Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Van értelme hétköznap edzeni,...

Van értelme hétköznap edzeni, ha utána csak 6-6,5 órát tudok aludni?

Figyelt kérdés

2021. máj. 26. 09:39
 1/6 anonim ***** válasza:
több mit ha semmit sem csinálnál
2021. máj. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek más a regenerációs ideje. Nekem szükséges a napi 7 óra alvás ahhoz, hogy regenerálódjak és hogy másnap jól teljesítsek mind a munkában, mind a konditeremben. Ritkán a 6 óra is elég tud lenni, de az már nekem az alja, az már nekem nagyon kevés. Van olyan barátom, akinek simán elég a 6 óra úgy, hogy a konditerem mellett kajakozni is jár. Az a csávó még életében nem aludt 7 órát egyhuzamban, mégis tök jól regenerálódik. Valakinek a 7 óra is kevés, és 8 kell neki. Ez ilyen, nem vagyunk egyformák.

Próbáld ki! Ha kipihentnek érzed magad napi 6 óra alvás után, tudsz teljesíteni, üdének és fittnek érzed magad, akkor nincs kőbe vésve, hogy többet kell aludnod. De ha valami nincs rendben, akkor emeld az alvásidődet.

Edzeni mindig lehet és mindig kell is. Én is le szoktam menni kialvatlanul is, fáradtan is. Szimplán csak nem fogsz tudni 100%-osan dolgozni, és a sérülés kockázata is megnő. A fejlődéshez megfelelő mennyiségű és minőségű alvásra van szükség.

2021. máj. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Alapjába véve én sem alszom sokat. 7-8 óra nekem a legideálisabb. 6 óra alvás után már este egy picit érzem, hogy fáradtabb vagyok, de nem vészes. Hétköznap viszont csak nagyon ritkán tudok 6 és fél óránál többet aludni. Egyszerűen nincs időm rá.
2021. máj. 26. 10:51
 4/6 anonim ***** válasza:
amúgy miért nincs? nem kötekedni akarok, csak kíváncsi vagyok, mert én is hadilábon állok az alvással. nekem is elég lenne a hét óra, de nekem is tök sokszor csak hat jön össze. neked miért nem jön össze több? miért nincs időd többet aludni?
2021. máj. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A napi teendők miatt.
2021. máj. 26. 22:42
 6/6 anonim ***** válasza:
Van hat. Inkabb csak hetvegen edzeni nincs ertelme
2021. máj. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!