Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért biciklizel?

Miért biciklizel?

Figyelt kérdés

tegnapelőtt 21:01
A kérdező szavazást indított:
Nincs pénzem kocsira.
Nem szeretek tömeg közlekedni.
Hogy ne legyek tohonya.
Csak mert jó.
Egészség megörzés céljából.
Praktikus.
Munkatársak is így járnak. (Csorda szellem)
17 szavazat
 1/8 anonim válasza:
Szeretem
tegnapelőtt 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Többminden együtt. A tömegközlekedésről leszoktam még a covid elején, újra próbálva sokkoló volt, autóval ugyanannyi idő lenne kb., néha több, és az kieső idő, mert bringával így mozgás.
tegnapelőtt 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kikapcsolódás, mindennapi munkába járás, vásárlás.
tegnapelőtt 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az első és az utolsó kivételével minden pontot be tudnék jelölni.

Szeretem, nekem sport és hobbi, nem csak közlekedési eszköz, de annak meg a legpraktikusabb. Tök nagy szabadságot ad.

tegnap 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Olcsóbb, mint az autó, egészséges a napi 70 perc intenzív mozgás (pont annyival több kalóriát égetek, hogy folyamatosan látványos fogyásban legyek).
tegnap 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 scamdemic ***** válasza:

Mert egészségesebb, olcsóbb, és néha gyorsabb is, mint pl. kocsival. Ingyen parkolhatok bárhol. Szeretem is, ad egyfajta szabadságérzetet.

Egyébként:

tömeg közlekedni -> tömegközlekedni

egészség megörzés -> egészségmegőrzés

csorda szellem -> csordaszellem

ma 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 MGéza ***** válasza:

Vegyesen:

- Nincs pénzem olyan kocsira ami megérné, akkor már inkább karbon bicó 600-700k forintért.

- Egészségmegőrzés, bár ha valaki rosszul csinálja, akkor könnyen áteshet a ló túloldalára.

- Kikapcsolódás. Bár néha nehezem beszélem rá magam az indulásra, gyakran rájövök közben hogy ez az ami egész héten hiányzott az életemből.

ma 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én közlekedésre szinte alig használom a kerékpárt, elsősorban tömegközlekedem, ritkábban autózom.


Az én célom a sportolás. Azt szeretem benne, hogy fel is tudom fedezni vele a környezetem, illetve távolabbi tájakat is akár. Számos olyan faluba, kisvárosba vagy akár megyeszékhelyre jutottam el, ahová egyébként aligha. Tehát egyfajta túra jellege is van időnként a dolognak, viszont biciklivel nagyobb területet járok be, mint gyalog, de többet láthatok, részletesebben szemlélődhetek, mint autóval.


Ezenkívül célom a tolerancia terjesztése. Az autós Facebook-csoportokban folyamatosan látom a sötét balkáni prolik hőzöngését. Nem egyszerűen a KRESZ-t nem ismerik, de azt képzelik, felsőbbrendűek a többi közlekedőnél, minden értük van, a többiek legfeljebb annyiban használhatják a közúthálózatot, amennyiben őket nem zavarják. Ilyen Nyugat-Európában aligha fordul elő. A toleranciaoktatás jegyében ezért igyekszem szándékosan olyan útvonalakat választani, ahol nem egyszerűen nagy a forgalom, de a kerékpárosok kikerülése kisebb (tehetségtelen sofőröknek pedig nagyobb) kihívást jelent. Ilyen útvonalak a közelemben a Budakeszi út, Szép Juhászné út (II. ker.), a Budaörsöt és Budakeszit összekötő alsórendű út, a 7-es főút Kelenföldtől kb. Érd végéig.

ma 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!