Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan kell értelmezni ezeket...

Hogyan kell értelmezni ezeket a frekvencia és áramerősség adatokat?

Figyelt kérdés

Izomtömeg meg tartás lenne a cél sérülés miatt. Nézem ezeket a készülékeket és először úgy véltem hogy az izom erőnek a nagyobb frekvencia kell. Nem tom jól vélem e mert ara jutottam hogy segg hülye vagyok hozzá. Ugyanis van itt egy olcsó készülék

[link]

350ma 330Hz

Meg van itt egy bazi drága:

[link]

120ma 150Hz tehát jóval kisebb értékekkel bír. Viszont a videót is meg néztem mind a kettőnél és a drágább nagyságrendekkel látványosabb rángásokat mutat testen.


Meg van itt egy ilyen

[link]


Amiben meg az a fura nekem hogy izom fejlesztőnek erősítőnek van írva. A másik kettő meg relaxációnak. Másik oldalról tudom hogy ugyan ez a termék csak 100Hz.



Szal most akkor hogy van mert én izom tömeg erő fejlesztéshez vennék készüléket és nem értem mely tulajdonságok teszik ere a célra alkalmasabbá a terméket.


2020. júl. 5. 15:57
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Hát azért behalok látszik hogy magyarországon vagyunk.
2020. júl. 7. 22:31
 12/18 A kérdező kommentje:
Fel tenném újra a kérdést főleg ha olyan jól értesz a témához a 3 készülék közül melyik alkalmasabb izom tömeg fokozásra és miért? És ugye ehhez kapcsolódik hogy én úgy hittem a nagyobb frekvencia nagyobb izom összehúzódással jár és az alkalmasabb izom tömeg fokozásra. Mért a 100hz készülék reklámjához tartozik az izom építés felirat a másik 2nél pedig csak relaxáció van írva? Vagy a másik kettő is tudja ugyan azt amit a musclis? Így a bóvlibb terméknek űberebb reklámra volna szüksége? Mert a másik kettő is képes a 100hz frekvenciára ha már az annyival alkalmasabb volna az izom fejlesztésre. És az egyik azok közül is olcsó sőt magasabb frekvencia szám le adására is képes.
2020. júl. 7. 22:40
 13/18 A kérdező kommentje:
Csak ebben az esetben nem értem mért kerül a középső 120ma 150Hz termék 200k ba? ÉS hogy viszont a videó alapján meg mégis az tűnik a jobbnak de hát a leírás szerint az csak relaxácóra való. De ahhoz képest alaposan meg rezonálja a combot. Viszont nyugodj meg 200k nem fogok ki adni érte hogy le teszteljem csak szimplán elméletileg érdekel hogy mi a helyzet. Mert ha nincs a kettő között túl nagy különbség az olcsóbbik közül az egyiket lehet ki próbálom ugyanis nem nagy veszteség. De azért szeretnék jól dönteni hogy még se legyen teljesen pénz ki dobás. És kizárólag abban az esetben ha nincs túl nagy különbség a nagyon drága és az olcsóbb termék közt. Persze tudom hogy általában a drágább jobb csak nem értem hogy mit jelölnek akkor ezekkel a frekvencia adatokkal mit tudhatunk meg ez alapján ezekről a termékekről és arról hogyan hatnak az izmainkra?
2020. júl. 7. 22:55
 14/18 anonim ***** válasza:

Te vagy az első aki ezeket mondod aranyos vagy de nemhiszem hogy jó manipulátor lennék :D :D

Az elektromos kezelések közül csupán némelyik célozza az izmokat. A TENS pl. nem, az fájdalmat csillapít.

Általában az izmokat idegsérülés esetén kell stimulálni, ennek oka az, hogy az idegregeneráció ideje alatt hogyha az izom nem kap impulzust, elsorvad, de visszafordíthatatlan módon (elkötőszövetesedik). Erre a szelektív ingeráramot használják: az ilyen áramnak jellemzője, hogy lassú az áramerősség felfutása az egyes "hullámokban", így a beidegzett izmok képesek tolerálni, a nem beidegzett izmok pedig összehúzódnak. Már is tudsz egy infót: az egészséges izomnak a Hz-en túl az is fontos, hogy milyen gyorsan emelkedik az áramerősség.

TENS-ről: közép-frekvenciával dolgozik, hatásait tekintve fájdalmat csillapít, vérkeringést fokoz ilyesmi, ha az izmot rángatja is, annak edző hatása nincs.

galván áram: egyenes áram, mint az elemben, nincs frekvenciája, felhelyezése +, - pólus szerint történik.

interferenciás kezelésnél 2 áramkör kerül felhelyezésre (a frekvencia bazinagy, 4000hz körüli is lehet), a mélyben ezek keresztezik egymást, és mivel a magasabb frekvenciával szemben kisebb ellenállást tanúsít a test, ezért mélyebb hatás elérhető vele, anélkül, hogy szétégetné a bőröd. És igen, itt a probléma, amikor izomerősítésre akarjuk használni: vagy megégsz, vagy gyenge felületes a hatása.

Nagyon érdekel: az alacsony frekvencia (talán 30Hz-ig) fájdalomcsillapító, illetve a magas (100hz) feletti is, különbség a mechanizmus, ez remélem nem érdekel mert le nem írom.

Érted már? Megnéztem a linkeket, értem a kérdést, de a lakosságnak amit árulnak, vagy egy sima kis TENS, vagy pedig haszontalan szar. Idedobják h fr:150Hz, nem tudok vele mit kezdeni, az fájdalomcsillapító tartomány.

Nagyon sok dolgot be kell állítani egy-egy ilyen kezelésnél, ha egy 240 ezres géphez ennyi van írva, az egy fos. Másik meg a méret, általában ölnyi méretűek ezek a gépek, nem maroknyi.


[link]


A has-stimuláló kockásító meg átverés, 10 éve is az volt, most is az, és 10 év múlva is az lesz.


Átment a fő üzenet vagy még ragozzam? Vagy nem stimulál izmot vagy szétégeti a bőrt, a linkeknél 3-ból 2 túlárazott homály hogy mi, a harmadik meg egy korrekt kis TENS ami segíthet valamicskét.


"egészséges" izomra van az orosz stimuláció egyébként ( [link] 2500Hz interferencián alapszik, egyszerűen nem látom magam előtt, hogy valamikor megérné ez az egész. Egy sima sérülésnél egyszerűen megengedett annyi izomösszehúzódás, hogy érjen annyit, mint ez a dolog.

2020. júl. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Visszatérve, hogy ki a magyar gexi, az a helyzet, hogy először neked kellene kitalálnod, hogy mit szeretnél: ha érdekel a téma, dobj emailt és mennek a szarok, ha csak kérdezed, hogy melyik jó arra, hogy erősíts/erőt tarts meg, akkor pedig legyen elég az a válasz, hogy egyik sem. Döntsd el, mert te mit is szeretnél most? Más írjon ide 100 oldalakat az elektroterápiák fajtájáról, meg bogarássza hogy mire jók a linkelt cumók? Kérjek a cégektől 1-1 példányt a használati útmutatóból, hogy tudjak válaszolni?

Érdemes lenne ezeken is gondolkodni, mielőtt mást szidalmazol.

Plussz, ha ennyire utálod a magyarokat, akár megejthettél volna egy google keresését is angolul, és akkor aztán olvashatod a szakirodalmat elektroterápia témakörében


[link]


első keresés első találata, egy kis összefoglaló.

2020. júl. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Így azért már ennyiből is jobb a rálátásom mért gondolod hogy szart sem érnek izomfejlesztésre főleg a musclis. Hát jól be van reklámozva. Ez am nem különös magyar utálat hanem ilyen általános tapasztalat. Ebben az országban egymást utálják jobban az emberek. Én meg már azt hittem ha 100hz izmot épít mint a musclis akkor a másik ugyan annyiért 3 szor jobb mert magasabb a max frekvencia. Na ezért jó egy kicsit utána kérdezősködni kösz.
2020. júl. 10. 00:27
 17/18 A kérdező kommentje:
Amúgy nem szidalmaztalak ha ezt írod le először nem ébred fel bennem az élmény hogy meg próbálod mondani mit csináljak aztán be magyarázod hogy ha ezt ki oktatásnak érzem velem van a baj ahelyett hogy el magyaráznád hogy én is értsem. Kissé hiányolom hogy feltételezzük hogy a másik ember is értelmes autonóm lény de ezen az oldalon senki sem köteles válaszolni ha már meg teszi mért nem a kérdéssel foglalkozik a másik ember helyett.
2020. júl. 10. 00:43
 18/18 anonim ***** válasza:
Aha ja bocsi, csak nekem is utána kellett néznem hogy ennyit írjak róla az igazat mondva... ja amúgy magyarban sok a retek interneten meg többször annyi...
2020. júl. 10. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!