Az előfárasztásnak van értelme? Ad valamit a fejlődéshez?
Példa:
Előfárasztás nélkül megy 4x12 alsó fogásos húzódzkodás bicepszre, viszont ha előtte evezek, akkor utána már csak 4×6 megy. Most akkor ettől nagyobb terhelést kapott a bicepsz? Jobban fejlődik? (A terhelés ugyanakkora volt, a saját testsúly.)
Ha 4x12 megy, akkor az első 2 sorozatban jó pár ismétlés maradt még.
Attól függ az evezést milyen kivitelezéssel csinálod. Gondolom döntött törzsű evezésről beszélsz, de a fogás itt sem mindegy, mert a bicepsz nagyobb terhelést kaphat a fogástől függően.
Tudni kellene az intenzitást is, mennyit pihensz 2 széria között stb. Viszont itt is írod, hogyx 4x6, tehát nem adsz ki magadból mindent. Mert ha elsőre 6 a max, az fix, hogy utána nem fog menni még 3x6, max ha ilyen 5-6 perceket pihensz.
Az előfarasztas lenyege,hogy az edzeni kívant főizom fáradjon ki,és ne a segédizom,ami miatt nem tudsz több ismétlest adni a főizomnak.
Példa:Ha fekvenyomsz es a tricepszed előbb beadja a kulcsot,a melledet nem terhelted eleggé.Hisz a mellizom a fekvenyomást még vígan birná,csakhogy a tricepsz miatt mar nem tudsz többet/nagyobb súlyt alkalmazni.
Ilyenkor pld tarogatással kezdik az előfárasztást.Ahol a tricepsznek nincs munkája.Majd fekvenyomassal folytatjak,ahol a mellizom kb ugyanakkor vagy előbb beadja a kulcsot,mint a tricepsz.Tehát maximálisan leedzetted a mellizmot.
Az már vita tárgya,hogy ez a jó e,vagy a fenti hozzaszóló valasza a jó.
Alkalmazzák,használják.Van,aki esküszik rá,van ,aki meg nem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!