Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért nem tudok tömegelni?...

Miért nem tudok tömegelni? Érdemes lenne tömegnövelőt vennem?

Figyelt kérdés
73 kg vagyok már 2 éve. 168 cm magas vagyok. 6 éve edzek. 48 kilóról indultam, de 73 fölé nem bírok menni.

2020. júl. 26. 16:07
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
Talán elérted a lehetőségeid felső határát.
2020. júl. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ilyenkor érdemes koxhoz nyúlni?
2020. júl. 26. 16:10
 3/4 anonim ***** válasza:
49%
még messze vagy a natural maxodtól. A tömegnövelő nem csodaszer, nem szteroid. Ez csak egy szénhidrátokat és jobb esetben némi fehérjét is tartalmazó taplalek kiegészítő. Mivel kiegészítő ezért nem ér fel a rendes kajaval csak a több kcal-t tudod könnyebben bevinni vele. mindenesetre a rendes szilárd kaja, csirke. pulyka tojás túró , halak, teljes kiőrlésű gabonák, magvak mind sokkal jobb minőségű alternatívát jelentenek a kcal szükségleted fedezéséhez. Raadasul te tudod beállítani a megfelelő fehérje szénhidrát zsír aranyat. A tomegnovelo készítmények többnyire rossz minőségű cukrot, dextrozt, búzaszarmazekokat csekély mennyiségű tejsavot vagy szóját tartalmaznak, ezek nem fognak csodát tenni. Inkább tapasztald ki hogy mennyi kcal kell ahhoz hogy meg fejlodj, izmosodj de ne zsirosodj el és aszerint egyel rendes etelekbol. A kg cél és mérleg hajszolása helyett pedig inkább a tükröt és formát figyeld.
2020. júl. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, aktuális-e még a kérdés, de amit az előttem szóló ír az részben sztereotípia/urban legend, részben pedig igaz. A tömegnövelő valóban nem csodaszer és nem váltja ki a rendes kajálást - hogy utáltam eleinte én is hallani ezt, ex-soványként :) -, VISZONT igenis segít bevinni azt a plusz tápanyagmennyiséget, és ha jó terméket választasz, valószínűleg fogsz is nőni tőle, átlendít legalábbis a "holtponton". És itt kell megcáfolni amit az előttem szóló ír, miszerint a tömegnövelő "jobb esetben" tartalmaz "némi" fehérjét... Nos, nem így van, fehérje nélkül semmi értelme nem lenne porított szénhidrátot eladni (mert ennyi erővel csoki+fehérkenyérrel is "tömegelhetnél"), viszont valóban számít, hogy milyen arányban és milyen minőségű fehérje (és szénhidrát) található az egyes termékekben. Az agyonhypolt termékeket nem érdemes venni, mert nem szívódnak fel kellő mértékben, de ez még nem jelenti, hogy minden tömegnövelő sz@r.

Keress egy hozzáértő szaküzletet - NEM valamelyik "nagy" márka boltját! -, ott segíteni fognak neked kiválasztani, milyen tápkieg. jöhet szóba nálad.


Sok sikert!

2020. szept. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!