A zsebtelepre kapcsolt zsebizzón és a hálózati áramforrásra kapcsolt izzólámpán egyenlő erősségű áram halad át. Mit tudunk a két izzólámpa ellenállásáról?


2014. nov. 26. 13:24
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

I1 = I2

U1 / R1 = U2 / R2

4,5 V / R1 = 220 V / R2, vagy arányként:

R1 : R2 = 4,5 V : 220 V, vagy szavakban: Ahányszorosára nő a feszültség, annyiszor nagyobb ellenállás kell hogy az áram ne változzon.

2014. nov. 26. 13:45