Fizika dolgozathoz szeretnék segítséget kérni konkrét megoldással ha lehetne. 10.-es tananyag. Igérem egyszer megtanulom, de nem most lesz. a, Mennyi az izzó üzemi áramerrősége?(csak hogy elfogadja kérdésként)


Egy gépkocsifényszóró izzójának felirata: 12 V; 45W.

a, Mennyi az izzó üzemi áramerrősége?

b, Mennyi az üzemi ellenállása?

c, Mennyi energiát igényel az izzó félórás üzemeltetése?


Egy 24V-os áramforrás sarkaira sorba kapcsolunk egy 36 Ω-os, egy 48-os és egy harmadik, ismeretlen ellenállású fogyasztót. Az áramerősség 150mA.

a, Mennyi a harmadik fogyasztó ellenállása?

b, Mennyi az egyes fogyasztókon a feszültség?



2020. máj. 20. 13:18
 1/2 anonim ***** válasza:
71%

a.) 45 W / 12 V = 3,75 A

b.) 12 V / 3,75 A = 3,2 Ω

c.) 45W * 0,5 óra = 22,5 Wattóra


a.) 24 V / (36 Ω + 48 Ω + R Ω) = 0,15 A

24 = 0,15 * (36+48+R)

24 = 5,4 + 7,2 + 0,15*R

11,4 = 0,15*R

76 = R

b.) 36*015 = 5,4 V

48*0,15 = 7,2 V

76*0,15 = 11,4 V

Ellenőrzés: 5,4 V + 7,2 V + 11,4 V = 24 V


(Mértékegységet nem mindenütt írtam, így gyorsabb volt. De, ki tudod találni hozzájuk.)

2020. máj. 20. 13:49
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. máj. 20. 20:25