Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Mit gondoltok, ELSŐDLEGESEN...

Mit gondoltok, ELSŐDLEGESEN ki felelős azért, hogy hazánk így szerepelt a németországi foci EB-n?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kérdésem tényleges...

Most, hogy véget ért számunkra a torna, lehet kicsit kasszát csinálni.

Akik mélyen elvakultak a válogatottban, kicsit talán felocsúdtak, akik meg eleve negatívan álltak az EB-hez, kicsit összeszedhették, mi vezetett oda, hogy a csoportból nem jutottunk tovább.


Tudom, több oka van és nem lehet csak egy szereplőre áthárítani a teljes felelősséget, azonban én most arra lennék kíváncsi, kiről gondoljátok, hogy leginkább tehet arról, hogy így szerepeltünk.


Nem akarok senkit semmivel befolyásolni, ezért csak annyit írok, ha van valami, amit a téma kapcsán kifejtenél, nyugodtan írd meg.



jún. 27. 12:36
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

Én azt gondolom, hogy a luzitánok nem egy meccsben gondolkodnak, hanem sorozatterhelésben, min 3 meccsel!

1. Játszanak rendesen, mondjuk 60%-os befektetéssel, nyernek, és akkor a magyarok ellen szintúgy nyernek, viszont nem marad ki meccs és eddigre a kulcsjátékosok már 4. meccsüket játsszák, ami egy 70-80%-os leterhelést már jelenthet... és persze a sérülés kockázata

2. Játszik a B kerettel, lesz, ami lesz, úgyis csoportelsők, a kulcsjátékosoknál egy meccs kimarad, ezért közel 0%-os leterheltség. Frissek a magyarok ellen, s ha, ahogy várható, sima ügy lesz, ott is leviszi őket, és akkor a negyedre is elég frissek lesznek.


Egyszerűen a szlovének és a magyarok között nincs annyi difi, hogy a luzitánok fel merjék vállalni a sérülés veszélyét valamint azt, hogy esetleg a fásultság miatt már elfogynak a negyeddöntőre...

jún. 27. 15:49
 22/32 Senior Séf ***** válasza:
100%
Az ellenfelek. Figyeltem,folyamatosan ellenünk játszottak! Ráadásul jobban, mint mi. Hát, szóval...
jún. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
31%
Egyertelmüen a felső vezetés. A focit kimondottan sikkasztásra használják, közpénzek eltüntetésére. Plusz már egy jobb csapatba bekerülés is pénz alapon történik. Amíg a gubáról szól az egész érdemi változás nem lesz.
jún. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
76%

A probléma gyökere szerintem Orbán Viktor és rendszere.


Ez tette “nemzetstratégiai” kérdéssé az élsport sikerességét a tömegsport helyett. (Ebben még rosszabb Rakosinal is, mert akkor legalább komoly tömegsport-fejlesztés is történt).


Mindez Orbán azon meggyőződéséből fakad, amit többször el is mondott, hogy a sikeres nemzetek aranykora azzal kezdődik, hogy el-, illetve visszanyerik önbizalmukat. Idáig még akár egyet is lehet érteni vele.


Csakhogy szerinte - és ezt már vitatom - ehhez egyedi hőstettek útján vezet az ut, azaz bármi áron létre kell hozni ezeket az egyedi hőstetteket, amire a sport is egy jó terep szerinte.


Itt az óriási hiba szerintem a gondolkodásában, hiszen ő óriási állami dotációval, mesterségesen akarja létrehoznii ezeket a hősöket és hőstetteket. Vagyis azok nem szervesen, alulról felépülve jönnek létre, aminek az alapja egy fitt társadalom és támogatott tömegsport, hanem felülről, a sportra rendelkezésre álló forrásokat az élsportba öntve akarja azokat voluntatista módon megteremteni, miközben a szurkoló tömegeknek nemhogy sport-lehetőség de egészségügyi ellátás is alig jut.


Ennek persze része a talpnyaló sajtó lelkendezése is, amellyel egekbe emelik a kreált hősökkel kapcsolatos hisztériát és önáltató várakozásokat.


Csak hat egy 23 éves gyereket könnyen agyon nyom egy olyan felelősség, hogy az ő kezében van egy nemzet felemelkedésének a kulcsa. Persze hogy megremeg és leblokkol az a kéz (vagy esetünkben a láb). Másfelől meg szembejön a valóság is, ami az önbecsapó önmagasztalás után fájdalmasabb annál, mint ha valaki végig a realitások talajarol probalkozik.

jún. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
3%

Felelősök sorrendben:


Orbán Viktor

O.Viktor

Orbán V.

Orbán Viktor Mihály

Dr.Orbán Viktor Mihály

A Zorbán

CsoVi (Csodálatos Viktor)

Orsós Viktor

Orkán Viktor

Turbán Viktor

Orr-bán Viktor

OrBEAN Viktor

jún. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva kicsit meglepett az eddigi eredmény. Volt egy elképzelésem, és nem gondoltam, hogy mindenki egyetért vele, de hogy ennyire kisebbségben vagyok a meglátásommal, az igenis számomra meglepő.

Persze várom még a további válaszokat is.

júl. 3. 20:08
 27/32 anonim ***** válasza:
84%
Akkor hagy kérdezzem meg: Mi elmondtuk neked a gondolatainkat. Akkor most leírod az előbb említett "elképzelésedet"?-Gondolom ez így lenne helyes.
júl. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
41%
Én kb pont ilyen eredményre számítottam előzetesen, drukkoltam a 4 pontért, de látva a svájciak meg a skótok keretét nem feltétlen vártam továbbjutást a csapattól.
júl. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Én valahol reálisnak tartom azt az 1 pontot, amit szereztünk (ami a papírokon 3-ként van álcázva).

Első két meccsen közünk nem volt a meccshez, a 3. meccsen a kaput se láttuk 80 percig. Nyilván ez is motiválta a kérdést.

júl. 15. 10:33
 30/32 anonim ***** válasza:
77%

29:


A magyar NB1-re koltott pénz legnagyobb része külföldi légiósok fizetésére és átigazolási díjakra megy el, ezeknek a légiósoknak a remélt színvonal-emelő hatása pedig messze nem akkora, hogy emelni tudná a magyar válogatott színvonalát. Totális tévút a magyar modell.

júl. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!