom. Kiválasztok egy ismétléstartományt, pl. 40 ismétlés a cél és ezt próbálom teljesíteni. Kiválasztok egy súlyt, mibe körülbelül 8 megy, és azzal csinálom úgy, mint ahogy feljebb írtam, bukásig, vagy bukás előtt 1 ismétléssel megállva. Ha elértem a 40 ismétlést, jön a következő gyakorlat.
Ha pl. így néztek ki a soroztok, hogy 10,9,9,8, ez ugye 36 ismétlés összesen. Akkor a következő sorozatban nem csak 4-et fogok nyomni, hogy pont meglegyen a 40, hanem ugyanúgy, bukásig, vagy bukás előtt 1 ismétléssel megállva. A súlyt pedig akkor növelem, mikor az összes sorozatban megy már 8 vagy 8-nál több ismétlés.
Nem vésem kőbe a számokat, nem számolgatok, hanem próbálom feszegetni a határaimat.
Ti mit gondoltok erről? Mi értelme van számolgatni meg matekozni?
Haladó szinten ez a módszer nem működik.
Az ismétlesszám meghatározza a súlyt. Ha 5x5 ismétlés kell akkor nem olyan súlyt választasz amivel 10 ismétlés megy hanem olyat amivel csak 6-7. Aztán lehet emelni edzésről edzésre amíg eléred rendes 5rm-ed, aztán túlszárnyalod.
Egyébként magadnak mondassz ellent. Te kivalasztasz egy súlyt amibe éppen megy 8 és azzal csinálod a sorozatokat. Na 5x5nél ugyanez mint fentebb leírtam csak 8 helyett 5.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!