Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Milyen edzéstervvel tudnám...

Milyen edzéstervvel tudnám növelni a gyorsaságom?

Figyelt kérdés
Focizok és nem vagyok egy lomha játékos, de nem is a leggyorsabb... Rendszeresen futok esténként, de csak kocogás vagy közepesen intenzíven futok. Milyen futást kéne beiktatnom, hogy az egy-egy elleni párharcokban sokkal gyorsabbal egyek? Akár 20 méteren, akár 60 méteren
2010. dec. 20. 14:06
 1/8 anonim ***** válasza:

sima futás erre nem elég

guggolások, stb..

vádlidat kellene erősíteni és akkor a gyorsulásod is jobb lenne

2010. dec. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem intervallum edzést kéne csinálnod. Mivel én küzdősportokban vagyok inkább otthon, ezért nem tudom milyen időközöket kéne választanod... de mintaként pl 2 perc sprint 2 perc kocogás, vagy séta, és ezt a 4 percet ismételgetni. Küzdősportban pl ez úgy van, hogy a küzdőidő, meg a menetek közötti pihenőidő hosszával egyeznek meg nagyjából az intervallumok.
2010. dec. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2. vagyok.. nem tudom segít e de az a lényeg pl küzdősportban, hogy ne hosszú ideig pötyögjünk lazán a zsákon, hanem igazítsuk a valós versenyhelyzethez a dolgokat. Pl 2 perces menetet bírd ki végig intenzív munka mellett, utána pihenhetsz mondjuk 1 percet. Nem pedig mondjuk 5 percig próbál valaki intenzíven zsákolni, mert a végére már nem lesz olyan minőségi a munka, ráadásul teljesen életszerűtlen.
2010. dec. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Saten ‫҉ ***** válasza:
Sima futás kevés... a két válaszadó jót mondd de nem külön külön. Tessék guggolásokat, vádlizásokat, kitöréseket, felhúzásokat végezni mellette futni váltott tempóval. Az intervallumok egyezzenek meg de ne idő szerint hanem táv szerint pl. 100m kocogás, 100m sprint, 100m kocogás, 100m sprint. Ezenfelül gyakorolj sima sprinteket is. Tehát 60m aztán visszasétálsz a kezdőhelyre majd ismét. Ezt tedd heti 2 alkalommal rendes edzésen felül
2010. dec. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
magas pulzus számon kell futni. Igy tudod az állóképességed növelni.
2010. dec. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, amit írtál, azzal az állóképességet növeli, nem a gyorsaságot.
2010. dec. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Fejér György válasza:
100%

Három típusú alap-fejlesztés van:

- állóképességi,

- gyorsasági-erő,

- statikus-erő.


Természetesen gyorsasági-erő fejlesztési programot alakíts ki (ebben az időszakban). Olyat, amelyik a leg-közelebb áll a valós szituációkhoz. Ezt meg is adtad: a rövidtávú vágták...


A gyorsasági-erő fejlesztése ugyanúgy aerob-jellegű, mint a statikus-erőé. Ez azt jelenti, hogy a gyakorlatok (és sorozatok) közé megfelelő pihenő-időket kell beiktatnod, hogy az izmok oxigén-adóssága helyreálljon. Ha az oxigén-adósság helyreállására nem hagysz időt, akkor az állóképességi edzés lesz, és nem fogja a gyorsaságot -számottevően- fejleszteni. A gyakorlat akkor gyorsasági, ha az izmok jelentősen erőlködnek, és az összehúzódások (szinte) maximális gyorsasággal történnek.


A gyorsaság fejlődésének kontrollálására használd ugyanazt a távot (távokat), és használj stoppert! A bemelegítéseket vedd komolyan!


Az erőállapotod fejlődését a táplálkozás- és a pihenés ritmusa is nagyon befolyásolja. Szerezz be egy sportolók táplálkozásáról szóló könyvet, és a fehérje-tartalmat (is) figyelve-, emelt fehérjetartalommal táplálkozz. Az alvásról annyit, hogy a lehető legpontosabban feküdj és kelj, a Neked megfelelő időtartamú alvással persze. A kialvatlanság ugyanis észrevétlen depressziót okozhat, és ez rányomja a bélyegét az aznapi teljesítményedre. Minden egyéb kikapcsolódásban legyél mértéktartó, a káros szenvedélyeket végleg hagyd el.


Részletesebben magán-e-mailban is szívesen segítek.

2010. dec. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
66%
Pitbull,roti,kuvasz.Ezeket egyszerre utánad engedni.Ennél nincs jobb,hidd el...
2010. dec. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!