Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Titeket nem zavar az amerikai...

Titeket nem zavar az amerikai foci európai térhódítása?

Figyelt kérdés
Nemrég hallottam, hogy az NFL nagy összegeket fog arra áldozni, hogy Európában is legyenek mérkőzései. Az európai foci Észak-amerikán és Óceánián kívül mindenhol nemzeti sport. De ők arrogánsan kritizálják, holott kvázi a világ sportja. Szerintetek egyáltalán lesz még 50 év múlva európai foci? Az amerikai foci mögött nagy pénzek és egy olyan ország áll, ami a világot uralja. Sok olyan embert ismerek aki csak azért kedveli az amerikai focit, mert "ámerikái". A fiatalok között is egyre többen kedvelik, és nem azért mert "jó", hanem mert ez a divat, ha teszem azt amerikában zsákbanugrálás lenne a legnézettebb sport, akkor ők annak hódolnának, csak azért mert egy birodalom áll mögötte. Egyáltalán van remény arra, hogy az európai kultúra "terméke", a mi focink fennmaradjon itt Európában?
2010. nov. 5. 08:51
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
83%
Én nem vagyok kiváncsi a fetrengésre meg a színészkedésre, úgyhogy labdarúgás helyett sokkal inkább az amerikai focit választom. Örülök annak, hogy egyre jobban elterjed. Jó kis fricska a selyemfiú labdarúgóknak.
2011. aug. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
Én meg arra nem vagyok kiváncsi, hogy 60 perc játékidőt, hogy bohóckodnak el 4 óra alatt tehenek. Az is vicces amikor a play rövidebb, mint felállni egy yardvonalhoz! Undorító! Büntetni kellene azt a játékot. Kitörölni még a létezésből is.
2011. aug. 31. 08:38
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

azért mert Neked nem tetszik? és ha nekem Te nem tetszel, akkor most téged is "ki kellene törölni még a létezésből is"?


nem tetszik, ne nézd! annyi minden más van.

2011. aug. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:
Csakhogy sokaknak az amerikai foci azért tetszik, mert amerikai. Ha ők zsákbaugrálnának, akkor nekik az tetszene. Amúgy meg úgy könnyű terjeszteni, hogy dollármilliárdokat ölnek bele. És jó lenne, ha nem vennéd magadra! Én egy sportot véleményeztem, nem egy személyt. Ehhez tartsd magad! Vagy a focijukon kívül az arrogancia is ragadós?
2011. aug. 31. 10:13
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

Én csak hoztam egy példát arra, amit mondtál.


Ahogy elnézem neked nem a focival van a bajod, hanem azzal, hogy amerikai, ezért utálod.


Nekem jobban tetszik az amerikai, mert az erőszak mellett benne van a stratégia is.


Az meg lehet, hogy valaki azért nézi, mert ez amerikai (bár én ilyennel még nem találkoztam, hogy csak azért szenvedi végig azt az x órát, mert hogy amerikai találmány..), de ez legyen az ő baja, téged ez nem érint egyáltalán.


Próbálj meg éretten gondolkozni, nem csak a mostanában nagyon divatos Amerika-ellenes sületlenségeket kéne nyomatni.

2011. aug. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:11


Nem vagyok amerikaellenes, csak a focijukat meg a NASCARt utálom. Nem azzal van a gond, hogy kézben viszik a labdát, hanem hogy nem folyamatos. Megnéztem egy meccset és maga az adott yardvonalhoz felállás több ideig tartott, mint egy play! Szörnyű! Akkor már a rögbi! Fogadok, hogy az új zélandi all blacks megnyúzná őket.

2011. aug. 31. 15:05
 17/34 anonim ***** válasza:
96%

kedves kérdező, szerintem kezeltesd magad, vagy csak szimplán nyugodj le, ha tudsz, mert ez beteges már. Nekem sok ismerősöm szereti az amerikai focit (én is), és nem azért, mert amerikai, hanem mert tetszik nekünk a játék. Amúgy sem találkoztam még olyannal, aki az amerikai volta miatt szeretné, persze attól még lehetnek ilyenek.


Időnként áll a játék, tényleg. Tényleg több órán át tartanak. Tudod ezek azért lettek így kitalálva, hogy egy egész delutános kellemes kikapcsolódást nyújtsanak a személyeknek, vagy családoknak. Csakhogy az általad annyira dicsőített európai fociban is gyakran áll a játék.

Hogy mást ne mondjak: egy El Classicón a madridi barbárok henteskedése, meg Katalónia kutyáinak színészkedése miatt gyakran perceket áll a játék. A kedvencem az, amikor Pepe vagy valamelyik hasonló gyökér szétrúgja az ellenfelet, még pörölni mer a bíróval, hogy ugyan mire fel a lefújás. A másik oldalon meg bármilyen lapot érő belépőnél jó cigányként támadják le a sporit. Ennyire tapló játékosok az amerikai futballban aligha vannak. S bár a példám a latin futballra jellemző különösen, jelen van sok más bajnokságban.

2011. aug. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
85%

A labdarúgásba ugyanúgy milliókat ölnek mint az amerikai futballba, szóval nem értem ez miért negatívum a szemedben az amfoci részéről.


Nyilvánvalóan népszerűsíteni szeretnék világszerte, mert profitálni szeretnének belőle. És profitálnak is elég szépen, mert van rá igény. Nem erőszakkal hurcolják ki az embereket a stadionokba vagy ültetik le őket a tv elé. Egyszerűen ez a sportág nagyon megfogja az embereket, mert többet nyújt a legtöbb sportágnál. Egyszerre látnak a nézők erőszakot és kifinomult stratégiát. Férfias küzdelem zajlik. Nincs színészkedés, fetrengés meg nyafogás. Ők a legjobb atléták a földön, és ezt nem csak mondom, ez tudományos tény. Ezt az emberek értékelik attól függetlenül, hogy amerikai e a sportág vagy sem.


Nem értem mi alapján állítod azt hogy az all blacks csapata jobb bármelyik amerikai futballcsapatnál. Hogyan hasonlítod össze az amerikai focistákat a rögbisekkel? Hogyan csapnának össze? A rögbisek rögbiznének, az amfocisták meg amfociznának? Ez így egy nagy kavalkád lenne. Vagy egy verekedésre gondolsz? Nem értem, na mindegy.

2011. szept. 1. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:

"Csakhogy az általad annyira dicsőített európai fociban is gyakran áll a játék."

Na ne! Tényleg ennyire hülye vagy? Néha áll csak meg a játék. Az amerikai fociban meg percenként. Ez a különbség!

2011. szept. 1. 20:38
 20/34 A kérdező kommentje:

"Ők a legjobb atléták a földön, és ezt nem csak mondom, ez tudományos tény. Ezt az emberek értékelik attól függetlenül, hogy amerikai e a sportág vagy sem."

Ne viccelj. Én láttam azt a független szakértők általi vizsgálatot. Csak amerikai tudósok voltak. Ennyit erről.


"Ez így egy nagy kavalkád lenne. Vagy egy verekedésre gondolsz? Nem értem, na mindegy."

Nem az amerikai foci szerint az All Blacks darabokra zúzná az összes jenki csapatot.

2011. szept. 1. 20:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!