Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Lenne néhány kérdésem a...

Lenne néhány kérdésem a focival kapcsolatban (bőv. Lent)?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok, és érdekelne a foci. Egyik barátnőmmel focizni szeretnénk járni, rendes edzésre, csak pár dolog még kérdőjeles nekem.


A szabályokból lényegében csak a "kézzel ne érj a labdához" meg az "ellenség kapujába lőjt" ismerem. Teljesen kezdő vagyok, az alapoktól fognak kezdeni, vagy itthon tanulgassak elméletben?

Ugye a focihoz kell egy bizonyos fizikum meg állóképesség, milyen gyakorlatokat érdemes végeznem itthon, amivel fejleszthetem ezeket? (Nem tudom van-e bármi jelentősége, de azért leírom: 160 cm magas és 51 kg vagyok)


Előre köszi a válaszokat! :))



2015. aug. 8. 13:51
 1/2 anonim válasza:
Kispályás vagy Nagy pályás focira szeretnétek jelentkezni? A focihoz meg elég ha már le tudod kezelni a labdát és tudod normálisan vezetni :D rúgdosd a falhoz és mindig próbáld lekezelni valamint ne csőrrel rúgj ha külsővel :D de edzéseken majd gyakoroljátok ha mentek :D
2015. aug. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia.

Én 13 éves lány vagyok és 1 éve járok focira:)

Én is tudtam az alapokat. Sok focit nézek sokat focizom is. Szóval én nem ilyen "analfabétán" mentem. Hanem már úgy, hogy tudtam pár dolgot (labdavezetés, kényszerítő, kapura rúgás, fejelés, 1-2 dekázás + a legfontosabb szabályok).

Szerintem is gyakorolj egy kicsit a barátnőddel. fejelgessetek,vezessetek labdát, rugdossatok, 1 érintőzzetek és olvassátok el a szabályokat:)

Kb 1 hónap. :)) hajráá

13/L

2015. aug. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!