Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ez az edzésterv megfelelő?

Ez az edzésterv megfelelő?

Figyelt kérdés

egészséges fehérjében gazdag étrend mellett.

biciklivel;

hétfő,szerda,péntek intervallumedzés(10perc)+1óra tekerés

kedd,csütörtök,szombat erősítés (20-30 perc)+1óra tekerés

vasárnap pihenő.

párkilót kéne leadni+szálkásodni.

ez így korrekt?


2011. márc. 27. 15:26
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
16éves fiú vagyok.70kiló 170cm körül.
2011. márc. 27. 15:33
 2/16 anonim ***** válasza:
Pár kilót leadni + szálkásodás ugyanaz a folyamat:D A fehérjében gazdag étrend nem egyenlő a diétával.Remélem diétás fehérjében gazdag étrend.Az intervallumos edzést felkerekíteném 20 percre és heti 3-4x végeznék aerob edzést(tempós séta) 45perc-1 óra között.
2011. márc. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
köszi.elkezdtem heti 3x futni is. heti 3x 20perces intervallum bicajjal és akkor 1óra tempós gyaloglást is beteszek 3x.
2011. márc. 29. 08:42
 4/16 anonim ***** válasza:
Tökéletes.
2011. márc. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 fantooom ***** válasza:

Egyél ananászt! negatív kalóriás kaja. Nem vicc! Olyan rostos h a szervezet több energiát használ fel a lebontásához, mit amennyit nyer belőle.

Lehet h 2 pihenő nap kéne neked még. Vagy 2 hetente 3 pihenő nap. A heti 1 pihenő haladóknak való :)

2011. márc. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Ananászt nem szeretem.Talán megszeretem, ha jót tesz:D

Zsúfoljak több mindent egy napra? Hétvégén akkor pihi.

2011. márc. 29. 21:40
 7/16 A kérdező kommentje:

Napi 1 pohár 100% happy day ananászlé?

Vagy jobb lenne enni, nem inni?

Egyébként sportitalra ne szokjak rá?Kéne/nem kéne?

2011. márc. 29. 21:44
 8/16 fantooom ***** válasza:

az ananászlé folyadék. Az ananásztól sem azért fogysz mer van benne valami, hanem mert olyan ROSTOS. A lé meg ugye nem :)

A sportitalok nem rosszak, de nem feltétlen kell minden edzésen inni. Hanem pl hetente 1szer-2szer (mondjuk függ attól ki milyen durva edést csinál) Ezek az izotóniás sportitalok arról szólnak h ionokat, gyököket és ásványi anyagokat juttat be a szervezetedbe.

Én a Müllerben vettem ISO star nevű italport. Bekevered vízbe és iszod. Akkor látszik h mennyit használ ha felveszel 1 fekete fejkendőt, és meglátod h azon mennyire ,,kiül" a só :)

2011. márc. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Kösz.Értem.

6hétig csinálnám 1pihenőnappal, aztán 1 hét pihivel.

Azután minden nap futnék és minden másnap erősítenék.

Ez így oké?

2011. márc. 30. 15:18
 10/16 fantooom ***** válasza:

hát jó... kezdj heti 1 pihenő nappal. de én a 2hetente 3at ajánlom. A 6 hét után 1 hét pihi jó ötlet. De azért h ne szedj vissza súlyt azt ajánlom h minden második nap könyed (regeneráló) edzést csinálj. Tehát mondjuk félóra 40perc laza tekerés. Mondjuk a haverokkal.

Után mondtad h nem tartanál pihenőt. Helytelen. KELL! A szervezetnek alkalmazkodnia kell az őt ért, nevezzük úgy hogy stresszhez. Ha nem pihened ki nem fogsz fejlődni. És most nem azt értem h napközben pihensz... kell 1 nap amikor teljes mértékben pihensz.

A fejlődésnek 3 alap pillére van: edzés, étkezés, pihenés (regeneráció). Ha ebből bármelyiket kihagyod fölösleges volt csinálni a másik 2t. (5 éve csinálom... én tudom)

2011. ápr. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!