Egy 6 V-os áramforrás sarkaira sorba kapcsolunk egy 200 Ohm es egy 300 Ohm ellenállási fogyasztot. Határozzuk meg a fogyasztok áramerősségét es feszültségét?

2015. márc. 2. 18:00
 1/2 Angelo84 ***** válasza:

U=U1+U2=R1*I1+R2*I2---->6V=200 Ohm*I1+300 Ohm*I2


Re=R1+R2 soros kapcsolásnál


U=Re*I----->I=U/Re=6/500 Amper


I=I1+I2=6/500A


6/500=I1+I2

6=200*I1+300*I2


2 egyenlet, két ismeretlen, megoldod, aztán:


U1=R1*I1

U2=R2*I2


ide beírod a kapott eredményeket és meg is vagy.

2015. márc. 2. 18:30
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2015. márc. 2. 20:58