Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mitől durran ki a belsőm?

Mitől durran ki a belsőm?

Figyelt kérdés
Ahogy jöttem haza és fordultam be az utcánkba hirtelen leengedett a gumi. Megfoltoztam. De nem defekt mert a küllő felőli oldalon volt széthasadás nem túl nagy meg mégegy ami kezdődő. A küllők nem szúrhatták ki mivel a védőszalag is ép. Nem volt túlfújva és napon sem volt hagyva. Ezután használtam. Két nappal később ahogy felültem rá, szintén azonnal kidurrant. Ekkor még annyi se volt benne csak olyan 3,5 bar.Ha lehet foltozom, de ha megint kidurran akkor felesleges. Mi a baj?

júl. 10. 20:37
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%

Vagy van valami a gumi alatt ami mindíg kivágja csak nem veszed észre,vagy ennyire el van használódva a gumi.

Szerintem tegyél bele új belsőt,és takarítsd le a felni belső felét

júl. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Azt hozzátenném, hogy miután befoltoztam két folttal, utána közvetlen használtam. MIvel rossz a pumpa ezért nagyon alacsony nyomásra fújtam, majd kimentem a benzinkútra ott lett bele a 3,5 aztán mentem vele. Másnap volt az ismételt durranás. Válaszolótól kérdem: mi lehet a belső alatt a felni felől ami kiszúrja? Hogy jut oda bármi?
júl. 10. 21:32
 3/38 anonim ***** válasza:
50%

"Szerintem tegyél bele új belsőt,és takarítsd le a felni belső felét"

Fordítva! Előbb takarítsd, utána tegyél bele új belsőt! :D

Ha viszonyleg új a belső, akkor nem használódhatott el. Ha régi, akkor mindenképpen csere. De alaposan át kell nézni a külsőt, felnit, mindent.

Én úgy szoktam defektrok szétszedni a kereket hogy megjegyzem a belső, külső és a felni egymáshoz viszonított helyzetét és megnézem hogy a blesőn hol a lik és így már könnyebb behatárolni a megvizsgálandó területet a külsőn és a felnin.

júl. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%

Lehet felütéses defekt is akár. Ez azt jelenti, hogy odacsípődik a gumi a felnihez és az "kiharapja". Elég jellegzetes nyoma van, nem csak egy lyuk, hanem egy kis hosszúkás hasadás. Akkor fordul elő ha túl puha a gumi.

Illetve az is lehet hogy mégicsak a küllők szuúrják ki, mert a felniszalag elcsúszkál, és mellette ki tudja szúrni.

De mivel azt írod hogy hasadás, meg eleve elég puha volt a gumi, én az elsőre gyanakszom.

júl. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
75%

Kilyukassza a küllők felől, ha nem duplafalú, vagy ha a felniszalag elcsócsál és éles a széle, meg lapos a gumid eleve.


Fújd már fel 5 barra azt a nyamvadt kereket közvetlenül ragasztás után, hogy rászorítsa a foltot és hagyd is úgy 1-2 órán át. Utána engedd vissza 4,5 barra.

júl. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 MGéza ***** válasza:
61%
A hosszanti hasadás az felütéses vagy becsípődéses defekt, annak a foltozása macerás és elég kétséges a siker is, valószínűleg nem sikerült jól a foltozás, azért durrant ki szinte azonnal ismét, vagy: Szép lassan elengedte a folt, mert nem volt előtte rendesen lepucolva a belső és nem tapadt rá rendesen. Cseréld ki új belsőre, rendesen rakd fel és fújd túl picit olyan 0,5 bar nyomással hogy rendesen kifeszüljön, utána enged le az ajánlott max köré vagy az alá fél bar-ra.
júl. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
61%

Látatlanba a következőkre tudok gondolni


1. Túl alacsony nyomáson használtad és felütődött, kicsípte a felni széle a belsőt koppanáskor. Ez gyakran kétoldali defekt, kígyóharapásnak is mondják. Lehet nem jól foltoztad vagy csak az egyik lyukat fedi rendesen.

2. A felni belső felülete kivágja valahol, nem fed jól a szalag. Érdemes jól végigtapogatni a felni belsejét, hogy nincs-e valahol élesebb rész amit a szalag nem fed jól.

3. A külsőben maradt valami ami újra kiszúrja. Igaz írtad, hogy nem a külső részen van, de én végigtapogatnám a külsőt is belülről, hogy nincs-e benne valami.

4. Rosszul foltoztad.

júl. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:
Mit jelent az hogy elhasználódott a belső? Hogy tud az és milyen? Nem gondolnám h elhasználódott nem több 2 évesnél. Biztosan nem használtam alacsony nyomáson, mindig fel van fújva tökig. Amikor kidurrant kétszer akkor sem volt alacsony. Első foltozás után mondjuk mivel rossz a pumpa alacsony nyomásra fújtam s úgy mentem felfújtatni. De másnap durrant ki.
júl. 14. 17:12
 9/38 anonim ***** válasza:
76%

Gyenge belsőt simán ki lehet durrantani. Nekem sikerült nemrég. Akkorát szólt hogy 1 óra múlva is csengett a fülem. Kell venni egy normális belsőt! A mérete is legyen jó és a minősége is! Ha túl kicsi, akkor ki tud nyúlni és elvékonyodni annyira hogy eldurran.

A külső jól áll a felnin? Nem tud kicsúszni a pereme a felniből?

júl. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
61%
Tevék jómagam 2,2-es ballonos külsőbe oly belsőt vala, mit gyártója 1,7-es méretig javall használni vala. El nem durranék bár pumpálom 5 barig vala, de apró tüske gyakrabban átszúrja vala.
júl. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!