Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Síelés vagy snowboard?

Síelés vagy snowboard?

Figyelt kérdés
A télen megyünk majd pár napra külföldre a hegyekbe kirándulni egy olyan helyre ahol lesz lehetőség kipróbálni téli sportokat. Aki esetleg már próbálta egyiket- másikat melyiket ajánljátok kezdésnek? Ez lenne az első alkalom, ki tudja mikor jutnék el újra utána ilyen helyre; így azt szeretném választani amelyikkel több sikerélményem lehetne😅Bár gondolom ez ember függő is, hogy kinek mi fekszik jobban. Megtanulni ennyi idő alatt gondolom lehetetlen, de azért nem szeretném kitörni a nyakam.. Nekem a snowboard szimpatikusabbnak tűnik elsőre. Gyerekkoromban 16 évesen kb( most vagyok 23) hoverboardoztam azt nagyon szerettem, jól is ment, nekem elsőre arra hasonlít, de aztán lehet nagyon nagy tévedésben vagyok és semmi köze hozzá. A síelés meg inkább a korcsolyához hasonlít nekem, azt is próbáltam már jégen is és betonon is. De lehet annak sincs semmi köze hozzá, csak próbálok viszonyítgatni és kötni valamihez, mert tényleg nem ismerem egyiket sem igazán 😂Köszi a válaszokat

aug. 21. 12:46
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

9,10:

Ez az elején nehezebb dolog ha nem órás, hanem napos időtávban nézed, fordítva van. Mert a síelésnek alapvetően szabadidő síelőknél 3 szintje van, az első mikor asszimetrikus hóekés kanyarokkal mész le, illetbe jórészt hóekével lassítva haladsz egyenesekben is. A második, mikor párhuzamosan síelsz, a kanyarjaidban faralsz, az egyenesekben nagyobb részt talp helyzetben vagy. A harmadik a carvingolás, mikor már képes vagy élről-élre kanyarodni, laphelyzet nélkül.


Nos, snowboardban a 2. szintnek nincs megfelelője, így lehet hogy pár óra tanulás után le tudsz jönnj folyamatosan fékezve, aki síelni tanul az még nem, de pár nap alatt ő megtanul párhuzamosan síelni, és szinte bármely pályán le tud menni, mindezt élvezetesen. Addig a snowboardnál az élezést még sokáig tanulni kell hogy hatékonyan menjen.


Nem véletlen, ha megnézed a pályákon, a snowboardosok nagyobb része csak szerencsétlenkedik, mert még kezdő, és nehezen lép tovább, egy kisebb része nagyon szépen, élezve megy le, addig a síelőknél a kezdő, hoékéző ember csak kis hányadot tesz ki, a többseg valamiféle közepes szinten le tud menni párhuzamosan síelve, és persze ugyanúgy meg van a szűk, szépen carvingoló réteg.

aug. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!