Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért kotyog és kattog a...

Miért kotyog és kattog a bicikli hajtókarja?

Figyelt kérdés
Tekerés közben kattog a hajtókar. Megnéztem és a hajtókar kotyog(elvileg ez a neve). Mi okozhatja ezt? A pedálok menetének a zsírozása megvolt.

szept. 6. 19:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%

a középső tengelyben egy idő után elkopik egy-két csapágygolyó, azok adnak ki hangot, amit könnyen össze lehet téveszteni, hogy a pedállal van baj.

Ha kotyog, már nem jó. próbáld meg, hogy szorítasz a csavaron, ami a tengelyt fogja, hogy épp hogy ne kotyogjon. Ha úgy sem múlik el a hang, akkor új csapágygolyó kell bele.

szept. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Első baromságot írt.


A baloldalid, igaz? És négyszögtengelyes, mi? Meg monoblokkod van. Szarul volt ráhúzva, azóta kikopott és lelazult. Húzd rá. De esélyes, hogy cserélni kellene.

szept. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
61%

Végig kell rángatni minden olyan helyet ahol valami mozoghat, lóghat, kotyoghat.

A pedál menetének zsírzásával egy dolgot érsz el: nem fog összerohadni és könnyebb kitekerni. Ott kotyogni, kattogni nem tud. A pedál csapágya tud kattogni.

A hajtókar a tengelyen tud laza lenni. Ha csak lelazult, akkor a csavarjával újra fel kell húzni a tengelyre és talán jó lesz. Ha nagyon kiverődött akkor már nem lehet meghúzni, újat kell venni.

Lóghat a középcsapágy is, azt is attól föggően hogy milyen javítani, cserélni lehet/kell.

De csak elméletben tudunk róla értekezni, nem tudjuk hogy milyen a tengely, a középcsapágy, stb.

szept. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
#3 A pedál kB 5 napja lett újra csapágyazva. Ha jól néztem akkor monoblokkos(belülről barázdált)
szept. 7. 21:17
 5/15 anonim ***** válasza:
Akkor vidd vissza, oldja meg aki csinálta, mert az alapján ahogy írsz, láthatóan lövésed sincs arról mi micsoda.
szept. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Igen. Vissza olvasva nem egyértelmű mire gondolok. A pedál újra lett csapágyazva úgyhogy az nem kattoghat. Nem csak egy oldal mozog/kotyog a hajtókarnak hanem mindkettő egyszerre .A középcsapágy monoblokkos. Remélem így érthetőbb. Esetleg videót is csatolnák csak nem tudok hogyan lehet :(
szept. 7. 21:59
 7/15 anonim ***** válasza:

youtube-ra feltöltöd és belinkeled.


Egyébként tökmindegy, vidd vissza. Szarul húzták meg. Szét kell szedni, picit bezsírozni és többször, LASSAN ráhúzni, nem 1X szárazon rábaxni izomaggyal.

szept. 8. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
61%

"Nem csak egy oldal mozog/kotyog a hajtókarnak hanem mindkettő egyszerre"

Akkor a középcsapágy kukázódott.

(Ettől még lehet más is hibás)

Viszont ha volt szerelőnél akkor ezt azért észre kellett volna vennie!!


Amikor keresed hogy mi kotyog akkor az lényeg, hogy minden alkatrészt a szomszédjához képest kell megmozgatni. Tehát a pedált és a hajtókart megfogod és erőlteted és figyeled hogy kotyog-e. Aztán a hajtókart és a tengelyt egymáshoz képest, a tengelyt a vázhoz, csapágyházhoz képest próbálod mozgatni és így találod meg hogy mi kotyog.

szept. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

2# nekem többször volt ilyen, ezért bátorkodtam :-D

1# voltam.

szept. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ha még a régi fajtád van, azt első alkalommal ki kell cserélni monoblokkra. Innentől felejtős amit írtál.

A bal pedál szokott lelöttyedni, mert a másikon van a lánckerék és más az erőhatás. Ha viszont mindkettő lelöttyedt, az szar munkát jelent, vagy ISO-JIS keresztezés sikerült összegányolniuk, vagy amit már írtam, szarul húzták rá. Ha szerencséje van akkor még nem nyalta szét a hajtókar négyszögét, ha nincs, akkor lehet cserélni, mert azt már soha nem fogják normálisan ráhúzni, csak ragasztóval rágányolni, ami ugyanúgy le fog esni.

Ez ilyen játék.

szept. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!