2015. márc. 2. 18:00
1/2 Angelo84 válasza:
U=U1+U2=R1*I1+R2*I2---->6V=200 Ohm*I1+300 Ohm*I2
Re=R1+R2 soros kapcsolásnál
U=Re*I----->I=U/Re=6/500 Amper
I=I1+I2=6/500A
6/500=I1+I2
6=200*I1+300*I2
2 egyenlet, két ismeretlen, megoldod, aztán:
U1=R1*I1
U2=R2*I2
ide beírod a kapott eredményeket és meg is vagy.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2015. márc. 2. 20:58