Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Titeket nem zavar az amerikai...

Titeket nem zavar az amerikai foci európai térhódítása?

Figyelt kérdés
Nemrég hallottam, hogy az NFL nagy összegeket fog arra áldozni, hogy Európában is legyenek mérkőzései. Az európai foci Észak-amerikán és Óceánián kívül mindenhol nemzeti sport. De ők arrogánsan kritizálják, holott kvázi a világ sportja. Szerintetek egyáltalán lesz még 50 év múlva európai foci? Az amerikai foci mögött nagy pénzek és egy olyan ország áll, ami a világot uralja. Sok olyan embert ismerek aki csak azért kedveli az amerikai focit, mert "ámerikái". A fiatalok között is egyre többen kedvelik, és nem azért mert "jó", hanem mert ez a divat, ha teszem azt amerikában zsákbanugrálás lenne a legnézettebb sport, akkor ők annak hódolnának, csak azért mert egy birodalom áll mögötte. Egyáltalán van remény arra, hogy az európai kultúra "terméke", a mi focink fennmaradjon itt Európában?
2010. nov. 5. 08:51
1 2 3 4
 1/34 anonim válasza:

Nem hinném hogy eltűnne az "Európai" foci, hiszen az már az egész világon elterjedt sport. USA-ban is egyre jobban terjed.


Egyébként én jobban szeretem az "Amerikai" focit! Csak az időeltolódás miatt elég nehéz nézni..

A Baseball-t is nézném, ha lenne. Sőt azt még játszottam volna is.


És én nem a divat miatt szeretem ezeket a sportokat! Szimplán jónak találom, és élvezetes. Már akkor is tetszett, amikor nálunk azt se tudták, hogy ilyen létezik.


Egyébként én azt sem szeretem, amikor valaki olyan sportról mond negatív véleményt, amit nem is ismer. A legtöbben nem is tudják a szabályokat stb. És úgy nyilatkozzák azt, hogy ez unalmas hülyeség...

Akinek nem inge, ne vegye magára!!


Viszont némi negatívum USA-ról:

Nekem az nem tetszik, hogy elszipkázzák a sportolókat stb.

Ráadásul mivel elég komolyan pénzelik a sportot, elég jó eredményeket is érnek el benne, és ezáltal folyton ők nyernek mindent.

Ha a foci elterjed náluk, akkor a VB-n is ők fognak mindig nyerni.. Én ettől tartok a leginkább.

2010. nov. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
82%

Hát szerintem kérdező valótlanokat állítasz. Nem azért követi a sok ember azt a sportot, mert "egy birodalom" áll mögötte, hanem mert izgalmas és jó. Nyáron kint voltam Kanadába és USA-ba, az "európai" focit elég sokat kedvelték, meg is lepett.


Tény, hogy vannak divat-nézők, de ezt nem lehet lekorlátozni csak erre a sportra. Mindenhol ott vannak. Sokan nézik a Forma 1-et, hogy hozzá tudjanak szólni kollégái beszélgetéseihez, még sorolhatnám mi mindent..

2010. nov. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

"Egyébként én jobban szeretem az "Amerikai" focit! Csak az időeltolódás miatt elég nehéz nézni..

A Baseball-t is nézném, ha lenne. Sőt azt még játszottam volna is."

A baseball még egy tűrhető sport, mert nem akar versenybe kelni más sportokkal.


"Egyébként én azt sem szeretem, amikor valaki olyan sportról mond negatív véleményt, amit nem is ismer. A legtöbben nem is tudják a szabályokat stb. És úgy nyilatkozzák azt, hogy ez unalmas hülyeség..."

Én valóban nem ismerem a szabályokat, de láttam már pár meccset. Ennél undorítóbb játékot még nem láttam. Maga a koncepció nem lenne rossz. Eleve az irritál, hogy többet vannak játékon "kívül", mint játékban. Például, amikor az egyik yardvonalról elindulnak és eljutnak valameddig az kevesebb idő, mint amikor pontszerzés után felállnak az aktuális yardvonalhoz. Tehát nem folyamatos játék, több időt töltenek készülődésekkel, mint magával a játékkal. Ilyen szempontból a rögbi ezerszer jobb.


Az is mérhetetlenül durva, amikor az amerikai focit összehasonlítják más sportokkal, mondjuk a rögbivel és természetesen az jön ki, hogy az amerikai foci a világ netovábbja. Egy frászt. Szerintem, ha ki kellene állniuk az új-zélandi All Blacksel, akkor iszonyúan pofára esnének.

Ja és azt is olvastam, hogy az USA-ban kezdetben a focit ugyanúgy lábbal játszották, mint nálunk. Aztán jött egy idióta, ahogy ott lenni szokott...

2010. nov. 5. 10:52
 4/34 A kérdező kommentje:

"Nyáron kint voltam Kanadába és USA-ba, az "európai" focit elég sokat kedvelték, meg is lepett."

Nem kedvelik annyira, mint gondolod. Fiatalabb korosztályoknál az iskolákban játszák, ennyi. De utána el is felejtődik, mert nincs túl nagy támogatottsága. Sőt kifejezetten utálják az amcsik, ahogy a metrikus rendszert is, pedig azt is az egész világ használja rajtuk kívül.


"Hát szerintem kérdező valótlanokat állítasz. Nem azért követi a sok ember azt a sportot, mert "egy birodalom" áll mögötte, hanem mert izgalmas és jó. Nyáron kint voltam Kanadába és USA-ba, az "európai" focit elég sokat kedvelték, meg is lepett."

Ez nem igaz! Vannak Afrikában is izgalmas sportok, mégis ki figyel rá? Ahhoz, hogy egy sport, kultúra terjedjen kell mögötte állnia egy hatalomnak. És különben is a 2. vh előtt miért nem terjedt? Ha olyan jó volt? Akkor is kapcsolatban voltak az emberek a két kontinensen, csak akkor még az USA nem uralta a világot.

Maga a sport nem is zavarna, ha nem terjesztenék mindenhol. Ez jön a filmekből, ez jön az újságokból, stb...

2010. nov. 5. 10:59
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

Én egyáltalán nem szeretem az Amerikai focit. Abban igazad van, hogy tényleg egyre többen hódolnak ennek az egyre felkapottabb sportnak, de ha belegondolsz, sokkal felkapottabb Európában, a Bajnokok Ligája, az Európaliga, csak nézd a nagy sztárokat, a barcleys premier league, és Amerikai sztárok is Európában játszanak. pl. Messi, Robinho, Maicon, Fabiano, Maxwell. Én sem helyeslem, hogy le akarják rombolni az Európai foci hírnevét, de ezt nem fogják elérni. mindig is lesznek olyanok, akik footballállamok, és ők nem fognak felhagyni a mi focinktól. És ha belegondolsz, a foci-nak, egy fekete fehér KEREK labda a jele, nem az amerikai ovális, semmiresejó labda.


Üdv.: Molnár Bence

2010. nov. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem meg még csak meg se fogja közelíteni népszerűségben az amerikai foci az európait.Ez a birodalom áll mögötte ez meg kb 300millió ember(USA népessége), az európai meg több milliárd, erről ennyit.Na meg a kis srácok is szinte mindannyian eu fociznak ha pályán nem is mind de suliban kb mindenki, szóval szerintem ez az amerikai foci megmarad az amerikainak és nem lesz nagy sikere a világban.
2010. nov. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim válasza:
74%

Nem értem mit kell ezen annyit pampogni. Ha van egy jó sport, az valószínűleg elterjed az egész világon. Ha nem olyan közkedvelt, akkor meg nem... Mindenki azt néz, vagy sportol amit akar és amit szeret. Mindenkinek más tetszik. Szóval aki szerint szar az amerikai foci az NE NÉZZE!!


Amerikában pedig a Forma 1-re mondják hogy hülyeség. Nekik ott a NASCAR, Indicar stb...

Én pl. Forma 1 rajongó vagyok. Volt amikor nem értettem, mit szeretnek az amcsik a NASCAR-on. De ettől még nem szídtam!! Viszont nemrég Amerikában ültem egy NASCAR autóban, és vittek vele pár kört. Szuper volt!! Az is egy ugyan olyan jó sport. Mindenki döntse el, hogy melyiket nézi.


Egyébként a legtöbb lassú menetű amerikai sport Futball, Baseball, arra épül, hogy ott ülnek a stadionban egész nap, a szünetekben mennek a büfébe zabálni stb... Egész napos kikapcsolódás...

A NASCAR-ban is jópofa, hogy belátod az egész pályát!

Ha ott kimész a stadionba, akkor látsz mindent!


A Forma 1-en ez nem megoldható. Volt hogy láttam egy csomó részt a pályából, de volt hogy csak egy ívet. A TV-ben sokkal jobban követhető.

2010. nov. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

"Ha van egy jó sport, az valószínűleg elterjed az egész világon. Ha nem olyan közkedvelt, akkor meg nem..."

Főleg akkor terjed, ha jó sok milliárd dollárral támogatják, ezt sugározzák a tévében, filmekben, ez testesíti meg az amerikai álmot. Így könnyű elterjeszteni.


"De ettől még nem szídtam!!"

Mert az amerikaiak nem szidják az európait, mi?!! Csak ezt hallani tőllük!


"Volt amikor nem értettem, mit szeretnek az amcsik a NASCAR-on."

Én se tudom, mi a jó abban, hogy körbe körbe mennek egy ovális pályán. Nem azt mondom, hogy nem lehet ez kihívás egy vezetőnek, de hogy nézni nem jó az biztos. És ez is tipikus példája Amerika részéről a Forma 1 és ezzel Európa gyalázásának. Múlkor volt a Natgeo-n egy műsor, ahol Montoya ecsetelte (miután Nascaros lett), hogy a Forma 1 mekkora ratyi és mennyivel jobb a Nascar. Biztos sokat fizettek neki. És ez csak a jéghegy csúcsa, minden egyes szinten "támadnak" az európai kultúra lerombolása és az amerikai gagyi kiépítése mellett.

2010. nov. 5. 13:16
 9/34 anonim ***** válasza:
82%

Engem egyáltalán nem zavar, sőt örülök neki! Imádom ezt a sportot!

És nem hiszem, hogy egyedül lennék ezzel. Egy ideje minden évben egy NFL alapszakasz meccset a Wembley-ben rendeznek. Kivétel nélkül mindegyiken teltház volt. Nem hiszem, hogy pisztolyal kényszerítették ki a nézőket...

2010. nov. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

egy kicsit paranoiás vagy :D miért lenne baj, ha egy sport (ami valakinek tetszik, valakinek nem) elterjed más területeken is, nemcsak a "szülőhazában"? Evvel is csak egy ország sportkultúrája gyarapodik. Az meg a másik, hogy a két sportágnak a magyarra fordított nevén kívül sok köze nincs egymáshoz :)

A focit pedig ne féltsd, azt hiszem qrva nagy pénzek vannak benne ahhoz (egyszerűen felháborító, mennyit keres egy PL vagy La Liga csapat jobb játékosa), hogy egyik pillanatról a másikra csak úgy eltűnjék a térképről. Mitöbb, az általad kiemelt két kontinensen is egyre népszerűbb a sport, olykor nézem az amerikai labdarúgóbajnokság meccseit, bizony bőven szoktak lenne egy-egy meccsen.

2011. aug. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!