Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Biciklizés közben támadó...

Biciklizés közben támadó rovarok, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Napnyugtakot sziktam biciklizni kint, a hőség miatt.


Lakott területet elhagyva, de még aszfaltos, jobb minőségű földúton, megtalálnak ilyen


Barna/fekete, kb. Fél centis rovarok, és csesztetnek. Utánam jönnek, belerepülnek a hajba, fülbe, nekem jönnek, mintha támadnának.


Semmit nem tudok tenni ellenük, iszonyatosan zavaró. Szemüveg, sapka nyilván van.


Követnek is vagy 100 méteren keresztül...


júl. 12. 13:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Versenyezz velük, ha gyorsabb vagy náluk, akkor nem fognak zaklatni :D Amúgy durva jól nyomják ilyen egyszerű kis bogarak/legyek stb.-k szoktam menni 35-40-el bicóval ezek meg simán repülnek az ember mellett kényelmesen.
júl. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy bizonyos szakaszon nem tudok gyorsan menni, mert meredek emelkedő van, vagy nagyon köves, rossz minőségű út van.


Tavaly csak egy úton voltak ilyen rovarok, azt a szakaszt akkor elkerültem, de most már szinte mindenhol.


Brutálisan agresszívak.

júl. 12. 14:13
 3/12 A kérdező kommentje:
Kaptam egy érdekes privát levelet, ott kullancslegyet írt az illető, és megnézve a képeket valószínűleg ezekkel találkozok, és úgy látni nem sok mindent lehet tenni.
júl. 12. 14:19
 4/12 anonim ***** válasza:
Rovarriasztószer nekem segít egy keveset.
júl. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha a szádba megy kiköpöd. Ha az orrodba megy kifújod. Ha máshova, akkor meg otthon a zuhany megoldja.

Ilyenkor ez van. Szokd meg.

júl. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Nekem a mellkasomon szoktak összegyűlni (nem országúti testtartásban tolom). De a fejedre (arcodra) nyári vékony csősál, a mountexben is lehet kapni, nem annyira melegít és nyugodtan liheghetsz tátott szájjal nem fog belerepülni úgy semmi.
júl. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 MolotovPunk ***** válasza:
Bukósisakot és védő szemüveget használj, én úgy védekezek a rovarok ellen. Semminél lényegesen jobb. Ha esetleg számba megy rovar, akkor kiköpöm, egyébként lehet használni vékony kendőt is szájat eltakarva rovarok ellen.
júl. 15. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Amúgy rovaros sztori. Életemben egyszer pont a fülem belsejébe csapódott egy bogár. Baromi rossz volt, mert csiklandozta a fülem belsejét és még pár óra múlva is mikor hazaértem, még mindig élt a fülembe a bogár :D Para volt, de abba maradt gondolom kimúlt odabenn...De basszus , milyen kis % esély van rá, hogy pont oda belecsapódjon egy bogár abba a kis lyukba?
júl. 15. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Az hogy elhaladsz rovarok mellett, neked jönnek, rádrepülnek ideiglenesen az oké, elfogadott, ismerjük. Ők is a természet része, repkednek stb, keresztezed az útjukat.


De ezek a kis gci, valószínűleg kullancslegyek meg üldöznek és támadnak, és alig lehet őket lehagyni, ha sikerül, már jön is a következő csapat.

Eddig nem nagyon találkoztam velük, tavaly tűntek fel.


Persze megfelelő védekezés rendben, de még este is 30-35 fok van, így kicsit meg vagyok lőve.

júl. 15. 10:34
 10/12 MolotovPunk ***** válasza:
Este 8-9 fele viszont már nem nagyon repkednek legyek és darazsak sem. Én pont tegnap este mentem le kerékpározni a dög meleg elkerülése miatt.
júl. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!