Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Az alu vázat vagy az acél...

Az alu vázat vagy az acél vázat választanátok?

Figyelt kérdés

2 bringa között szeretnék választani, 90kg+ vagyok úgyhogy valami ahhoz passzoló és ez a kettő jött be, csak a vázat nem tudom melyik lehet jobb, az acél vagy az alumínium?


Alu: [link]


Acél: [link]


2012. szept. 18. 14:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Ahogy mondják, acél hajlik, aki törik. Én 120 kiló vagyok, alattam már repedt meg aluváz, acél még nem.
2012. szept. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem az Anaconda valamiért szimpatikusabb, de ez szubjektív. (Pl. az első fék.) Amúgy az alu előnye, hogy nem rozsdásodik és könnyebb, hátránya, hogy általában drágább. Viszont az acél semmivel sem rosszabb, csak picit nehezebb. Nekem speciel semmi bajom az acél vázakkal.
2012. szept. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
neked kell döntened, az acélváz sokkal strapabíróbb, de nehezebb, az alu könnyebb, de minden kátyút, padkát megjegyez, és egyszercsk reccs. ráadásul javítani sem lehet, míg az acélt bármikor.
2012. szept. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
16:12 Igazából az aluvázat is lehet javítani, csak spéci hegesztőcucc (AWI) kell hozzá. Az alattam eltört vázat is így hegesztették meg, azóta is bírja. :)
2012. szept. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#1-hez: "acél hajlik, ALU törik". Vacak autocorrect...
2012. szept. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
90 kiló, ha nem állatkodsz (durva lépcsőzés, ugrálás), szerintem nem repeszthet gyengébb alu vázat sem. Az acél capriolo felszereltsége sokkal gyatrább, mint az alué. (gagyi teló, noname tárcsafék gyengébb, mint egy átlag V-fék) Az aluban ráadásul A-heades villa van, ha már erősség a prioritás a választásnál.
2012. szept. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!