Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Hogy legyek jobb focista?

Hogy legyek jobb focista?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok tavaly elkezdtem focizni és tanácsot kérnék h hogy lehetek jobb szeretnék jól focizni h büszke lehessen rám a CSK-m. SEGÍTSETEK LÉGYSZI!!!! :D
2010. febr. 24. 20:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tán annyira rosszul játszol? ha 1év alatt nem ragadt rád különösebb dolog akkor nemigen van hozzá tehetséged
2010. febr. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Gyakorlás mindent megold :D pl:Dekázz szabadidődbe
2010. febr. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Járj le a grundra. Ott nem nézi senki ha bénázol egyet. Jót röhögtök maximum. Észre sem veszed hogy fejlődsz meglátod! Értelmiségiek kedvéért nem azért nem veszi észre mert nem fejlődik, hanem mert jól érzi magát és nem figyel oda, hogy megtesz olyat is amit eddig nem tudott! :D
2010. febr. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat! Nem játszom annyira rosszul csak szeretnék még jobb lenni mint most. Lehet nem lenne gondom azzal h hogy játszok ha lenne kivel gyakorolnom de sajnos nincs :(
2010. febr. 25. 16:24
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is focizok, igaz fiú vagyok.

Van egy pár jó módszerem, nem mintha annyira jól játszanék tőle, de hátha neked segít...

1. Gyakorolj focizni labda nélkül! Például a szobádban vagy az utcán, grundon akárhol, a lényeg, hogy ne normál tempóba, hanem sokkal lassabban csináld, így odatudsz figyelni a finom mozgásra, ami a legfontosabb a focihoz, mert javítja a lövést, meg mindent. Képzeld el hogy át áll a csk-d és rápasszolod a labdát, közben futsz tovább, és pontosan lábra kapod, és így tovább.

2. A dekezás is jó ötlet, de igazából nem sok köze van a focihoz. Van, aki tud dekázni 3.000-et, és rosszul játszik, van aki csak 50-60-at, és ő a legjobb a csapatban. A focihoz ész kell, így a legtöbb sikert a jó passzokkal, az okos helyzetfelismeréssel érheted el.

3. A támadójátékodon ziccerezéssel javíthatsz! Ha elszánt vagy, hamar javulsz, pl. menj ki a focipályára, és tologasd a labdát, cselezgess úgy, hogy eléd képzeled az ellenfeled, majd amikor a kapuhoz érsz, probáld minél jobban elhelyezni, mindig máshova.

A középjátékos játékot legjobbat az ész, (jó passzok) és a labdakezelés adja. Fogd meg a labdát, rúgd fel a magasba, és kezeld le.

A védekezőjátékod: amikor védekezel, mindkét térded rogyaszd be, így bármelyik irányba eltudsz gyorsabban indulni, hiszen az egyenlő sulyelosztás miatt nem kell a súlyáttevéssel foglalkoznod. Ilyet láthatsz a tévében is, amikor a nagy focicsapatok védelmét nézed.


4. Ez talán a legfontosabb: légy kitartó. Ne számítson, hogy vezet az ellenfél, és az se, hoigy hánnyal. Ha küzdesz, gyorsabban fejlődsz, gyorsabb leszel, erősebb, és egy küzdő játékosra soha nem mondják, hogy rosszul játszott, hiszen megtett mindent. Persze ne vidd tulzásba, nem kell szivrohamot kapni.

2010. febr. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
focizzon labda nélkül?? érdekes...
2010. febr. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

allits fel bojakat vagy parmit pl felteglat ;p kb 1 meter tavolsagra egymastol ha lehet egy kort alkosson(ha egyenes az sem baj) es vezesd kozben a labdat. a labdakezelesed negyon fejlodni fog szerintem egy het alatt islathato lessz a valtozas ha odafigylsz.

dobd fel v rugd a labdat es probald minel jobban levenni.

es toltsd le a focisuli keszsegek es technikakat , nagyon hasznos konyv , ha megtalalom beirom honnan szedheted le

2010. márc. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
15%
menny jobb edzésre ezt a barom kérdést ...
2010. okt. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Hát a kérdésre annyit mondok hogy:mind a 2 lábad ugyan olyan jó legyen,tehát ugyan úgy passzolj stb.

Az előttem lévő kommentre:te meg menj nyelvtanra :D

2013. júl. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Bocsi, hogy ilyenkor válaszolok de hátha segíthetek. Én Fiú vagyok már kicsi korom óta focizok én így szoktam magamat "fejlesztgetni".

Kirakok 5-6 bolyát kb 1 méternyire minden egyes bolyát.

Ott vagy bicigli cseleket csinálok és utána el lövöm mindig ellentétes lábal szoktam lőni, hogy mind a kettő lábam fejlődjön. Vagy ha meccsen vagy és nálad a labda akkor a támadó "akciót" peregtesd le a fejedben pl.: kényszerítő vagy valami más... Remélem segíthettem

2014. ápr. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!