Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért ropog a h. fogaskoszorú?

Miért ropog a h. fogaskoszorú?

Figyelt kérdés
Mindegy hogy milyen sebességben vagyok, erősebb tekeréseknél kerreg,olyan mintha a lánc szét akarna szakadni ,pedig az nem feszül...
2011. márc. 12. 09:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet szárazonfutás, azaz kenőanyag hiánya?
2011. márc. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Lehet, hogy csapágyas vagy eltörött a hátsó tengely. Utóbbit 1000Ft -ért megcsinálják munkadíjjal együtt. Ha ez a baj, akkor elég erősen lötyög a hátsó kerék.

Ha csapágy, akkor az meg 200 forint hozzá, még a legdrágább szaküzletben is. Ha van szerszámod és értesz hozzá, akkor szedd szét, nézd meg.


Látatlanban más ötletem nincs.

2011. márc. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem nem kotyog a hátsó kerék!!!!

Annyi baja van hogy amikor erősen tekerek pl: dombon felfelé akkor kerepelő hangja van és érzem hogy valami nem jó ott hátul,

mintha túl kevés szemből állna a lánc, de nem feszes,

kenőanyag van rajta bőven....

Most lett ilyen tavasszal eddig semmi hangja nem volt.

2011. márc. 12. 11:51
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem hátul van a baj, valószínűleg a hajtómű csavarja laza. Húzd meg, legtöbb esetben ez szokott a hiba lenni.
2011. márc. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A hajtómű biztos hogy nincs kilazulva.(én raktam össze)

2,4 állásban nincs semmi feszülés de a többiben igen. Lehet hogy a váltó görgői vannak kilazulva.

2011. márc. 13. 16:53
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor a láncvonal lehet, más hibára nem tudok gondolni.
2011. márc. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 NyuSzkO.o válasza:
Ropog vagy krákog? mert ha krákog akkor csak ujj vagy még nem volt a bicikliden a racsnid és még rá kell szoknia a láncodnak .
2011. ápr. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Azért mert még nem kopott össze a lánc a fogaszkerekekkel (meg fordítva). Amikor jobban erőlteted jobban bele feszül a fogközökbe, emiatt krákog. ha meg nem volt egy ideje cserélve a lánc és a hátsó fogaszkoszorú akkor ideje lenne. váltóét is cseréld, ha nem szűnik 2-3 hét elteltével a hiba az első tányért is ki kell cserélni. de az elsőről szemmel meg állapítható jó e még, elég nehezen kopik, nekem még nem volt ilyen elől.
2012. dec. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!