Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerékpározás esőben - mi a...

Kerékpározás esőben - mi a minimum öltözet?

Figyelt kérdés

Igyekszem esőben nem tekerni (puhány vagyok, na...), csak tavaly kezdtem bringázni. Ha a nyári záporban eláztam, nagy kaland, megszáradtam... ha esik, megvárom, amíg eláll... namármost hamarosan komolyabb túra (nekem komolyabb), és az előrejelzések szerint esni fog. És ez nem elnapolható út... lassan egy éve erre edzek.


Szóval: ha gazdaságosan akarok vásárolni, és csak egy alkalomra nem akarom mindent megvenni, és nem akarok kisebb vagyont költeni, mit szerezzek be? Mi az, ami elengedhetetlen ahhoz, hogy viszonylag komfortosan, szarrá ázás nélkül letekerjek 2x100 km-t?



2016. máj. 3. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Esődzseki és (világos) szemüveg. Szerintem ez a legalapvetőbb felszerelés. A biciklin megyek sárvédő, mert alulról jobban el lehet ázni, mint a fentről jövő víztől. Ha nincs sisakod (napellenzővel), akkor egy baseball sapka is megfelelő fedezéket nyújt a szemednek, máskülönben folyton belefolyik a víz.


Nekem ennyi az esővédelmem, gondolkozok még kamáslin és egy vízhatlan rövidnadrágon.

Gondolom az világos, hogy pamut cuccot lehetőleg nem viselünk esőkabát alatt, mert az izzadságtól ugyanúgy elázol és lassan szárad meg.

2016. máj. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

*legyen sárvédő...


A fenti cuccokat a legolcsóbban a Lidlben tudod megvenni, amikor épp van.

2016. máj. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 tothp ***** válasza:
A biciklis gatya legyen fekete, és bokáig érő, ha el is ázol benne, a legkisebb napsütés (szűrt napfény is) hatására elég hamar elkezd melegedni. nem fagynak szét az izületeid.(nem kel minusznak lenni, hogy a térded a tartós túlhűtéstől bekrepáljon)
2016. máj. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Sisakot mindenképp veszek, mondjuk amit kinéztem, épp nem napellenzős, és "természetesen" a szemüvegem is sötét, és a biciklis adrágom sem bokáig érő...

Ráadásul esélyes, hogy hűvös lesz...

Nem tudom, kesztyűből kell kettő? Ha megázik, milyen könnyen szárad (másnapra)?

2016. máj. 4. 04:22
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem idáig a legjelentősebb vizes programom két éve volt kora ősszel, nagyjából Simontornyától Balatonfűzfőig szakadt az eső, aztán kisütött a nap és Fürednél már megszáradtam. Ezek a műszálas cuccok gyorsan száradnak.
2016. máj. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 tothp ***** válasza:
A térdet pedig nem ártana védeni. pár évig még elvagy vele. Nem is érzel semmit.. de hamar gond lehet, ha nem vigyázol rá.
2016. máj. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hosszú nadrágot mindenképp szerzek be... csak összegeztem, hol tartok. :/ :D
2016. máj. 5. 03:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!