Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Titeket nem zavar az amerikai...

Titeket nem zavar az amerikai foci európai térhódítása?

Figyelt kérdés
Nemrég hallottam, hogy az NFL nagy összegeket fog arra áldozni, hogy Európában is legyenek mérkőzései. Az európai foci Észak-amerikán és Óceánián kívül mindenhol nemzeti sport. De ők arrogánsan kritizálják, holott kvázi a világ sportja. Szerintetek egyáltalán lesz még 50 év múlva európai foci? Az amerikai foci mögött nagy pénzek és egy olyan ország áll, ami a világot uralja. Sok olyan embert ismerek aki csak azért kedveli az amerikai focit, mert "ámerikái". A fiatalok között is egyre többen kedvelik, és nem azért mert "jó", hanem mert ez a divat, ha teszem azt amerikában zsákbanugrálás lenne a legnézettebb sport, akkor ők annak hódolnának, csak azért mert egy birodalom áll mögötte. Egyáltalán van remény arra, hogy az európai kultúra "terméke", a mi focink fennmaradjon itt Európában?
2010. nov. 5. 08:51
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

"És profitálnak is elég szépen, mert van rá igény."

Azért bukott be az európai bowl? Csúnyán benézték a jenkik.

2011. szept. 1. 20:42
 22/34 anonim ***** válasza:
72%
Látom végtelenül ostoba vagy (sebaj, országos szinten persze még így is az átlag szintjén állsz), a gyűlöleted pedig beteges, nincs miről beszélni tovább. Mindegy, senki nem fog a fejedhez pisztolyt szorítván kényszeríteni, hogy amerikai focit nézz. Föntébb megkérdezted, van-e remény arra, hogy fennmaradjék az európai kultúra terméke, a foci. Nos, erre a nyilvánvaló baromságra hadd ne válaszoljak; részemről azonban nyugodtan eltűnhetne a föld színéről, nem hiányozna ez a tahó sportág, meg a többnyire igencsak antipatikus, unintelligens játékosai sem. Erre azonban amerikai foci ide, vagy oda, kevés az esély - éppen ezért, maradj is meg azon a lépcsőfokon, köszönöm.
2011. szept. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:

A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:13


Én senkivel nem személyeskedtem. Az, hogy te elkezted az nem engem minősít, hanem téged. És nem hinném, hogy a Föld lakossága többségének a sportja tahó. És köszönöm, megmaradok az általad vélt lépcsőfokon, amely, úgy vélem, még mindig magasabban van, mint a te szellemi nívód.


Élvezet volt a hozzászólásod olvasni.

2011. szept. 2. 17:18
 24/34 anonim ***** válasza:
83%
Remélem legalább akkora élvezet volt, mint nekem az eddigi vergődésed :D:D
2011. szept. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
96%

"Nem az amerikai foci szerint az All Blacks darabokra zúzná az összes jenki csapatot."


Ezzel a mondattal még mindig nem konkretizáltad hogy hogyan mérnéd össze őket. Ha egy rögbi meccsről lenne szó, akkor kétségtelen, hogy az all blacks győzne, de amfociban viszont evidens, hogy kikapna az all blacks. Badarság összehasonlítani őket. Az all blacks rögbiben jó, az amfocisták meg az amerikai futballban. Két teljesen különböző sportág képviselőit nem lehet összehasonlítani.

2011. szept. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

más is megírta már, tényleg eléggé eltúlzod a dolgot...a két sportnak nincs sok közös vonása, a fölvetés is meredek maga. 1000 érdeklődőből van 1, aki az amerikai mívolta miatt nézi a sportot. Ennyi erővel ne nézz amerikai filmeket sem, mert azok amerikaiak. Ne hallgass amerikai zenéket. Ne olvasd Stephen King, Steinbeck, meg a fene tudja ki könyveit, még véletlenül megfertőz az amerikai kultúra.

Az meg hogy neked nem jön be ez a sport, teljesen szubjektív. nekem az uncsi Forma-1-es vonatozás nem jön be. Meg az Európai kultúra remek terméke, a folyatamos reklamálással, meg az unintelligenciában egymást alulmúló Újpest-Fradi drukkerekkel. Na meg a sakk lendülete sem nyűgöz le.


Attól meg a közeljövőben aligha kell félned, hogy a "mi focink" egyszer csak tovatűnik a föld színéről: nyilván te is tudod, idehaza élőben közvetíti a TV a spanyol, skót, francia, holland, magyar, angol, olasz, német, belga, portugál (na meg persze az amerikai MLS) bajnokság meccseit, hogy a BL-t, EL-t meg se említsem, ezeket pedig nem kevesen nézik. Külföldön is hasonló a helyzet. Nyugatabbra egy számunkra középszerű meccsre is több tízezren látogatnak ki rendre. Evvel szemben az amerikai futballt e földrészen főleg a fanok követíik figyelemmel, amiben az időeltolódás is nagy szerepet játszik. Az európai nemzeti bajnokságok pedig csak közepesen jól szervezettek, a játék látványa messze nem olyan, mint tova az USA-ban (azért szerintem jó szórakozást kínál). Amíg ez nem változik, minden marad a helyén.

2011. szept. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim válasza:
100%
Hú de sötét vagy kedves kérdező, szégyellem magyar mivoltomat. Valójában a többiek már leírtak mindent, a lényeg hogy kicsit se bánnám ha eltűnne az európai foci, habár úgyse fog. Színészkedés, nyavalygás stb. nem véletlen hogy amerikában a nők játszák. Egyébként ha túl sötét vagy ahhoz hogy felfogd a sportot, akkor nem tudok segíteni. És egyáltalán nem divatból szeretik az emberek, hanem mert a legjobb sport, én is játszom. Erről asszem ennyit.
2013. okt. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim válasza:
0%
We're all living in America, America is wunderbar. Szánalmas kapitalista hülyeség és igenis zavar, mert minden erről a szarról szól. A kemény sport az MMA-nál meg a ketrecharcnál kezdődik.
2014. ápr. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

Igazából az európai foci a marhaság. Én azt mondom, ha hétvégi családi partin kicsit szórakozni akarunk, jó a bőr rugdosása, de Tv-ben egy snooker meccs izgalmasabb mint az a szar. Persze, hogy elnyújtják a játékot amennyire lehet mert van rá 90 percük. Pont ez a jó az Amerikai Fociban! Kezdődik a play, és akkor durr bele mindenki. Nem szarozol, nem hátra adogatod a labdát, hanem futsz előre mint a fene. És nem kell 1 órákat várni egy "gólra".


Mikor megláttam az Amerikai focit a Tv-ben egyből bele szerettem. A hagyományos focit, meg csak néha nézem "mikor kell", pl. VB, EB idején. És nem divatból szeretem, az Usában a kosárlabda is nagyon népszerű, de mégis ki nem állhatom.


Autóversenyeknél meg nem azon van a hangsúly hogy mit látsz te jó isten :D Amerikában se azért mennek ki a NASCARRa hogy nézzék az autókat körözgetni. Tudod milyen jó hangjuk van? Aki férfi, az szereti az autókat, a benzinfröccsöt, a száguldást, és nem azt mondja a Forma 1-re hogy "unalmas mert csak köröznek".

2014. szept. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 szuperpocok ***** válasza:

Én elismerem azt, hogy az európai foci a sportok királya. A szabályok egyszerűek, a játék pedig roppant látványos. Az egyéni és a csapatszintű teljesítmény egyforma módon fontos, nincs még egy olyan sport ahol ennyire kiegyenlített lenne ennek a kettőnek a jelentősége.


Az európai foci jobb mint játék és sport.


Viszont minden másban jobban szeretem az amcsi focit. Itt amikor akció van akkor az sokkal izgalmasabb. A gurulós fociban, amikor elvileg mindig mozgásban van a labda, ott gyakran vannak nagyon unalmas időszakok. Például amikor hátul tili-tolizik a Barca, ha 0-0-ra bekkel az Inter vagy Ronaldo éppen rinyálva fetreng fájlalva a bal lábát, miközben a jobbra kapott...


Az európai foci szinte mindig ugyanazokról a csapatokról szól, a legjobb játékosok 2-3 csapat között oszlanak meg, míg az NFL-ben szinte minden csapatban van valaki aki miatt érdemes leülni meccset nézni. Van fizetési sapka ami megakadályozza azt, hogy a gazdagabb csapatok minden jó játékost magukhoz csábítsanak.


Az amerikai fociban minden meccs számít, míg az európai fociban gyakran van olyan, hogy jó a döntetlen is...mekkora faxság már ez?


Szóval én elismerem, hogy a gurulós foci jobb játék. De az amerikai foci egyszerűen élvezhetőbb a számomra...


A rendes foci egyszerűen már kurvva unalmas nekem. A bajnokok ligája elődöntőinek résztvevőit, már a szezon elején simán meg lehet tippelni. Semmi változatosság. Míg az NFL-ben vannak olyan szabályozások, amelyek garantálják azt, hogy egy csapat ne alakítson ki tartós egyeduralmat és, hogy ne szívja el a levegőt a kisebb csapatoktól pusztán azért mert tele vannak zsével.

2015. febr. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!