Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Van értelme a Weider elveknek?

Van értelme a Weider elveknek?

Figyelt kérdés

Izomépítés szempontjából eddigi tudásom alapján nem gondolnám, hogy egy naturál sportolónak ilyen módon kellene edzenie. Gondolok itt pl. a triszettekre. Mi értelme van annak, hogy 3 gyakorlatot csinálsz egy izomra? Így nem lehet a fehér rostokat stimulálni, a lassabb rostok meg alapból nem képesek olyan mértékben hipertrofizálni.

Az a bajom vele, hogy nincsen hozzá tudományos magyarázat, csak ilyen közhelyes megfogalmazások.



2021. máj. 27. 01:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
37%

Nem értem mi a problémád azzal hogyha egy izomcsoportra 3 gyakorlatot csinál valaki. Ez a klasszikus osztott edzés alapja.

Azzal szerinted mégis mit lehet elérni ha 1 gyakorlatot nyomat rá? Semmit.

2021. máj. 27. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én sem gondolom, hogy naturálként úgy kell edzeni.

A Weider-i elvekben:

1.A volumen eszméletlen sok, csak közepes súllyal teljesíthető, amitől csak egy ideig nő az izom, pár hónap alatt kimaxolod. A közepes súllyal végzett pumpálós ismétlések az izomnak olyan üzenetet küldenek, hogy nem erősebbnek, hanem kitartóbbnak kell lenni (itt közel nem az állóképességre gondolok, hiszen nem aerob munkavégzés van). Ennek megfelelően az az adaptációja, hogy jobban betöltődik a nem funkcionális rész (glikogén, víz), aminek van egy véges határa, az izom ereje pedig nem nő jelentősen. Az edzések volumenének csökkentésével meg szépen "leereszt" és ugyanott vagy ahol elkezdted.

2. Nemhogy közhelyes, hanem értelmetlen megfogalmazások, ökölszabályok vannak. pl. 10-20 sorozat egy izomcsoportra. Ez 2x-es különbség az "ajánlott" volumenre. Mi van az alapgyakorlatokkal? Ott milyen arányban oszlik el a volumen az izomcsoportok között? stb.


Lehet fejlődni triszettektől, meg a hasonló okosságoktól, még jókis mell-bicepszes strandforma is összejöhet belőle, de hosszútávon nem tudsz a weideri elveket alkalmazva progressziót elérni, megakadsz.Ha nem tudod ezután mit csinálj, akkor érdemes ezt az oldalt böngészni:


[link]


Kedves kérdező, meg akiket érdekel, itt tudományos alapossággal van leírva minden.


Az első válaszolónak:

Nem gondolom, hogy bárki problémázott volna azon, ki hogyan edz, a kérdező feltett egy kérdést, hogy mi értelme van és megírta azokat az infókat, okokat amitől ez a kételye támadt.

Btw. Ha az az 1 gyakorlat egy összetett, nagysúlyos alapgyakorlat, aminél 4-8 ismétlésszám között vagy és heti 2x-3x végzed (nyilván a sorozatszám gyakorlatfüggő), akkor teljesen jól lehet vele fejlődni hosszútávon, progresszióban.

Ha esztétikailag valamelyik izomcsoportodat lemaradottnak érzed (általában bicepszből nincs olyan, hogy elég nagy, legalábbis a termünkben a Scott-pad lefoglaltságából kiindulva) akkor meg lehet nyomatni rá további nagyismétléses bedurrantós munkát, amivel a nem funkcionális betöltődéstől kicsit arányosabb izmos testet láthatsz viszont a tükörben. De olyan szempontból meg így ezzel, magával szúr ki az ember, hogy a széjjelhajtott izmok regenerációja lecsökkenti a fontos alapgyakorlatokban használható volument, ami a hosszútávú fejlődést akadályozza.

2021. máj. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
37%
Egyetértek a kettessel. Én, amióta a Suleiman elvet követem, sokkal jobban izmosodom, mint a huszonhétezer gyakorlattal/izom.
2021. máj. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A 3 gyakorlat normalis egy izomra de triszettezgetni nemsok ertelmet latom. Inkabb a nagy suly. Max neha beilleszteni az edzesbe. Sztem nem eleg pl csak fekvenyomni mellre. Ha sokaig csak fekvenyomsz aztan beraksz egy tarogatast melle akkor tuti izomlazad lesz mellbe, de ha 4 sorozat helyett nyomok 8at pl akkor nincs izomlaz. Tehat jobban meg tudod dolgoztatni tobbfele gyakorlattal. Ez minden izomcsoportra igaz.
2021. máj. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Suleiman módszere is száz sebből vérzik. Alapvető edzésprogramozással kapcsolatos elvekkel szembe vagy, vagy éppen figyelmének kívül hagyja őket. Annyiból jó, hogy azt üzeni, fókuszálni kell az erősödésre.
2021. máj. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ja meg annyi koxtol meg jo h igy is szinpadkepesek. De szuli aki natur max vastag de nem vmi kidolgozott.
2021. máj. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
36%

Azt nem mondtam, hogy Szuli is a Szulejmán módszert követi:) CSak kokszolva lehet eladni magunkat ebben a sportban. A sok edző (tisztelet a kivételnek) is ezt csinálja. Kokszol, majd nyakatekert gyakorlatokkal kínozza a kezdőket, mintha az ő titkos módszere lenne az izmosodásra


"Suleiman módszere is száz sebből vérzik"

Nekem mindegy, ha én ettől izmosabb vagyok, akkor nekem ez jó. Az alapelvét követem. Alapgyakorlat, nagy súlyok, relatíve sok pihenő, izolálás minimum, pl. teljes testet csinálok és bicepszre max 3 szériát végzek. Persze figyelem magam, változtatok, ha kell, nincsenek kőbe vésve ezek a szabályok. Kajára figyelek, regenerálódásra hagyok időt, mi kell még? :)

2021. máj. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Mikor Suleiman formába került, nála is egyértelműen látszott, hogy nem naturál.


"Nekem mindegy, ha én ettől izmosabb vagyok, akkor nekem ez jó"

Sok mindentől tudsz izmosodni, a kérdés az, hogy valóban az lesz e az legoptimálisabb.

2021. máj. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Sok mindentől tudsz izmosodni, a kérdés az, hogy valóban az lesz e az legoptimálisabb."

Pár évtized alatt bőven volt időm mindent tesztelni. Nekem ez a legjobb, legoptimálisabb, legalábbis úgy néz ki. De nem vagyok tévedhetetlen, legalábbis ebben a kérdésben nem


"Mikor Suleiman formába került, nála is egyértelműen látszott, hogy nem naturál."

Egyértelmű, h kokszol, de erről már leírtam a véleményem a 7. hozzászólásban

2021. máj. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Túl van gondolva ez az egész! Tényleg feleslege naturálba szétbombázni magad! Személy szerinti edzéstervem jelenleg így néz ki:


A nap.


Guggolás

Merevlábas felhúzás

Fekvenyomás

Húzódzkodás

Döntött törzsű oldalemelés

Valami tricepsz gyakorlat, általában szűk fekvő


B. nap


Kitörés

Tolódzkodás

Evezés rúddal

Mellről nyomás

Valami bicepsz a végén

Vádli


Az összetett gyakorlatokban 4-6 ismétlés megy, bicepsz-tricepsz valamint hátsó vállnál van csak 10-12. Körülbelül 2, de van úgy, hogy 3 napot is pihenek mielőtt a következő napot elkezdem. S láss csodát, szépen fejlődök, először én sem akartam elhinni, de működik, fél éves stagnálást indítottam meg, pedig próbáltam sok ''divatos'' edzéstervet de szart se értek.

2021. máj. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!