Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A bickili melyik részére...

A bickili melyik részére tudom rakni a lakatomat?

Figyelt kérdés
Nem találok választ erre a neten.Hova érdemes rakni.(nem arra gondolok, amikor lelakatolom a biciklit, hanem arra amikor visszateszem a biciklimre.)

#bicikli #lakat #lakatelhelyezés
szept. 1. 13:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen zár.

Nekem kétféle van, egy legegyszerűbb, olcsó, kicsi sodronyzár, és egy láncos, műanyaggal bevont. Van a biciklim csomagtartóján egy lyukacsos műanyag kosár, a sodronyzárat a nyeregszáron átvetve a kosár lyukain vezetem át és lezárom. A láncost nem mindig viszem magammal, de ha igen, akkor azt a kosárba teszem. A kosár gumipókokkal van rögzítve alulról és felülről, a láncot azok alá fűzöm be (mármint a kosár fenekén). De hát ezek ilyen "home made" megoldások, az okosabbak majd megmondják a tutit.

szept. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem láncos lakatom van, azt a nyeregcsőre szoktam feltekerni.
szept. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 MGéza ***** válasza:
Jobb zárakhoz adnak bilincses felfogatót amit a nyeregcsőre vagy a felső csőre tudsz rögzíteni, rengeteg féle zár van, ez a megoldás sodronyhoz vagy a mostanában igen elterjedt hajtogatósokhoz a legjobb. Én sepciel sodronyzárat használok, azt vagy a kormánytáskába teszem, ha ott nincs hely akkor a kormányszáron átdobva rögzítem.
szept. 2. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy viszonylag vastagabb sodrony a saját felfogatóján a nyeregcsövön van, az ülés alatt (van fölötte még egy szerszámostáska is, ezért kicsit ki van hajlítva jobb oldalra, és ügyesen kell feltekerni, hogy ne érjen a lábamig hajtás közben).


Ha komoly lakatot vennék, akkor a merev "collostok" lakatot vennék, annak meg szokott lenni felfogatója, amit a kulacstartó "szemeire" lehet rögzíteni.


A vázra, kormányra feldobott lakatok össze-vissza verik a bicajt, leverik a festést, meg amúgy is olyan szedett-vedett benyomást keltenek.

szept. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!