Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Mit gondoltok, ELSŐDLEGESEN...

Mit gondoltok, ELSŐDLEGESEN ki felelős azért, hogy hazánk így szerepelt a németországi foci EB-n?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kérdésem tényleges...

Most, hogy véget ért számunkra a torna, lehet kicsit kasszát csinálni.

Akik mélyen elvakultak a válogatottban, kicsit talán felocsúdtak, akik meg eleve negatívan álltak az EB-hez, kicsit összeszedhették, mi vezetett oda, hogy a csoportból nem jutottunk tovább.


Tudom, több oka van és nem lehet csak egy szereplőre áthárítani a teljes felelősséget, azonban én most arra lennék kíváncsi, kiről gondoljátok, hogy leginkább tehet arról, hogy így szerepeltünk.


Nem akarok senkit semmivel befolyásolni, ezért csak annyit írok, ha van valami, amit a téma kapcsán kifejtenél, nyugodtan írd meg.



jún. 27. 12:36
A kérdező szavazást indított:
Játékosok
Vezetőedző és a szakmai stábja
Politika és a sportszervezetek felsővezetői
Média
A többi csapat
A klubok
Szurkolók
Bírók
Az utánpótlásban dolgozók (edzők és egyéb szakemberek)
Egyéb sportban érintett érdekcsoport
22 szavazat
1 2 3 4
 1/32 MGéza ***** válasza:
87%
Egyértelműen Rossi. Minden meccsünkre így állunk fel: Fantáziátlan, defenzív foci, semmi taktikai változatosság. Persze lehet mondani hogy ilyen alapanyag van, ebből kell dolgozni, na de könyörgöm, legalább az egész EB legjobban fejelő csapata ellen ne az lett volna a taktika, hogy Varga fejét keressük minden labdával! Aki csak ennyit tud, az jobb ha lemond.
jún. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 Psycho ***** válasza:
92%

A sportszervezetek felsővezetőit jelöltem meg, leírom miért.


A továbbjutás egyértelműen a Svájc elleni meccsen, annak is főleg az első félidején ment el.

(A hazai pályán, jó formában játszó német csapattól nem szégyen kikapni, a skót csapatot pedig megvertük ugyebár.)


A nyitómeccsünkön egyértelműen látszott a srácokon, hogy nagyon idegesek, kapkodtak, emiatt aztán össze-vissza hibáztak. Teljesen egyértelmű volt, hogy fejben nincs rendben valami - szét voltak csúszva. Svájc pedig van/volt olyan jó, hogy ezt megbüntesse.


Namost az ilyet lehet tudni előre, hogy extrém mértékű lesz a nyomás, a stressz, ergo fel lehetne készülni rá. Erre megvannak a lehetőségek: minden normális csapat alkalmaz már sportpszichológust, mentáltrénert. Olyat, aki utazik is velük és ott van a helyszínen, és nem csak valami jöttment coach, hogy meglegyen a felelősséghárító pipa egy papíron, hogy "hát mi áldoztunk erre". Az ilyen szakemberek pontosan az ehhez hasonló helyzetek kezelését tudják megtanítattni a csapattagokkal.


Ilyen nem volt legjobb tudomásom szerint, ez pedig a felsővezetői döntéshozók hatásköre, hogy biztosítsák az ilyen szakembert.

jún. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Én másban látom a legfőbb okot, de természetesen maximálisan tiszteletben tartom, amit gondoltok.

Az is benne van a pakliban, hogy több felelős is van, és lehet, csak a súlyukban nem értünk egyet.


Bárhogy is, szívesen olvasom további válaszadók sorait is!


Ugye a kérdés nem provokatív, sokkal inkább vitaébresztő, értelmes eszmecserére alapot adó motivációval került kiírásra.

jún. 27. 12:57
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
A játékosok játszottak. Tudom, nagyon nem ez lesz a nyerő válasz, de rohadtul unom már hogy mindig meg akarjuk magyarázni: Nem, nem a játékosok tehetnek róla.De, igen!
jún. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
87%

Szoboszlai.

Rossi köré építette fel a csapatot, neki kellene irányítania a csapat támadásait, illetve neki kellene előlépni fontos pillanatokban hogy gólt szerezzen. Ehhez képest amit láttunk tőle az elég harmatos produkció volt, támadásban felállt védelem ellen totál tanácstalan voltak, nem volt aki mozgatta volna a csapatot, a kontrákat is többnyire elrontották, nem próbálkozott távoli lövésekkel pedig állítólag a labda kialakítása kedvező ehhez, a pontrúgásai is gyengék voltak.

jún. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es!

Tiszteletben tartom a te véleményedet is, azonban visszakérdeznék: úgy gondolod ELSŐDLEGESEN a játékosok a felelősek azért, hogy kiestünk?


Szerintem abban a legtöbben egyetértünk, hogy több felelős van. de vajon ki az elsődleges...

jún. 27. 13:09
 7/32 MGéza ***** válasza:
26%
#5: Pont az volt a hiba, hogy túl hátul játszatta. Neki nem szélsőnek hanem irányítónak kéne lennie ebben a csapatban. Schäfer is védőt kellett hogy játsszon, pedig neki erőssége a beindulás, labdaügyes játékos, inkább szűrő-támadó középpályásként tud élni. Rossi mindent feláldoz a betonvédelem oltárán.
jún. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Igen, én magam is hibáztatom a CSK-t, de nem is elsősorban a pályán nyújtott teljesítménye miatt, sokkal inkább a nem-szakmai és a non-verbális vonásai miatt.

Idézek: "túl sok a meki"


Mindazonáltal egy tutit mondott az egyik nyilatkozatában: túl magas polcra helyezték magukat (nem szószerinti idézet)


Mindettől függetlenül én nem rajta verném el a port, nem benne látom az elsődleges okot, amiért véget ért az EB.

jún. 27. 13:20
 9/32 anonim ***** válasza:
0%
A Zorbán.
jún. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
31%

Sok hiba történt, sok részről, ezért nem lehet megjelölni egyetlen felelőst sem a kiesésért.


* A Svájc elleni mérkőzésen irtózatosan gyengén szerepelt a csapat. Ez egy tény, amit látni kell. Ezen a meccsen felmerült egy nagyon komoly kérdés, miután Rossi lenyilatkozta, hogy nem tudtak mit kezdeni a 3-5-2 felállással. De most komolyan? Egyáltalán, semmilyen módon nem gyakoroltak 3-5-2 elleni meccset vagy most ezt így hogy? Mivel töltötték akkor azt a sok évet, amióta Rossi a csapatkapitány? Aztán később folytatta, hogy neki kellett megmondania mit kell tenniük. Basszus, a játékosok ennyire nem látták át a helyzetet? Ez akárhogyan nézzük irtó gáz mindkét fél részéről.


* A németek elleni meccsen teljes alkalmatlanságáról tett bizonyságot a bírói team. Botrányosan rossz volt a játékvezetés. A magyarok mindent, tényleg MINDENT megtettek és ez látszott is rajtuk, mert k.va jól játszottak! De az, hogy a németek fellökik a magyarokat a kapuban és úgy adják meg a gólt, ez botrány. Gyakorlatilag ezen a meccsen ment el először a továbbjutásunk, mert itt 2 nem megadott gólunk is volt. Ha a bírói team végezte volna a dolgát, akkor minimum megnyertük volna a meccset, de még egy döntetlen is lehetett volna, ami szintén továbbjutást jelentett volna a számunkra.


* Skócia ellen ismét bravúrosan játszottunk (igen, unalmas volt, de ilyen az, amikor védekezésre rendezkednek be a csapatok). Ugyanakkor bejött két megbocsáthatatalan hiba, amin megintcsak a továbbjutásunk múlott és ez bizony kőkeményen a magyar csapat felelősségét veti fel. Igen, arra gondolok, amikor a labdát bevittük a kapuig, a teljes bal oldal tiszta volt, a kapus a jobb sarkában állt a kapunak ezzel szabaddá téve a kapu 90%-át a bal oldalon és nem átpasszolja, hanem megpróbálja ÁTRÚGNI, érted ÁTRÚGNI az előtte álló svédek tömegén, amit még a hülye is lát, hogy nem tud ott átmenni a labda és ha át is megy, akkor nyílegyenesen a kapus kezébe!!! Úristen, de fogtam a fejemet, de szerintem mindenki más is. Az EB mindmáig legeslegrosszabb helyzete volt. Aztán a másik, amikor megintcsak szabadon berúghatta volna, de kib. a labdát kilométerekkel a kapu fölé. Mi a frászt csinált Rossi, hogy nem tanította meg őket normálisan labdába rúgni?


* Aztán ejtsünk szót a Portugálokról is. Gyerekek, én ezt nem hiszem el, hogy a törökök ellen ennyire gyengén tudtak csak játszani. Az a meccs 100%-an biztosra mondom, hogy meg volt bundázva. Talán nem akartak játszani, mert eleve garantált volt a bejutások, és úgy gondolták, hogy lejátsszák kötelességből, de csak lazán, hogy a nyolcaddöntőt kipihenten tudják játszani. Vagy csak szimplán előre tudták, hogy a magyarok ellen fognak játszani, ha bejuttatják őket, ezért szándékosan elvesztették a meccset, így viszont most az egyik leggyengébb csapatot kapták a nyolcaddöntőben ellenfelül. Én hiszek benne, hogy ez utóbbi történt és emiatt felmerül az UEFA felelőssége is, hogy mi a f.ért kell előre közzétenni a beosztást? Hogy gondolták ezt? Pontosan ezért kellene titokban tartani az utolsókig, hogy senkinek ne legyen érdeke gyengén játszani!


Szóval akkor összefoglalva, ki is felelős a magyar csapat kiesésért? Hát nézzük csak (leginkábbtól a legkevésbééig):


1.) A holland bírói team, a botrányos, szakmai hibákkal teli játékvezetésük miatt.

2.) Portugália, a törökök elleni tisztességtelen játszmája miatt.

3.) UEFA, mert az előre leközölt beosztásuk hazardírozásra és sportszerűtlen játszmákra ad lehetőséget.

4.) Rossi, az alkalmatlansága miatt.

5.) A magyar csapat, a gyenge játéka miatt.

jún. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!