Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Igaz, hogy a kerékpározás nem...

Igaz, hogy a kerékpározás nem csak a lábakat edzi, hanem az egész test izomzatát?

Figyelt kérdés

Sajnos van egy vállproblémám, amivel a klasszikus edzőtermi edzést hanyagolnom kell, de a biciklizés egy jó alternatívának tűnik a mozgásra.

Persze nyilván tudom, hogy nem ettől lesz az embernek vastag karja, és kockás hasizma, de milyen eredményt lehet aktív kerékpáros és szobabiciklis edzésekkel elérni?

Egy edzett, szálkás testalkat esetleg?



júl. 8. 09:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
22%
Ha valaki rosszul ül egy székben és ettől megfájdul a háta, nem azt jelenti, hogy a rosszul ülés erősíti a hátat.
júl. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%
Ha valaki sok baromságot ír,de azt hiszi mindenki más a hülye,attól még nem lesz igaza.
júl. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
20%
12. Ahogy mondod. Összesen ketten (5 és 8) állítják azt, hogy a teljes testet edzi a kerékpározás. Az első még linklet is egy képet ami mutatja, mely izmokat edzi. De van akinek semmi se elég, ragaszkodik a saját baromságához. Sajnos vannak ilyenek.
júl. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
71%

8. vagyok. Nem mondtam hogy edzi a teljes testet. Csupán rávilágítottam a nagyképességű anatómiaprofesszor (6.) logikai bakugrására aki két soron belül mondott ellen önmagának. Tisztára mint valami orbán viktor féle beszéd lenne. Aztán most ezen pörög mint a bádoglavór a betonon.

A kerékpározás sok izmot megmozgat. Dolgodik a kar, váll, hát is. Próbáld ki hogy ha nem tartanád a tested, hanem elengednéd, akkor mekkorát esnél. Videót kérük a kisérletről!

De fontos a vázizomzat is kerékpározáskor. Ezt is edzeni kell külön is.

júl. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
52%

Abban minden válaszoló egyetértett hogy nem fog senki kizárólag kerékpártól megizmosodni,ezt nen lehet vitatni.

De az is rohadt nagy baromság hogy közben nem használod a felsőtested,ha ezt állítod akkor egyszerűen nem tudsz jól biciklizni. Ez esetben meg minek okoskodsz?

júl. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
53%
14. A nagyképességű anatómiaprofesszor (is, meg az előtte író is) elmagyarázta, hogy attól mert valakinek megfájdul egy izma valamitől, az nem azt jelenti, hogy az a valami edzi az izmot. Ha szerinted ez azt jelenti, akkor erről írj valahol valami értkezést és vagy Nobel-díjat kapsz, vagy gyógyszert, hogy kezeld magad.
júl. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
79%

Az első által linkelt ábra azért csalóka, mert már a kép már a címe szerint is a kerékpározás által igénybe vett LÁBizmokat mutatja.


A kerékpározás során a súly akár közel egyharmada a karokon támaszkodik. Nyilván szakága válogatja, mert öreganyám a kemping bicajon egyenesen ülve nyilván egész más terhelést kap, mint egy mélyen beejtett szarvkormányon sprintelő országútis. És akkor a montit, a bmx-et ne is keverjük még ide - eleve a freestyle bmx eltűnne a világból, ha valaki végre megmutatná nekik, hogy kell felülni a bicajra, és nem nekik kellene próbálkozni kitalálni... :)


Tehát a testsúly egy bizonyos része folyamatosan a karokon nyugszik, aztán hogy ez mennyire egy merev könyökös - kvázi statikus - helyzet, vagy mennyire hajlított (és lengéscsillapítóként működő) könyökös, ergo sokkal dinamikusabb helyzet, az tényleg a felhasználáson múlik.


De akárhogy is, a kar (és a vállöv, sőt, a mellizmok) részt vesznek a kar helyzetének megtartásában, sőt, rengeteg mikrokorrekciót végeznek.


Ugyanígy, a core izomzat részt vesz a felsőtest helyzetének tartásában és változtatásában, a nyakizmok a fejet tartják, és így tovább.


Mi több, a láb erőkifejtéséhez stabilizálni kell a törzset, és a has izmai is ilyenkor szinergiában működnek a comb izmaival.


Tehát akkor edzi-e a felsőtest és a felső végtag izmait a kerékpározás? Vegyük végig, milyen munkát végeznek az izmok a fenti esetekben!


- "súly a karon támaszkodik" Ez statikus kontrakció, hasonló gyakorlat minden tartás, vagy támasz, pl. amikor a kézisúlyzót kitartod, vagy tesiórán, amikor 4 ember a padot a feje felett megtartotta kinyújtott karral. De pl. küzdősportolóknál is gyakori, ahogy pl. birkózók egymásnak feszülnek, de sehova nem jutnak, mert az ellenállás pont akkora, mint az erő, amit kifejtenek. De pl. talajtornában, szertornában is gyakori. Vagy ha más nem, gondolj a plankra!


" "hajlított (és lengéscsillapítóként működő) könyökös, ergo sokkal dinamikusabb helyzet" Dinamikos kontrakciók, mint pl. egy fekvőtámasz. A fekvőtámasz az edzi az izmot, nem? :)


- "mellizmok, vállizmok" a fentiek alapján, aki már plankolt, vagy nyomott 3-nál több fekvőtámaszt életében, az belátja, hogy ezek az izmok is részt vesznek a tartás, vagy a mozgás kialakításában.


- "rengeteg mikrokorrekciót végeznek" . Manapság divat bizonytalan helyzetbe hozni a sportolót, és ott végeztetni gyakorlatokat. Fitnesslabda, felfújható félgömb, amin állhat, csigás gépek helyett TRX-gyakorlatok, kettlebell fogásváltások, gumiköteles gyakorlatok, stb. Kerékpárnál nyilván ez a kormányzás, az egyensúlytartás, a testsúlyáthelyezések pedálon állva, kormányon támaszkodva, segget a nyereg mögé ejtve, kanyarband dőlve, kátyúkat kerülgetve, ösvényt kompenzálva. Rengeteg picike mozgás, folyamatosan ingerelve a törzs minden izmát, nem is csak a mozgások fő irányába.


- "core izomzat" Kerékpározás során az egyensúlyt illik folyamatosan megtartani, ez a core izomzatra folyamatos terhelést rak. Ráadásul a kerékpározás kényszertartás, többé-kevésbé előrehajolva, a lábakat nagyjából egy sík mentén mozgatva, de a kart már több irányban mozgatva. Ehhez bizony kell egy erős core, minél döntöbben a helyzet és minél hosszabb a terhelés, annál inkább. Ha nincs a törzs stabil helyzetben (egy kéttenyérnyi, vagy kisebb nyeregben ülve), akkor nincs tekerés, és ha nem tart az ember törzsből, akkor a karjára, vállára, csuklójára kerül akkora súly, hogy egy Schwarzeneggerbe oltott Popeye lesz belőle egykettőre.


A lábakról nem írok külön, azt mindenki érzi, hogy miért van szükség azokra kerékpározás közben.


Edzi-e tehát ez a sok gyakorlat a törzs és a karok izmait? Nyilvánvalóan igen. Lehet-e vele látványosan nagy izmokat építeni? Nyilvánvalóan nem. De teljesen valid dolog izomfárdatságot érezni a lábon kívül is egy hosszabb tekerés után - ez pedig az izom edzésének a csalhatatlan jele!

júl. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Semilyen fix rögzítésű szobabiciklizés nem fog annyit segíteni mint a szabad kerékpározás, hiszen az egyensúlyozás-dülöngélés művelete kiesik. A szabadgörgőzés egy pici fokkal jobb.
júl. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!