Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mitől durran ki a belsőm?

Mitől durran ki a belsőm?

Figyelt kérdés
Ahogy jöttem haza és fordultam be az utcánkba hirtelen leengedett a gumi. Megfoltoztam. De nem defekt mert a küllő felőli oldalon volt széthasadás nem túl nagy meg mégegy ami kezdődő. A küllők nem szúrhatták ki mivel a védőszalag is ép. Nem volt túlfújva és napon sem volt hagyva. Ezután használtam. Két nappal később ahogy felültem rá, szintén azonnal kidurrant. Ekkor még annyi se volt benne csak olyan 3,5 bar.Ha lehet foltozom, de ha megint kidurran akkor felesleges. Mi a baj?

júl. 10. 20:37
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:
Szétbontottam, következő a helyzet: kis hosszanti hasadás van megint a felni szalag felől, de nem ott ahol korábban volt amit foltoztam. A felniszalagot végignéztem, és semmi szúró vagy bármi nincs ott. MOstmár tényleg nem tudom mit csináljak. Becsípődéses defekt kizárt. Új belsővel is ez lesz akkor.
júl. 18. 18:13
 12/38 anonim ***** válasza:

Én megveszem a legegyszerűbb pvc felniszalagot, középvonalban ráteszem, majd szigszalaggal körbetekerem 2×. Na de a lényeg, hogy első körben a szalag jobb oldalát ragasztom oda a felnihez, második körnél pedig a bal oldalát. Így a közepén 3 réteg lesz és a szalag se tud felkunkorodni, se elmozdulni. Várok vele 1-2 órát, hogy a szigszalag összehúzódjon és beborítom hintőporral, hogy a visszahúzódot tszigszalag ragasztóját betömítse. Kilyukasztani a szelepnél. majd mehet rá a belső-külső, természetesen minden behintőporozva. 5 bar simán tudja anélkül, hogy begödrösödne a duplafalú felni a küllőfuratoknál. Ha leszedem, csak minimális ragasztó van rajta a felniszalag pedig újra visszatehető mert semmi baja nincs. Belső oldali defekt meg pláne nincs.


Persze lehet, hogy csak egyszerűen rosszul szereled a gumit és te lyukasztod ki.

júl. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:

Ez érdekes... Mikori belső? Nem régi és repedezett esetleg? Megfelel a ballonossága a külső ballonosságához? Elég széles és erős a felniszalag? Nincs valami szúrós vagy éles a külső oldalfalában vagy a pereménél?


Nekem akkor volt hasonló, mikor nem volt elég széles és erős a szalag a felniben, elöregedett vagy eleve rosszat raktak bele. Eligazgatva lefedte ugyan a küllőanyák furatait, de éppen hogy csak. Ahogy felfújtam, a belső elmozdította a felniszalagot és belenyomta a furatokba. Én is próbálkoztam szigszalaggal de az nem volt elég erős, idővel beszakadozott a furatok éles széleinél. Egy erős felniszalag ami rendesen kiér a felni oldalfaláig megoldotta a problémát.

júl. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen szalag van a felniben, de ha a legolcsóbb gumiszalag akkor az is lehet a gond. Olyan szalagot tegyél bele ami masszív, van tartása és rendesen lefedi a felni belső felületét egészen az oldalfalakig.
júl. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:

"Én is próbálkoztam szigszalaggal de az nem volt elég erős, idővel beszakadozott a furatok éles széleinél."


Félreérted. Egy felniszalag mindenképpen van a keréken, egy vastagabb PVC szalag. A szigszalag CSAk a felniszalagot rögzíti, hogy ne csússzon el még véletlenül se. Enélkül simán el tud, ha "passzos" a széléig, akkor is, és soha nem fogod látni, hogy elmozdult-e szerelés közben, vagy sem.


Egyébként tökéletes az aldi-lidli féle fekete-szürke.csiricsáré színű széles téphető ragszalag is, de azt is 2 rétegben kell, vagy előbb a lyukakra kell "foltokat" tenni, majd utána az egészet körbetekerni egy méretre vágott szélességűvel. Ez a legolcsóbb és a legjobb minden közül, de leszedni nagyon szar és fullba borítja ragasztóval. Hintőpor természetesen erre is kell.

júl. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
#15 Szerintem célszerűbb egy normális erős védőszalagot venni, ami nem csúszkál, nem gyűrődik, nem nyúlik, hanem stabilan áll a helyén. Én is bohóckodtam szigetelőszalaggal még ezer éve, de rövidesen újra jelentkezett a probléma. A szigszalag összeesett, helyenként begyűrődött középre, máshol beleszakadt a furatokba. Az ócska gumi védőszalag meg össze-vissza állt, hol fedte a lyukakat hol nem, szigszalag ide vagy oda. Utána vettem egy kék Schwalbe szalagot ami pontosan passzolt a felnibe, azóta nem volt ilyen gondom.
júl. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:

16-os, Mert nem jól csinálod!


A gumiszalagot felejtsd el, sehol e írtam. Az kalap xar és csak a szimplafalúhoz használható, de ott is csak akkor, ha tisztességes a küllőzés és lekerekített, lencsefejú a nipli, nem a manapság kapható.


A legolcsóbb PVC szalag tökéletes, de jobbról és balról körbe kell tekerni szigszalaggal, hogy ne csússzon el. 5 barig tuti, így a bringák 75%-hoz tökéletesen elég, a többi meg úgyis burzsuj.


Nem azt írtam, hogy csak szigszalagot tekerjen körbe, az ugyanis lóxart se ér.


A schwalbe szalagod kb az mint a lidlis-aldis ragszalag, csak sokkal de sokkal drágább.

júl. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
#17 Én elhiszem, hogy meg lehet oldani mindenféle egyéb módszerrel, de egy jófajta védőszalag nálam tartósan megoldotta a problémát. Azóta tényleg csak olyan defektem volt ritkán, amikor kívülről szúrta át valami a külsőt.
júl. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:
Az nem lehet gond ha lazan mar a kullok?
júl. 19. 00:07
 20/38 anonim ***** válasza:
61%
Ez már olyan mint a távgyógyítás. Ha annyira lazák a küllők vagy olyan hosszúak, hogy visszanyomódnak oda ahol a belső van, akkor akár ezt sem lehet kizárni. De annak fel kéne tűnni, hogy az a kerék szét akar esni vagy össze akar csuklani, vagy legalább hatalmas tojásnak kellene lenni benne. Én látatlanban még mindig arra tippelnék, hogy az ócska védőszalag elmozdul, és nem fedi rendesen az éles részeket.
júl. 19. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!