Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Spinningkerékpározáshoz...

Spinningkerékpározáshoz szeretnék venni bicikliscipőt, kapcsosat, remélem értitek mire gondolok, de nem tudom hol keressem, szerintetek? Áraknak is örülnék, ha lehet magam, valami olcsóbbat keresnék.

Figyelt kérdés
2012. febr. 11. 16:59
 1/4 anonim ***** válasza:
A cipőt amit keresel SPD cipőnek hívják. Beírod, hogy SPD cipők, és feldob egy millió oldalt. A cipő olyan 15k, két pedál 7-9k, stopli szükség esetén (ha nem kapsz a pedálhoz) 1-2k. Nem a legolcsóbb dolog egy ilyen és nehéz is megszokni, először esni fogsz 2-3t, szentségelni fogsz, hogy miért vetted meg, de aztán hozzászoksz és tetszeni fog!
2012. febr. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az előző választ annyival egészíteném ki, hogy spinningeléshez a pedált nem kell magadnak megvenni, mert a fitnesstermi spinning-bicikliken olyan általában olyan pedál van, aminek az egyik fele kengyeles és ennélfogva hagyományos edzőcipőben tekerhető, míg a másik oldala SPD-hez való. Pedált csak akkor kell venned, ha a saját biciklidet is ebben a cipőben akarod tekerni (amire előbb-utóbb rá fogsz szokni szerintem).

Egy esetben kellhet saját pedál a spinninghez: ha van egy biciklis cipőd (megszoktad, ragaszkodsz hozzá) és azon SPD-től különböző patent van. Ilyenkor viszed az órára a cipőt, pedált, meg egy pedálhoz való imbuszkulcsot, és óra előtt lecsréled a bicikli pedálját a sajátodra. Majd óra után vissza.

Spinningbiciklivel borulni aligha fogsz. Eléggé súlyos és stabil darab. Sajáttal az elején néhányszor biztosan, de először biztonságos helyen kell vele gyakorolni.

2012. febr. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezt úgy értitek, hogy rendesen eldől a biciklivel az illető, és ez egy cipő miatt?

Második válaszoló, te hogy hogy ilyen jártas vagy ennek a sportnak a kapcsán? Edző is vagy esetleg? Ha igen írhatnék privátot?

2012. febr. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem vagyok edző, csak sokat csináltam korábban. De írj nyugodtan, ha kérdésed van. Össze tudlak ismertetni edzőkkel.


A patentpedál miatt elő szokott fordulni néhány esés az elején, míg meg nem szokod.

Amikor megállsz, és le akarod tenni a lábad, nem csak leveszed a pedálról, mint a hagyományosnál,

hanem először a bokádat kell oldalra kifordítani, hogy kioldjon a patent.

2012. febr. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!