Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Kosarazom és szeretnék magasab...

KAMUI kérdése:

Kosarazom és szeretnék magasabra ugrani a zsákoláshoz. Milyen edzést kellene végeznem?

Figyelt kérdés
2014. jan. 4. 03:27
 1/7 anonim válasza:

én régen akrobatikáztam, nekünk bokasúlyokat kellett hordanunk, és abban futni, lépcsőzni, ugrálni, stb. az akrobatikus elemeket pedig eleinte dobbantóról végeztük, ez nálad nem nagyon opció:D

nem tudom, hogy tényleg segített-e abban a bokasúly, hogy magasabbra ugorjunk vagy csak a lábunkat erősítette, de egy próbát megérhet

2014. jan. 4. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=rcft2A73rGY

Ez egy alap edzésterv, elég jól erősíti a lábat.

Mellé ugrókötelezhetsz, guggolás súllyal, lépcsőzés, guggolásból felugrás. Ezekhez használhatsz lábsúlyt, guggolásból felugrásnál foghatsz labdát a kezedben, hogy ne a kezek, hanem a lábaid dolgozzanak.

2014. jan. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Thx
2014. jan. 4. 11:01
 4/7 anonim ***** válasza:
54%
A sulyokkal vigyazz, en oszinten nem ajanlom, mert olyan porckopasokat okozhat, hogy egy eletre abba kell majd hagynod a kosarlabdat. Persze ha fokozatosan hasznalod es nem esel tulzasba segit, es lehet h nem lesznek mellekhatasai, de en szemely szerint nem javaslom. 8 eve roplabdazom, tudom mirol beszelek.
2014. jan. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A dinamikus mozgásokhoz tényleg ne a nagy súlyokat használd, jogos a meglátás az előttem szólótól :)

Én ugyan nem sportolok versenyszerűen, de nekem sincs bal bokám a nagy terhelések miatt...

Dinamikus mozgásokhoz (ugrókötél, felugrálás, ami nagy lendületű) lábsúlyokat (azok 0.5-1 kg körül mozognak, nem veszélyesek), felugráshoz kézben tartott kosárlabdát használj. A súly inkább a lassú mozgásokhoz való, hogy ne az ízületeket, hanem az izmokat terhelje. (guggolás, esetleg kitörés)

Az Air Alert által ígért szárnyaló ugrás meg ne csábítson, az is egy szalag és porcgyilkos dolog tud lenni, ha nagyon rááll az ember.

Láberősítő, főrészt saját testsúlyos feladatok + a jó ugrástechnika elsajátítása sokat fog segíteni.

Vagy esetleg vannak ilyen elasztikus gumiszalagokból ilyen szélesebbek. Olyat kikötni valamihez, csípőd köré helyezed, eltávolodsz úgy, hogy kicsit feszüljön, és úgy guggolsz, az is nehezítés a guggoláshoz.

Kitartást, egészséget :)

2014. jan. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Gábor bátyó válasza:
Bocs haver, de először nyelvtanit!
2014. jan. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Semmi gond haver biztos unatkoztál....
2014. jan. 6. 22:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!