Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ha esetleg úgy döntenék, hogy...

Ha esetleg úgy döntenék, hogy lebicikliznék egy hosszú távot, ahhoz lábra kell edzenem, vagy csak elég hozzá bicikliznem, viszont azt egyre több km-t naponta?

Figyelt kérdés
Normális válaszokat előre is köszönöm, remélem értelmes lett a kérdés!

2022. aug. 19. 21:26
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
0%

"Oké, akkor lehet majd kipróbálok pár nyerget, melyik a kényelmes!:)"


Ez alapján te még nem tekertél eleget. Aki sokat teker, annak szinte mindegy a nyereg.

Másképp ülsz, ha már letekertél párezer km-t.


A kérdésre:

Még mindig nem tudjuk, hogy mennyi idő alatt akarod letekerni az 1300 km-t és azt sem tudjuk, hogy mennyi szint van ebben az útvonalban.


Ha napi 100 km és 1000 méter az átlag, akkor legalább 5 napon át kellene ilyen edzést csinálnod. Abban a tempóban, ahogy majd menni szeretnél.

2022. aug. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
100%

Jaj ne rohanjunk már az alpokig. Egyelőre csak ott tart :"ha esetleg"

tehát valszeg nem idén.

Majd kitalálja az utvonalat és youtube-on talál beszámolos videokat is és megnézi és kitalálja,hogy esetleg úgy dönt e vagy sem.

2022. aug. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
72%
1300 km-et akármelyik részeg paraszt leteker a faluban. Igaz, kell hozzá fél év.
2022. aug. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#17: Nem bicikliztem még le egyszerre 500km-t, ezért is kérdeztem hogy kell e hozzá lábra is edzenem?


#18: Pontosan még én sem tudom, hogy merre mennék, de minél kevesebb hegyekre szerintem.


#19: Én 2 hétre gondoltam, napi 100km tekerésre kb. És persze nem kocsival vitetném a cuccokat, hanem én vinném.

2022. aug. 20. 22:25
 25/39 anonim ***** válasza:
100%
De ránéztél a térképre? Nem tudod kikerülni az alpokat...
2022. aug. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:
Ja nézegettem már, de ha mondjuk csak azt kellene végigmennem ami hegy/domb, akkor azzal még talán megtudok bírkózni ha nem is edzek rá nagyon sokat
2022. aug. 20. 23:02
 27/39 anonim ***** válasza:

"Én 2 hétre gondoltam, napi 100km tekerésre"

Ehhez már komoly sportolói teljesítmény kell. Kezdj el egyre nagyobbakat kerülni, aztán még nagyobbakat és meglátod, mit tudsz. (én is sokat gurultam már, de eszembe nem jutna ilyen teljesítményű túra)

2022. aug. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:

"Nem bicikliztem még le egyszerre 500km-t, ezért is kérdeztem hogy kell e hozzá lábra is edzenem?"


Zavart érzek az erőben! Te teremben akarsz lábra edzeni?

Tekerned kell.

De 500 km-t egyben ne is fogsz letekerni, mert az 20-as átlaggal 25 órát ad ki.

2022. aug. 21. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:

Napi 100-120 km-t 20-21-es átlaggal egy normális országútival sík úton le tudsz tekerni. Ehhez elég a rendszeres biciklizés és egy átlagos állóképesség, nem kell rá külön edzeni. De ha ugyanezt hegyekben teszed, akkor nyugodtan felezheted a napi távot és nem árt némi izomzat is hozzá, főleg csomagokkal. 4-5 naponta kell majd egy pihenőnap is, hogy regenerálódj. Oda kell figyelned a tempóra is, én 22-es átlaggal 200 km-t bármikor letekerek, 28-as átlaggal talán 80-at bírok.

Állóképesség fejlesztéséhez a biciklizés mellett elkezdhetnél futni is. Nem gyorsan, hanem hosszabb távokat, kényelmes tempóval 8-10 km-t és ezt is rendszeresen.

És a legfontosabb a nyereg. Meg kell találnod azt, amin el tudsz üldögélni ennyi időt. És ebben tanácsot se tud adni senki, mert mindenkinek más nyereg jön be. Ami másnak tökéletes, azon lehet, hogy te fél órát se bírsz ki. Nekem kb. a tizedik lett jó.

2022. aug. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
100%
Kerdező, ne ess abba a hibába, h az utazósebességet kevered az átlagsebességgel. Tovabbá ha napi >1500 m szintet kell megmásznod, meg a napi 50 km is túl sok lesz neked.
2022. aug. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!