Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Titeket nem zavar az amerikai...

Titeket nem zavar az amerikai foci európai térhódítása?

Figyelt kérdés
Nemrég hallottam, hogy az NFL nagy összegeket fog arra áldozni, hogy Európában is legyenek mérkőzései. Az európai foci Észak-amerikán és Óceánián kívül mindenhol nemzeti sport. De ők arrogánsan kritizálják, holott kvázi a világ sportja. Szerintetek egyáltalán lesz még 50 év múlva európai foci? Az amerikai foci mögött nagy pénzek és egy olyan ország áll, ami a világot uralja. Sok olyan embert ismerek aki csak azért kedveli az amerikai focit, mert "ámerikái". A fiatalok között is egyre többen kedvelik, és nem azért mert "jó", hanem mert ez a divat, ha teszem azt amerikában zsákbanugrálás lenne a legnézettebb sport, akkor ők annak hódolnának, csak azért mert egy birodalom áll mögötte. Egyáltalán van remény arra, hogy az európai kultúra "terméke", a mi focink fennmaradjon itt Európában?
2010. nov. 5. 08:51
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
Nem zavar, mert az Európai Foci a bu*ziknak való, míg az Amerikai Foci igazi férfias sport. A Texas Királyaiban is valami ilyesmit mondtak és én egyet értek velük. :DD
2015. febr. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
100%

Az európai foci nagyon unalmas. 90 percben alig történik valami (csak nézzük meg az állást, általában nincs olyan, hogy 10-9, csak 4-3, az a 7 gól pedig egyforma), és ha történik is, az a fetrengés meg nyafogás, hogy "Jaj, valaki orron pöckölt, így nem tudok tovább játszani, piros lapot neki!" Ha igazi férfias sportra vágyunk, akkor ott az amerikai foci, amiben férfiak játszanak. A játék ki van hegyezve a stratégiára, és élvezetes, mert nem az van, hogy hátul elszöszmötölnek a labdával, hanem győzni akarnak és ezért csak előre mennek, hogy győzzenek.

Én szeretem az amerikai focit, és nem azért, mert amerikai. A családommal ültem le megnézni a Super Bowl-t és apukám is azt mondta, hogy izgalmasabb, mint az európai foci.

Ha egyedül nézed, akkor unalmas. De ha társaságban, akkor jobb, mert azokban az "irritáló szünetekben" meg lehet beszélni a dolgokat. És az európai foci? "Hú, milyen ügyesen passzolt, ilyet én is tudok!"

13/l

2015. júl. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

Ahogy Henk Hill is mondja:

"Az Európai Focit a nők találták ki."


Nem azért de mi abban a férfias sport ahol ha véletlenül megrúgod az ellenség lábát, elgáncsolod, megfogod kézzel a lábát stb akkor osztogatják a büntetéseket? Nem sokkal férfiasabb sport az Amerikai Foci ahol úgy neked mennek hogy eltörik a gerinced? :D Abban van élvezet, futnak mint az állat, egymásnak nekimennek, elrepülnek.

2015. júl. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

"Ha egyedül nézed, akkor unalmas."


Egyedül se unalmas, én úgy is nagyon élvezem. Például én mikor érettségire készültem még jó is volt a szünet a playek között, mert ameddig állt a játék addig tanultam :D

2015. júl. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!