2020. máj. 18. 20:52
1/1 anonim válasza:
Ohm törvény: R = U / I
A soros kapcsolásnál az ellenállásértékek összeadódnak:
R1 + R2 + R3 = U / I
36 ohm + 48 ohm + R3 = 24V / 0,15A
R3 = 160 - 36 - 48 = 76 ohm
A 3. fogyasztó ellenállás 76 ohm.
Az átfolyó áram azonos mindhárom fogyasztón. A feszültségek:
U1 = I * R1 = 0,15A * 36 ohm = 5,4 V
U2 = I * R2 = 0,15A * 48 ohm = 7,2 V
U3 = I * R3 = 0,15A * 76 ohm = 11,4 V