Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Fél év alatt 10kg-tól szeretné...

Fél év alatt 10kg-tól szeretnék megszabadulni. Így sikerülhet? Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

163 cm és 65 kg vagyok. (Tavaly nyáron 55kg voltam, azóta volt két térdműtétem és sajnos abbahagytam a táncot és a mozgást, ezért híztam meg.) Most elkezdtem naponta másfél órát intenzíven kerékpározni és emellett egészségesen étkezem. Sajnos futni a lábam miatt nem tudok, más sportot nem tudom mit próbálhatnék ki, ami hatásosan égeti a zsírt és kíméli a lábam? (Úszni nem tudok). Tudnátok ajánlani valamit?

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!


2013. márc. 5. 10:16
 1/2 anonim ***** válasza:
"Egészségesen étkezni" sokféleképp lehet. Figyeld a kalóriabeviteledet, számolj kalóriadeficitet. Végezz erősítő gyakorlatokat (saját testsúlyos vagy súlyzós edzés), mert az izomtömeg-növelés növeli a passzív kalóriafelhasználást és alakformáló hatása is van. A kerékpározás hatékony kardió edzés, az úszást is javasolnám a Te helyzetedben.
2013. márc. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 kovpet ***** válasza:

Ha rossz a térded, akkor mindenképp beszéld meg az orvosoddal, hogy mit szabad és mit nem.

Nem jó üzlet, ha bár lefogysz, de bottal kell járnod.


Az úszás meg jó dolog. Az, hogy nem tudsz nem érv ellene. Megtanulod és már fogsz tudni :)


A kerékpározást meg aerób tartományban kellene tartani a fogyás érdekében. Felesleges a túlzott intenzitás. Kivéve persze ha sietsz pl úszni :)

2013. márc. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!