Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Váll/kar edzés előtt hogyan...

Váll/kar edzés előtt hogyan kell bemelegíteni?

Figyelt kérdés

80 kilós lány vagyok, 1 hónapja kezdtem el fogyózni, kalóriát számolok és minden második nap 45 percet aerobicozok.

Viszont a karom, de főképp a vállam nagyon gyenge. El szererném kezdeni erősíteni, erre gondoltam [link]


Ezt szeretném csinálni heti 2-szer (azokon a napokon amikor nem aerobicozok). Viszont nem tudom hogy ez előtt be kell-e melegíteni, és ha igen hogyan? Elég mondjuk néhány vállkörzés, karkörzés?


Válaszokat előre is köszönöm.


2020. okt. 7. 00:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Megneztem.Az a helyzet,hogy erre nehéz konkrétan válaszolni.

Itt a fazon tkpen nem tudom kiknek, mire mit szeretne elérni,meg mit csinál,de ezt eltudom képzelni mondjuk az első hónapban.

Ha aerobic is van,akkor van egy általános erőszinted,amit ezzel a módszerrel nem igazán tudsz fejleszteni már az elő hónapban sem nagyon Ez bohóckodás.

Ezt azért írom,mert persze be kell melegíteni a vállakat.Nyújtással,jógagyakorlatokkal,bemelegító sorozatokkal,ami nálam úgy néz ki,hogy a terhelés felével indítok,és 4-5 sorozatban felmegyek a munkasorozatban használt súly 70%ara,ami konkret esetben pldául nyakbolnyomás 62 kilóval.


Nem a súlymennyiségre akarok kilyukadni,hanem arra,hogy mivel fogsz bemelegíteni.

2 db csészével indítasz?


Otthon nem tudod a terhelést sem növelni megfelelően.Jo,mondjuk fél flakon víz,aztán háromnegyed,aztan teli.De így rövid időn belül megáll a tudomány.El kell menni egy terembe,ahol hosszútavon adottak a lehetősegek az erosödeshez.Aminek a progresszív túlterhelés a lényege.

2020. okt. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mivel csak 1 hónapja aerobicozok, az erőszintem kb 0. Tényleg. Megcsinálok 3 karkörzést, vállkörzést (súlyzó nélkül, csak sima karkörzés!), és már attól úgy érzem hogy majd leszakad a vállam. Ezért gondoltam hogy kicsit megerősítem valahogy. Nem akarok sem kigyúrt lenni, sem 20-30-60 kilós súlyokat emelgetni nőként. Csak annyit szeretnék hogy nem szakadjon le a vállam néhány karkörzéstől.
2020. okt. 7. 10:30
 3/5 anonim ***** válasza:

1#vok

Nem leszel kigyúrt.Ahhoz azért pasiként is oda kell több évig pakolni a rúdra,és még így sem jön össze sokaknak!

-Csinál par fekvőtamaszt.

-Allj a falhoz magsban a karokkal,lábfejek a faltól30-40cm re,es dőlj előre,mintha a melleddel akarnad érinteni a falat,finoman előre mozogva úgy,hogy a tenyered egeszen fent a falra tamaszkodik.Nyújtod a válladat.

-Hasonfekve kobrapóz

-Macskapóz

-Ősszehajtott levelből kiindúlva jó előrenyúltott karokkal probald meg minél messzebb a talajra tenni a tenyereket,majd lassan nyújtott karral ,tenyered a talajon húzva a sarkadra ülve,de a terdeden fekve,nyujtott karral maradsz.

Ezt ismetelheted 5-6szor.


Általánossagban:

Erősödéshez alacsonyabb ismétlesszam kell.Izomnövelesre közepes 6-12Allóképessegre 15+


Mivel te erősödést irtál,akkor kb 6-8 ismetlest kéne csinalnod úgy,hogy az utolsó nehéz legyen.Hogy kb meg max 1 et tudnal csinalni.

Ettöl soha nem leszel kigyúrt,max erős.

Persze az nonszensz ugye,hogy egy deka izom se legyen rajtad,mert minimalisan majd tonusosodsz,es a zsir eltüntevel ugye nem a csontod marad meg!

De ez nem baj.Egy lanyon ne a zsirtomeg legyen,hanem ahol kell,ott izom.Szolídan persze.

2020. okt. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Figyelj, ez a férfi aki tartja az edzést nem sportos semmilyen formában, izmos főleg nem. Viszont ami izom van rajta, ami eltakar a háj is konditerembe szerezte ha egyátalán sportol.


Ez a flakon emelgetés nem igen jó semmire.


Az a vicces hogy még bemelegítésnek is túlságosan gyenge lenne egy normális edzés esetén még úgy is hogy figyelembe vesszük hogy nő vagy.

2020. okt. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy 45 percre összeállított aerobik edzés bőven be fogja melegíteni mind a vállad mind a karod. Aztán csinálhatod ezt a palackos szösszenetet. Majd kiderül, hogy mennyire érzed ezt az 1-másfél kilót a kezeidben. Még egy edzetlen nő is azért 4 kilóval simán tudja ezeket a gyakorlatokat végezni. Ha az oldal emelést nem is, de a felfelé nyomást, vagy az előreemelést tutira.
2020. okt. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!