1 . Zsókáék otthon három kosárban gyűjtik a papírhulladékot: az elsőben azokat tartják, amit később még újrahasználnak, a második kosár a papírgyűjtésre megy, a harmadikban pedig a kályhába való hulladék gyűlik. Zsóka kistestvére összekeverte a kosarak tartalmát: az elsőből a másodikba áttett 3 újságot, a másodikból a harmadikba 8 db-ot és a harmadikból az elsőbe 5 újságot pakolt át. Így addig pakolgatott, amíg minden kosárban 33 db újság lett. Melyik kosárban volt eredetileg a legkevesebb újság?

2020. máj. 15. 16:54
 1/2 A kérdező kommentje:
És még van 1 kérdés ehhez kapcsolatosan: Az első feladathoz kapcsolódik a kérdés: Hány db újság volt eredetileg a papírgyűjtésre szánt kosárban?
2020. máj. 15. 16:55
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

e+2=33 => e=31

m-5=33 => m=38

h+3=33 => h=30


A 3. kosárban volt a legkevesebb.

A 2. kosárban 38 volt.

2020. máj. 15. 17:04